Alūksnes pensionāri uzņem viesus no Siguldas

Vasara ir ceļojumu un ekskursiju laiks, kad visvairāk tiek izmantota iespēja iepazīt citas vietas un tur dzīvojošos cilvēkus. Aktīvi šajā ziņā ir arī pensionāri, kas ceļojumus apvieno ar pieredzes apmaiņas braucieniem.

Aizvadītās nedēļas izskaņā Alūksnē viesojās Siguldas pensionāri, kas ekskursiju sezonu atklāja ar ceļojumu uz Ziemeļvidzemes pērli. "Vasaras mēnešos mēs ekskursijas organizējam katru mēnesi. Šomēnes mēs viesojamies Alūksnē, bet turpmākajos plānos ietilpst Liepāja, Ventspils un Slovākija," atklāj pensionāru biedrības "Sigulda" valdes priekšsēdētājs Alfons Jumiķis. Viņa vadībā Alūksnē ieradās gandrīz 40 pensionāri no vairāk nekā 200 biedru kuplās organizācijas. Iepazīst kolēģu darba stilu

Ar prieku savā pusē viņus uzņēma Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības "Sudrabs" dalībnieki. Viņi viesus iepazīstināja ar Alūksnes Evaņģēliski luterisko baznīcu, Bībeles muzeju, rokdarbu darbnīcu - salonu "Zelta pavediens", dabas muzeju "Vides labirints", 7.Siguldas Kājnieku pulka pieminekli, Alūksnes muižas parku, kā arī pašu stādīto puķu dobi Alūksnes Jaunās pils teritorijā.

"Ir patīkami tikties ar cilvēkiem, kas ir enerģijas pilni un vēlas paveikt arvien vairāk un vairāk," iespaidos dalās A.Jumiķis. Tiesa, ekskursija pa pilsētu nebūt neesot primārais mērķis, kas atvedis siguldiešus uz Alūksni. "Pirmais un galvenais mērķis bija tikties ar Alūksnes pensionāriem un noskaidrot kaut nedaudz no tā, kā tiek strādāts Alūksnē. Vienkārši mums katram ir savs darba stils. Domāju, ka ir interesanti redzēt, kā strādā citur, paņemot priekš sevis labāko, kas tur ir," atkāj pensionāru biedrības "Sigulda" vadītājs.

Jautāts, ko vērtīgu labprāt paņemtu no alūksniešiem, A.Jumiķis pauž sajūsmu par pensionāru biedrības telpām un rokdarbu darbnīcu "Zelta pavediens". "Tās ir lietas, kādu mums nav. Tāpat prieks, ka pensionāri iesaistās pilsētas labiekārtošanā. Varam viņus tikai apskaust, ka novada vadība viņiem uzticējusi tik nozīmīgu darbu, kā puķu dobes iekārtošana pils tuvumā," viņš saka.

Dosies atbildes vizītē

Savukārt alūksniešu uzmanību piesaistīja siguldiešu saņemtais finansējums no pašvaldības puses un veids, kādā tas tiek darīts. Ja Alūksnes pensionāru biedrības darbībai pašvaldība līdzekļus piešķir visam gadam, tad Siguldā tas tiek darīts mērķdotāciju veidā vai uz konkrētiem pasākumiem, kā, piemēram, Ziemassvētku paciņu sarūpēšanai, kurām piešķirtais finansējums par trešdaļu pārsniedz alūksniešu gadam piešķirto atbalstu.

Lai iepazītu Siguldas pensionāru dzīvi pilnīgāk, nākamajā gadā alūksnieši dosies atbildes vizītē. "Uzaicinājumu saņēmām, bet šogad mums ir citi plāni - brauksim uz Balviem un Cēsu pusi," iepazīstina Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības "Sudrabs" vadītāja Gita Tortuze.

Vietējās ziņas