Alūksniešiem daudz jautājumu 15

Pirmdienas vakarā, alūksniešiem sapulcē tiekoties ar Alūksnes novada pašvaldības pārstāvjiem, gandrīz visi jautājumi bija saistīti ar komunālo jomu un siltumapgādi.

Zālē bija pulcējušies aptuveni 70 alūksniešu ar apbrīnojamu pacietību, jo sapulce ilga divas ar pusi stundas. No pašvaldības puses bija plaša pārstāvniecība - sākumā katrs iepazīstināja ar sevi un pastāstīja par savas nozares aktualitātēm, vienīgi domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers atturējās komentēt savā amatā paveikto. Atklājot sapulci, domes priekšsēdētājs Aivars Fomins atzina – tādas jau notikušas pagastos un nu beidzot kārta pienākusi Alūksnei. “Sapulču mērķis ir izzināt visas problēmas, lai pēc tam atrisinātu,” sacīja A.Fomins. Viņš rosināja iedzīvotājus “nenēsāt akmeni azotē”, jo visas lietas esot kārtojamas.

Joprojām grib pirti

“Alūksnes Ziņas” novēroja, ka sapulci apmeklēja daudz krievvalodīgo – jautājumi tika uzdoti krieviski, arī atbildes pretī vismaz no domes priekšsēdētāja tika sniegtas krievu valodā. Alūksnietis Venantijs Bukšs atgādināja par iedzīvotāju parakstu vākšanu, lai “Simonē” samazinātu siltuma tarifu, atjaunotu pirts un veļasmājas darbu, veiktu revīziju SIA “Alūksnes nami”. Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa skaidroja, ka pabalstu mazgāšanās pakalpojumu apmaksai trūcīgām un maznodrošinātām personām, izsniedzot talonu, var piešķirt, ja nav iespēju rūpēties par personīgo higiēnu savā dzīvesvietā. “Kopš janvāra šo iespēju ir izmantojušas 24 personas 58 latu apmērā. Mazgāties, izmantojot talonus, var ne biežāk kā divas reizes mēnesī. Mazgāšanās pakalpojumus sniedz SIA “Eols” Siguldas ielā Alūksnē,” sacīja R.Kalniņa. No zāles jautāja, ko darīt tiem, kam gribas mazgāties, bet neietilpst šajā kategorijā, paužot nostalģiju pēc pirts, kāda tā agrāk Alūksnē bija. A.Fomins norādīja – pašvaldība neapsver iespēju atjaunot pirti, bet V.Bukša klāstīto nosauca par “skarbiem vārdiem, kam nav pamatojuma”.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 6.oktobra numurā.

Komentāri 15

Vai tad tiešām vienīgais, ko var nofočēt, ir Melders!

pirms 10 gadiem, 2010.10.08 15:03

zuze

jomajo un johaidī! man arī gribētos atrast tādu privātfirmu kur alga sastāv no vairākiem simtiem kā pašvaldības kantoros!

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 21:23

aina

Tādas problēmas ir gad no gada, nomainās Simones vai Namu vadītāji un "problēmu"apzināšana sākas no gala, jo kases tukšas...Manuprāt, liela kļūda bija štata sētnieku apcirpšana-kur ir štata sētnieki, no agra rīta jau strādā, bet simtlatnieki jābūt vēlāk un kāda tad jēga, var jau arī kādreiz neatnākt, bet trotuārs aizaug un nav pat smiltis laikus kasisītas...

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 14:56

Kas attiecas uz zilo vāli, viņš jau visus jās tik ilgi, kamer "sieviņa" būs deputatos

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 14:50

*GALVENAIS JAUTĀJUMS - CIK ILGI ZILAIS VALIS , SAŅEOT VAIRĀKAS ALGAS JĀS NOVADA IEDZĪVOTĀJUS??*

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 13:37

apmeklētājs

Nez kad un kurš atbildēs uz jautājumiem,uz kuriem nevarēja atbildēt ne attiecīgā uzņēmuma vadītāji ne arī novada vadības pārstāvji.Ar RŪPES vadītāju viss-OKEY,katram jautājumam-konrēta atbilde.

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 12:29

elija

Vajag gan arī pašiem aiz sevis savākt, nevis gaidīt, ka spodra vai rūpe vāks... Elementārs piemērs - uz pludmali cilvēks aiznes pilnu pudeli minerālūdens, kvasa vai kāda cita dzēriena, promejot, uzskata, ka tukšo taru turpat krastā arī var atstāt (konkrēti situācija "glābējos").
Ja jau varēji pilnu atnest, tad nu tiec kaut kā galā ar tukšo, lai nemētājas, varbūt pats nāksi rīt un pār savu pudeli paklupsi. Jā, tad gan būs skaļa kliegšana par aizd....to pludmali! Kas no rītiem notiek parkā, gar trotuāriem? Kāpēc viss jānomet pa roku galam, ja turpat blakus ir atkritumu tvertnes? Nebūsim paši cūkas, tad arī pilsēta neieaugs sūdos!!! Un visvairāk kliedz tie, kas paši aizdirš, bet pēc tam vēro, vai kāds aiz viņa savāks. Un ja ne - rakstām alūksniešos, pie reizes ir izdevība ieknābt kādam... Stulbi...
Vai ir normāli vest savus atkritumus pie svešām mājām un mest viņu atkritumu konteineros savus maisus???

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 12:17

....

Nu varbut Rupe nav tas launakais, bet Spodra gan, jo pilseta lenam ieaug sudos

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 12:02

Jomajo

johaidī, cik tad maksā privātajā biznesā? Cik oficiāli un cik aploksnē?

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 11:11

johaidī

sapulces jau neatrisinās problēmas. šie visi sāpīgie jautājumi jau pastāv gadu gadiem, gan Alūksnes namos, gan Rūpē, gan Simonē un mīdamies vēl joprojām uz vietas. kā daudzi dzirdēja sapulcē, ja nepatīk apsaimniekotājs, mainiet, bet vai tas maz ir iespējams ar saslēgtajiem līgumu nosacījumiem:) ?
kas sadārdzina šos iedzīvotājiem sniegtos pakalpojumus- administratīvās izmaksas, resursi vai kaut kas cits un uz kā rēķina varētu to ieekonomēt. varbūt sāk ar administratīvajām izmaksām un darbinieku algām? salīdzināsim cik maksā darbiniekiem prīvātajā biznesā un pašvaldības komercsabiedrībās. drīzāk liekas ka neviens tam nemaz negribas ķerties klāt! cilvēciski saprotams - kāpēc atteikties no kārtīga piķa!

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 10:50

99

sapulces diena noveroju interesantu faktu. Pulkstenis jau 19.00 ielas tumsas neapgaismotas, cilveki nak no sapulces pa lidzenajam ietvem klupdami krizdami. 19.30 ielu apgaismojums nekur nav ieslegts. Beidzot ieraugu ka nomale ir ieslegts, braucu un skatos kur, latvenergo pagalms apgaismots ar visam iespejamam spuldzem. Centra jau nevajag. Ap 19.45 paradijas ari centra apgaismojums.

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 09:52

Hmm... Vai sapulces būtu veids kā uzzināt problēmas ?

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 08:39

Vietējās ziņas