Alūksnieša iecere īstenota kaimiņpilsētā

Alūksnes mākslinieks Ivars Vecāns ir projekta autors strūklakai, kas atklāta Gulbenes centrālajā skvērā. Viņa iecere īstenota kopā ar hidrotehnisko risinājumu autoru Gintu Jaudzemu un SIA “Rubate” strādniekiem.

“Piedalījos strūklakas atklāšanā un esmu apmierināts ar sasniegto rezultātu. Biju sagatavojis vairākus piedāvājumus, un man pašam vairāk patika cits projekts “Zilais valītis”, kas netika īstenots. Tiesa, tas būtu daudz apjomīgāks, turklāt Gulbenes skvērs tiktu pilnībā pārveidots. Tagad strūklakā labi var redzēt, kā sadzīvo uguns ar ūdeni. Ir atrasts tāds viltīgs kompromiss, turklāt atspoguļota filozofija,” stāsta I.Vecāns.

Viņš cer, ka strūklaka būs dzinulis vistiešākajā veidā atsaukties aicinājumam “Pakur, pakur!” gan gulbeniešiem, gan iebraucējiem no citām vietām. I.Vecāns ir gandarīts, ka strūklaka ir tehnoloģiski ļoti pamatīgi izveidota, jo kopā ar G.Jaudzemu tika pārrunāts, kā izkārtos gaismas un ūdens plūsmu. “Godīgi sakot, man patīk. Vienu brīdi gan daudzi oponēja, ka cilvēkiem nav naudas maizei, tāpēc nevar vēlēties, lai viņi ziedotu strūklakai. Tomēr vienmēr ir vajadzīgs arī kaut kas skaists. Tas palīdz dzīvot. Ne velti latvieši vienmēr ir kopuši savu sētu, lai nebūtu tikai smags darbs, bet arī kaut kas skaists,” vērtē I.Vecāns.

Alūksnes strūklaku meistars Alvits Grīvnieks arī bija Gulbenē, lai fotografētu strūklaku un nosūtītu tās kolēģim G.Jaudzemam. “Cepuri nost! Patīk!” atzīst A.Grīvnieks. Balvu strūklaku viņš veidojis sadarbībā ar I.Vecānu. Tagad ir citi darbi – nesen atklāta viņa peldošā strūklaka Rēzeknē. “Tāda – peldoša – strūklaka man ir pirmā. Gatava ir arī strūklaka Rīgā, Dambja purva ezerā, bet vēl jāgaida, kad elektriķi pabeigs savu darbu. Šī strūklaka ir liela ar 20 prožektoriem, rotējoša, tāda kā Jaunmoku pilī. To paredzēts atklāt augusta vidū,” norāda A.Grīvnieks. 

Vietējās ziņas