Alūksnes Pilsētas svētki: aicinām piedalīties Ģimeņu gājienā

Augusta pirmā nedēļas nogale tradicionāli ir laiks, kad savā dzimtajā pilsētā tiekas bijušie un esošie alūksnieši, svinot Alūksnes pilsētas svētkus, kas šogad notiks no 1. līdz 3. augustam.

Svētki, kam šogad dots nosaukums „Atspulgi iedzirkstī Alūksnē”, sola dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Uzsverot ģimeni kā sabiedrības svarīgāko vērtību, īpašs notikums šajos svētkos būs Alūksnes Ģimeņu gājiens „Bērni – vecāku atspulgs”.

Tajā svētku rīkotāji aicina iesaistīties visas ģimenes, kas dzīvo Alūksnē un arī novadā. Piedaloties gājienā, ģimene var izvēlēties savam raksturam vai uzvārdam atbilstošu noformējumu, taču tas nav obligāts nosacījums. Katra ģimene, kas vēlas, gājienu var kuplināt arī vienkārši tāpat. Gājienam pulcēties ģimenes aicinām pie Alūksnes mākslas skolas Ojāra Vācieša ielā 2, tā maršruts virzīsies pa Ojāra Vācieša un Pils ielām un noslēgsies pie Jaunās pils.

Jāteic, ka sevišķi krāšņu šo notikumu padarīs orķestropēds jeb braucošās klavieres, kas ir īpaši konstruēta un izgatavota mobila platforma, uz kuras novietotas klavieres. Brauciena laikā mūziķi muzicē gan uz platformas, gan apkārt tai.

Iesaistīties svētku gājienā īpaši aicinām tās pilsētas ģimenes, kam 2014. gadā ir piepulcējies mazulis, jo gājiena noslēgumā pie Alūksnes Jaunās pils sumināsim mazos alūksniešus, kuri šogad pilsētā dzimuši no gada sākuma līdz pilsētas svētkiem. Nākotnē pašvaldība šo varētu veidot kā tradīciju, pilsētas svētkos sveicot tos bērniņus, kuri Alūksnē dzimuši starp Pilsētas svētkiem.

Vietējās ziņas