Alūksnes novadu Krievijas embargo tiešā veidā neietekmēs 5

Alūksnes novada teritorijā nav lielu ražojošu uzņēmumu, kurus tiešā veidā varētu ietekmēt Krievijas noteiktie ierobežojumi, taču, protams, ir sagaidāma ietekme uz piena ražotājiem, kravu pārvadātājiem un citu jomu uzņēmumiem. 

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka aģentūrai "Leta" atzīst, ka pašlaik vēl nav īsti skaidrs, kādu ietekmi uz lauksaimniecību atstās gan preču importa aizliegums uz Krieviju, gan arī cūku mēris.

"Alūksnes novads atrodas ārkārtas situācijas teritorijā, lai gan novadā nav lielu cūkaudzētavu un nav konstatēts arī neviens saslimšanas gadījums, tomēr, ja zemniekiem būs jālikvidē cūkas un valsts viņus aicinās pievērsties citiem lauksaimnieciskās ražošanas veidiem, citu lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanai, tad pašlaik var būt grūtības saprast, kam pievērsties," norāda E.Aploka.

Alūksnes novada pašvaldībā neviens zemnieks vai uzņēmuma pārstāvis nav vērsies pēc palīdzības. Par atbalsta pasākumu sniegšanu uzņēmumiem, kurus varētu ietekmēt Krievijas noteiktais embargo, tiek izskatīts Ministru kabinetā. Kamēr nav zināma valdības nostāja un konkrēts rīcības plāns, būtu pāragri modelēt dažādus scenārijus. Tajā pašā laikā pašvaldība turpmāk sekos līdzi notikumu tālākajai attīstībai.


Komentāri 5

brugis

Cuhna paliek cuhna tapec jau ka neka nav (maleniesi)

pirms 6 gadiem, 2014.08.15 11:58

Ilze

Jokaina ( gana stulba) pozīcija un viedolis. Jebkādi ierobežojumi šā brīža situacijā var atstāt graujošas sekas. ......

pirms 6 gadiem, 2014.08.15 20:02

Milze

Graujošākais būs tad, kad renajiem nedos vīzas vizināties pie vaņušķām, kur tagad tiek dzerts un ēsts uz nebēdu par ES fondu naudām.

pirms 6 gadiem, 2014.08.16 23:02

zero

Tiešā mdīvaina attieksme!
Ja Krievija neiepirks piena produktus, un piena pārstrādes uzņēmumi cietīs zaudējumus, tie samazinās piena iepirkuma cenu un cietīs zemnieki!
Tie,kuri līdz šim vēl puslīdz stabili varēja savilkt galus kopā!

pirms 6 gadiem, 2014.08.16 08:59

Vietējās ziņas