Alūksnes novads varēs piesaistīt Eiropas naudu attīstībai 4

Alūksnes novads ir starp tām 18 Latvijas lielāko novadu pašvaldībām, kurām būs iespēja piesaistīt finansējumu jaunajā Eiropas Savienības fondu aktivitātē „Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai”.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā uzsver, ka investīcijas reģionos šobrīd ir īpaši svarīgas un papildu ES fondu finansējums infrastruktūras attīstībai veicinās ekonomisko aktivitāti, saglabājot darba vietas un sekmējot ieņēmumus pašvaldību budžetos. Par šo Eiropas naudu veicinās novadu attīstību saskaņā ar novadu attīstības programmām, sniedzot atbalstu novadu attīstības centru konkurētspējas nostiprināšanai un funkcionālo saišu veidošanai ar apkārtējām teritorijām, radot uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu vidi, nodrošinot darba vietu un pakalpojumu pieejamību. Alūksnes novada attīstības programma gan vēl ir tikai izstrādes procesā, bet, kā norāda novada Attīstības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Arita Prižavoite, tas nekavēs šo līdzekļu apguvi.

“Finansējums būs pieejams ātrākais no septembra un tas ir jāapgūst gada laikā, tādēļ paspēsim.
Kopējais pieejamais finansējums ir 9 484 399 lati, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 8 061 739 lati un valsts finansējums – 1 422 660 lati. Protams, arī pašvaldībai būs jāpiedalās ar savu līdzfinansējuma daļu. Mums ir vairāki varianti, kam piesaistīt šo finansējumu, bet par to vēl diskutē, jo vajadzību novadā ir ļoti daudz. Mēneša laikā tas noteikti izkristalizēsies,” saka A.Prižavoite.

Viņa norāda, ka pašlaik aktīvs darbs notiek pie Alūksnes novada attīstības programmas izstrādes. “Latvijas Investīciju attīstības aģentūras projektā arī Alūksnes novadam pienākas biznesa inkubatora izveide, par ko jāiestājas un jāizveido, ja visās jomās runājam par uzņēmējdarbības vides atbalstu. Protams, tas viss jāsalāgo ar nodaļas budžetu. Attīstības nodaļa ir uzņēmusies arī pagastu ūdenssaimniecības projektu tehniski ekonomisko pamatojumu izvērtēšanu. Pašlaik atšķiras uzņēmumi, kas pagastu pārvaldēm sagatavo tehniski ekonomiskos pamatojumus, bet atklājas daudz nepilnību un neprecizitāšu, tādēļ tagad tos pārskatām, lai nākotnē ne iedzīvotāji, ne pašvaldība nebūtu cietēja lomā,” norāda A.Prižavoite

Komentāri 4

Gudras runas (un tikai runas!!!) līdz šim, turpmāk būs pats Gudrais!!

pirms 11 gadiem, 2010.05.23 08:55

Aluksnei pašai

savs grafiks. Neko nedarīt ir visvieglāk.
Punkts.

pirms 11 gadiem, 2010.05.22 18:02

Attīstības nodaļa nečammājās daudzus gadus. ES nauda pieejama (ja vispār pieejama) pēc grafika, nevis tad, kad kādam sagribas.
Ar te minēto novadu naudu čammājās RAPLM kā atbildīgā ministrija, jo Zalāns viņvasar presei skaidroja, ka nauda būs uz gada aizgājušā beigām. Tad tika solīts pavasaris un nu sola vēlēšanu rudenī.

pirms 11 gadiem, 2010.05.22 12:29

+++

GUDRAIS OSKARS JAU PRIEKŠĀ AIZSTEIDZIES, KAMĒR ATTĪSTĪBAS NODAĻA DAUDZUS GADUS ČAMMĀJĀS!

pirms 11 gadiem, 2010.05.22 09:08

Vietējās ziņas