Alūksnes pilsētas svētkos viesojās sadarbības partneri 1

Aizvadītajos Alūksnes pilsētas svētkos Alūksnē viesojās sadarbības pašvaldības un organizācijas no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Vācijas.

Kopumā vizītē Alūksnē ieradās vairāk nekā 30 pārstāvji no Pleskavas un Pečoru apgabaliem, Pavlovskas muzeja, Pleskavas apgabala garantiju un uzņēmējdarbības atbalsta fonda, Misso, Hānjas, Rouges un Vastselīnas pagastiem, Veru un Jonišķu pilsētām, kā arī no Vetinas-Lobejūnas pašvaldības.

Ciemiņi apmeklēja vairākus svētku pasākumus. 1. augustā svinīgā ceremonijā tika parakstīti sadarbības līgumi starp Alūksnes novada pašvaldību un Misso un Hānjas pagastiem no Igaunijas, kā arī Vetīnas-Lobejūnas pašvaldību no Vācijas. Parakstītie līgumi paredz sadarbību izglītības, kultūras, uzņēmējdarbības un citās jomās. Jaunie partneri kā simbolu oficiāli apstiprinātajai sadraudzībai saņēma Alūksnes novada galda karodziņu. Pēc līgumu parakstīšanas Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis katrai viesu delegācijai dāvināja podnieka Uģa Puzuļa veidotās vāzes.

Sestdien ciemiņi ieauda laba vēlējumus Alūksnes 95. jubilejas spēka jostā un devās svētku gājienā kopā ar Alūksnes jaundzimušajiem, savukārt viesi no Pleskavas piedalījās arī mājražotāju un amatnieku tirdziņā.

Viesi iepazinās arī ar jaunākajiem tūrisma objektiem Alūksnē. Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji ar partneriem apsprieda turpmāku iespējamu sadarbību projektu īstenošanā un ar vairākiem partneriem turpinās apspriest idejas.


Komentāri 1

savējais

Druvis malacis,var redzēt ka patīk ko dara

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 22:58

Vietējās ziņas