Alūksnes slimnīca bažās par lokālo veselības aprūpes iestāžu nākotni aicina nesamazināt budžeta finansējumu nozarei 1

Alūksnes slimnīca, bažījoties par lokālo daudzprofilu slimnīcu nākotni, aicina, lemjot par nākamā gada budžetu, nesamazināt jau tā trūcīgo finansējumu veselības aprūpes nozarei.

Alūksnes slimnīcas vēstulē parlamentam un augstākajām valsts amatpersonām norādīts, ka pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas Slimnīcu biedrības valdes sēdē saņemta informācija, ka nākamā gada budžetā paredzēts finansējuma samazinājums lokālajām daudzprofilu slimnīcām un līdz ar to iecerēts šo slimnīcu statusu mainīt uz aprūpes slimnīcu.

Alūksnes slimnīca uzsver, ka šādā veidā iespējamais ietaupījums no kopējā 499,5 miljonu latu veselības budžeta būtu tikai 3,8 miljoni latu, bet zaudējumi neatsverami lielāki, jo lauku novados tiks samazināta iespēja saņemt 24 stundu neatliekamo palīdzību, kā arī lokālajās slimnīcās tiks izjaukta veselības aprūpes infrastruktūra, kuras radīšanā pašvaldības ieguldījušas būtiskus līdzekļus. Tāpat tā dēļ samazinātos darba vietu skaits un lauku novados pieaugs ekonomiskā un sociālā spriedze.

Daudzprofilu slimnīcās stacionēto neatliekamo pacientu skaits ir tikpat liels kā reģionālajās slimnīcās, turklāt daudzprofilu lokālajās slimnīcās un reģionālajās slimnīcās tarifs par pacientu uzņemšanu būtiski atšķiras, tādēļ reāli veselības aprūpes budžeta izdevumi, nosūtot pacientus uz lielajām slimnīcām, palielinātos. Līdzekļu ekonomiju varētu panākt, tikai izlīdzinot tarifus starp lokālajām, reģionālajām un universitātes slimnīcām.

Līdz ar to Alūksnes slimnīca lūdz, lemjot par nākamā gada budžetu, darīt visu, lai tiktu saglabātas visas līdzšinējās daudzprofilu lokālās slimnīcas un finansējums tiktu nodrošināts vismaz šā gada līmenī.

Jau vēstīts, ka veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība) pirmdien pēc medijos izskanējušajām ziņām par vēl deviņu neatliekamās palīdzības slimnīcu iespējamo likvidāciju norādījis, ka neviena slimnīca nākamgad netikšot slēgta, tomēr tās varētu pārprofilēt.

"Vēlos noraidīt sabiedrībā uzvirmojušās bažas par slimnīcu slēgšanu. Neviena slimnīca netiks slēgta. Arī iepriekš strukturālo reformu gaitā slimnīcu pārprofilēšanas dēļ slimnīcas nav slēgtas - tās turpina strādāt kā veselības aprūpes iestādes, kur pacienti saņem kvalitatīvu, bet izmaksu ziņā lētāku medicīnisko palīdzību," norādījis veselības ministrs.

Komentāri 1

kāpēc nedomā

nedomā ministrijā par "ĀTRAJIEM " tālajos braucienos nepieciešamo laiku, kas daudziem slimniekiem kritiskā stāvoklī var izrādīties liktenīgs,
nedomā, cik dārga ir degviela šādai vizināšanai,
nedomā arī, ka tuvinieki vēlēsies pie sava slimnieka (arī bērna!) aizbraukt ciemos u.t.t. Tas nav godīgi pret Latvijas iedzīvotājiem!

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 11:26

Vietējās ziņas