Alūksni apmeklēs Pasaules veselības organizācijas pārstāvis

Otrdien, 18. martā, Alūksni apmeklēs Pasaules veselības organizācijas starptautiskās vēža izpētes aģentūras, starptautiskās vēža profilakses darba grupas vadītājs Dr. Rolando Herrero, lai iepazītos ar gatavošanos Latvijas Universitātes pētniecības projektam GISTAR, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Šis Latvijas Universitātes īstenotais un starptautisku ekspertu atbalstītais projekts tapis, lai pētītu gremošanas trakta audzēju skrīninga iespējas, to agrīnu diagnostiku un procesa efektivitāti, kā arī meklētu jaunas stratēģijas kuņģa vēža mirstības samazināšanai augsta riska zonās.

Pētījuma norises vietas Latvijā ir Cēsis, Alūksne un Ludza. Šogad janvārī Alūksnē viesojās Latvijas Universitātes asoc. prof. Mārcis Leja un pētījumā iesaistītie pētnieki, kuri tiekoties ar Alūksnes novada pašvaldības vadību, Alūksnes slimnīcas vadību un ģimenes ārstu pārstāvjiem apsprieda novada iespējas piedalīties pētījuma norisē. 30. janvārī Alūksnes novada dome pieņēma lēmumu atbalstīt pašvaldības dalību GISTAR pētījumā ar šī gada 1. maiju.

Otrdien vizītes laikā Alūksnē viesis un pētījuma pārstāvji tiksies ar Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem, apmeklēs Alūksnes slimnīcu un apskatīs pētījuma norisei paredzētās telpas. Šajā dienā R. Herrero iepazīs projekta īstenošanas gaitu arī Cēsīs un Ludzā.

Vietējās ziņas