Alūksnes tirgū dzīvo pamesti kaķi 5

„Kāda savāda un nežēlīga ir cilvēka attieksme pret dzīvnieka dzīvību, kurai arī ir tiesības dzīvot, tikai – kā?” Ar šādām pārdomām „Alūksnes Ziņās” griezās lasītāja, lai vērstu līdzcilvēku uzmanību uz diviem pamestiem kaķīšiem, kas sev mājvietu raduši Alūksnes tirgū.

„Tuvojas Ziemassvētki, ko ar prieku gaida lieli un mazi, bet – tajā pat laikā kādam ir auksti un gaida siltu plaukstu. Daudzi cilvēki – arī es – dien dienā ejam garām tirgus laukumam, kur divi kaķīši ir pamesti likteņa varā. Cilvēki uz viņiem noraugās ar vienaldzību, jo paši ir siltumā un paēduši. Paldies labajiem cilvēkiem, kas mincīšiem iedod kādu kumosiņu – arī es cenšos no pensijas atlicināt, lai viņiem iedotu ēst,” stāsta lasītāja no Alūksnes.

Viņa neizprot Alūksnes dzīvnieku patversmes darbinieku attieksmi, jo par pamestajiem kaķiem tirgū ir ziņots vairāk kārt. „Atbilde ir: „Jā, jā, sapratu, zinu” – un viss! Patversmē strādā cilvēki, kas saņem algu – viņiem būtu šīs problēmas jārisina,” ir pārliecināta lasītāja.

Alūksnes suņu un kaķu izolatora veterinārārste Sarma Ločmele apstiprina, ka saņemta informācija par pamestiem kaķiem tirgū. „Nebraucām, jo patversmē kaķu vietas bija pārpildītas – 12.decembrī lielākā daļa tika iemidzināta, vietas atbrīvojās, tādēļ šonedēļ varēsim aizbraukt uz tirgu noķert pamestos dzīvniekus. Šādi gadījumi vienmēr ir pretrunīgi – esot brīvībā, dzīvnieki var dzīvot, bet patversmē pēc divām nedēļām viņi tiks iemidzināti, ja neviens nevēlēsies viņus pieņemt. Pieredze rāda, ka patversmē ievietotajiem kaķiem ļoti reti atrodas jauni saimnieki,” stāsta S.Ločmele.

Viņa uzsver, ka par klaiņojošiem kaķiem patversmē saņem bieži ziņojumus. „Cilvēki ir ļoti bezatbildīgi, tādēļ šādu gadījumu mazāk nekļūst. Turklāt par pamestiem dzīvniekiem ziņojumus saņemam no vienām un tām pašām adresēm,” saka S.Ločmele.

Komentāri 5

skarbais

manuprāt atķert un iemidzināt ir labākais risinājums, bet varētu jau arī īpašniekus pašvaldības policija un iecirkņu inspektori laicīgi izskaitļot un brīdināt, ja mētāsies vēlāk riņķī, būs atbildība! Da, kurš grib ķēpāties - strādāt no mienētajiem police, neviens šai jomā, nu tad lai dzīvo, ja izdzīvo....

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 19:15

patversme

shēma nav slikta, bet noteikumi paredz, ja 75% iedzīvotāju no daudzdzīvokļu mājas piekrīt, ka pagrabtelpās dzīvos piemēram 3 izoperēti kaķi un būs cilvēks, kas netikai viņus pabaros, bet arī aiz viņiem sakops, es domāju, problēmu nekādu. diemžēl dzīvē tā nenotiek un operācijas maksā naudu un visu laiku uzrodas kāds neapzinīgais, kurš savu dzīvnieku pamet likteņa varā. kā šādu cilvēku saukt pie atbildības? pa lielākai daļai kaimiņi jau zin, kam pieder šis dzīvnieks, bet miera labad klusē. un kamēr klusēsim, tikmēr ir un būs pamestie dzīvnieki.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 13:00

Vietējais

Personīgi man liekas, ka jēdzīgākais risinājums ir shēma "noķer- sterilizē/kastrē- atlaiž". Tā klaiņojošo kaķu skaits turēsies saprātīgās robežās. Protams, tas prasa kaut kādas finanses, bet arī eitanāzija, ja vien to neveic ar mietu vai āliņģī, nemaz nav tik lēta.

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 15:48

Klaidoņu kaķu ir ļooti daudz, pie mūsu mājas kādi 8 jau ir un laikam jaunie vēl kaut kur...Kāda tante baro no vienas mājas, kāda cita no citas, bet dzīvo manā šķūnī...un čurā un kakā arī manā šķūnī...BET, malka jānes istabā un kā smird... Par ko man tā nelaime? Tantes, protams, apmierinātas, jo ..mīl dzīvniekus, bet nezin kāpēc neved uz savu šķūnīti barot????
Kāds risinājums?

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 14:52

Vietējās ziņas