Alūksnes un Apes novadā paaugstina elektroapgādes kvalitāti un drošumu 4

Elektroapgādes uzlabošanai Apes un Alūksnes novadā AS „Sadales tīkls” 2014. gadā realizēs 20 investīciju projektus.  Ieguldot vairāk nekā 870 tūkstosus eiro, tiks rekonstruētas savu laiku nokalpojušās gaisvadu elektrolīnijas: nomainīti balsti un vadi, modernizēts elektrotīkls, gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas kabeļu līnijās. Par to informē AS "Sadales tīkls"  komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova.

Apjomīgus darbus elektroapgādes drošuma un kvalitātes paaugstināšanai šogad AS „Sadales tīkls” veiks Alūksnes novada Jaunannas, Annas un Alsviķu pagastā, kur, ieguldot vairāk nekā 102 tūkstošus eiro, tiks realizēti trīs elektroapgādes tīkla automatizācijas projekti.

Elektroapgādes tīkla automatizācijas projekts paredz, ka vidējā sprieguma 20kV (kilovolti) elektrolīnijās tiek izbūvēti attālināti vadāmi jaudas slēdži, kā rezultātā bojājumu gadījumā atslēdzas tikai bojātais elektrolīnijas posms, bet ne visa līnija.

„Elektrotīkla dispečeram būtiski precīzi zināt, kurā vietā noticis bojājums, tāpēc vidējā sprieguma elektrolīnijas aprīko ar stacionārām bojājuma vietas noteikšanas ierīcēm, kas bojājuma gadījumā mirgo, turklāt tiešsaistē dispečeram sistēma nosūta informāciju par elektrotīklā identificēto bojājumu. Dispečers uz reģistrēto bojājuma vietu nekavējoties var izsūtīt operatīvo izbraukumu brigādi, ievērojami samazinot bojājumu novēršanas laiku,” skaidro AS „Sadales tīkls” Ziemeļaustrumu Kapitālieguldījumu daļas vadītājs Vitauts Kaross.

T.Smirnova stāsta, ka šogad Alūksnē, Dārza un Helēnas ielā, un Alūknes novadā -  Kalncempju, Mārkalnes, Ziemera, Jaunalūksnes, Annas, Pededzes, Alsviķu, Ilzenes pagastā – AS „Sadales tīkls” realizēs 15 elektroapgādes tīkla atjaunošanas, sprieguma kvalitātes uzlabošanas un zemsprieguma 0,4kV kabeļu līniju izbūves projektus.

"Kopumā AS „Sadales tīkls” Alūksnes novadā izbūvēs jaunas vidējā sprieguma gaisvadu līnijas 3,5 km garumā, 20 kV kabeļu līnijas 2 km garumā, 0,4kV kabeļu līnijas 26,1 km garumā, kā arī deviņas jaunas transformatoru apakšstacijas. Alūksnes pilsētas un novada elektrotīkla attīstībā AS „Sadales tīkls” ieguldīs vairāk nekā 852 tūkst. eiro, ievērojami paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti 150 AS „Sadales tīkls” klientiem. Lai paaugstinātu piegādātās elektroenerģijas kvalitāti Apes novada iedzīvotājiem, šogad, ieguldot vairāk nekā 21 tūkst. eiro, AS „Sadales tīkls” Trapenes un Virešu pagastā īstenos 2 investīciju projektus. Projektu ietvaros zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnija tiks pārbūvēta par kabeļu līniju 0,5 km garumā, paaugstinot piegādātās elektroenerģijas kvalitāti un drošumu 9 Trapenes un Virešu pagasta lietotājiem," norāda speciāliste.

Saite uz AS „Sadales tīkls” investīciju karti:  http://sadalestikls.lv/lat/aktualitates/investicijas/investiciju_karte_presei/

Komentāri 4

antons

Izskatās, ka nauda labi grozās, bet kad cilvēki prasa pārņemt koperatīvās sabiedrības "Sīļi" esošo elektrības līniju, tad atruna ir, ka to jādara par savu naudu. Tikai nezin kas būs, ja notiks kāda nelaime dēļ gadiem neapsimniekotas elektrības līnijas, tad varbūt kāds savos siltajos krēslos sāks domāt...

pirms 6 gadiem, 2014.09.05 14:50

dd

Un tā vispār bezatbildība augstākajā mērā, ka pilsētas teritorijā tiek ekspluatēta neapsaimniekota elektrības līnija vairāku kilometru garumā.

pirms 6 gadiem, 2014.09.05 15:08

no laukiem

Naudu mazgā nevis kaut ko uzlabo! Manos laukos(arī kaimiņiem) kā ieslēdz tējkannu vai urbi, tā korķi ārā, vai arī pie mazākā vēja pūtiena, elektrība pazūd, un tā jau gadiem, neviens neliekas ne ziņas, ka tur cilvēki dzīvo... Pat dziļajos padomju laikā nekas tāds nebija.

pirms 6 gadiem, 2014.09.06 08:37

,

Vai kāds kādreiz ir kontrolējis cik patiešām tiek ieguldīts....

pirms 6 gadiem, 2014.09.06 19:02

Vietējās ziņas