Alūksnes un Apes novados pirmoreiz pilsonību piešķir svinīgā ceremonijā

Dzimtsarakstu nodaļām no šā gada ir jauna funkcija – organizēt svinīgu ceremoniju nepilsoņiem, kuri vēlas kļūt par Latvijas Republikas pilsoņiem. Apeniete Aļona Kutuzova ir pirmā, kura, būdama Latvijas pilsonības pretendente, Alūksnes un Apes novados deva svinīgo solījumu par uzticību Latvijas Republikai.

Svinīgo ceremoniju organizēja Alūksnes novada dzimtsarakstu nodaļas darbinieki. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes nodaļas vadītāja Marga Svarupa norāda – šogad ir 20.jubilejas gads atjaunotās LR Pilsonības likumam. Līdz šim topošie pilsoņi tikai parakstīja solījumu par uzticību LR, bet kopš šā gada personas, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījumu dod un paraksta svinīgā ceremonijā dzimtsarakstu nodaļā. Tādējādi tagad tiek uzsvērts ne tikai solījuma došanas nozīmīgums, bet arī Latvijas pilsonības iegūšanas nozīmīgums.

„Tādējādi katram topošajam pilsonim būs arī lielāka atbildība pašam savā priekšā, gan pret sabiedrību kopumā. Latvijai kā nelielai valstij katrs pilsonis ir svarīgs. Pilsonības iegūšana paplašinās darba iespējas, pavērs durvis uz starptautiskām mācībām, ceļošanu. Tā būs iespēja piedalīties gan pašvaldību, Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās,” atzīst M.Svarupa.

Vietējās ziņas