Alūksnes un Apes novados bezmaksas vakcinēšanās vairs nebūs

Uz “Alūksnes Ziņu” biroju piezvanīja kāda lasītāja, kas vēlējās precizēt pirmdienas laikrakstā sniegto informāciju par bērniem piedāvāto bezmaksas vakcinēšanās iespēju pret ērču encefalītu.

Rakstā minēts, ka valsts arī šogad turpina bērnu potēšanu par brīvu reģionos, kas atzīti par bīstamiem jeb endēmiskiem, nodrošinot gan pirmās divas vakcīnas devas, gan pēc gada nepieciešamo revakcinēšanu. Aktualitāti nav zaudējis Veselības ministrijas mājas lapā pieejamais teritoriju saraksts, kurā iekļauts 141 pagasts. Starp tiem minēti arī Alūksnes un Apes novados esošie: Alsviķi, Ape, Jaunalūksne, Kalncempji, Maliena, Mālupe, Mārkalne, Veclaicene un Zeltiņi.

Sazinoties ar Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Epidemioloģiskās uzraudzības nodaļas vadītāju Daci Viļumu, viņa atklāj, ka šobrīd top jauns teritoriju saraksts. Lai gan to plānots apstiprināt tuvākā mēneša laikā, jau tagad zināms, ka iepriekš sarakstā iekļautās teritorijas tajā vairs nebūs. “Līdzekļi ir ierobežoti, tāpēc šogad centīsimies aptvert citus pagastus un teritorijas,” viņa saka, piebilstot, ka Alūksnes un Apes novadi starp tiem nav.

D.Viļuma norāda, ka pašreizējam sarakstam uzmanību būtu jāpievērš to bērnu vecākiem, kas, būdami deklarēti kādā no sarakstā minētajām teritorijām, pērn uzsākuši vakcinēšanos, saņemot pirmās divas bezmaksas vakcīnas devas. Šīs personas ir tiesīgas pretendēt arī uz trešo bezmaksas poti, tādējādi izejot pilnu valsts apmaksāto pamatvakcinācijas kursu. Jāatgādina, ka šis kurss attiecas uz bērniem vecumā no 1 līdz 18 gadiem, par bezmaksas potes saņemšanu vecākiem vienojoties ar savu ģimenes ārstu.

Vietējās ziņas