Alūksniešiem sola sapulci 9

Alūksnes novada domē šonedēļ izskatīja alūksnieša Venantija Bukša iesniegumu, kurā viņš un vēl 183 iedzīvotāji pieprasa rīkot tautai sapulci, lai beidzot atklāti skaidrotu ar komunālo jomu saistītus jautājumus.

Deputāts Laimonis Sīpols uzskata – gandrīz visos novada pagastos deputāti jau bijuši uz tikšanos ar iedzīvotājiem, beidzot šādu sapulci vajadzētu arī Alūksnē noorganizēt. Alūksnes novada pašvaldības jurists Arturs Upīts uzsver – agrāk pēc SIA “Alūksnes nami” nodibināšanas reizi gadā Alūksnes tautas namā rīkoja visiem iedzīvotājiem sapulces. Tajās piedalījās gan “Alūksnes namu”, gan akciju sabiedrības “Simone” pārstāvji, bet tagad šī tradīcija vairs nepastāv. Deputāts Andis Zariņš vērtē, ka visaptveroša tautas sapulce vairāk var izvērsties par izbļaustīšanos – viņš rosina uz šādu sapulci aicināt māju vecākos un māju pārstāvjus, bet “Alūksnes namiem” atsevišķi rīkot vēl sapulces, lai tiktos ar savu apsaimniekoto māju iedzīvotājiem.

Deputāti vienojās, ka Alūksnē organizēs sapulci ar māju vecākajiem un aktīvākajiem pārstāvjiem, uz ko aicinās arī novada vadību un pašvaldības iestāžu - “Alūksnes nami”, “Simone” - pārstāvjus. Sapulces laiks vēl nav zināms – to noteiks Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins ar rīkojumu. Iedzīvotājiem būs iespēja arī pirms sapulces iesūtīt savus jautājumus, lai speciālisti varētu sagatavot pilnvērtīgākas atbildes. Bet no “Alūksnes namiem” prasīs atskaites par to, kad un cik sapulces ar iedzīvotājiem notikušas

Komentāri 9

alise

ne jau visur tie mājas vecākie pat ir. Nav pat glupas bābas. Un par tiem ziņu pienesējiem, mums, piemēram, mājas s'teniece katru dienu skraida un blabina, tikai ar muti māk strādāt, bet apkārt ja rezi nedēļā patīra. Pie miskastēm cūku kūts, un tās jaunās miskastes tagad siltajā laikā nenormāli smird, nezinu vai tās jebkad tiks dezinficētas. Vecās šad tad saāca uz dezinfikciju, apmainīja citas. Diezkur skatās atbildīgie dienesti, par baciļu un mikrobu izplatīšanos vidē, kurā staigā un spēlējas bērni. agrāk miskastēm bija sava speciāla vieta, tagad saliktas visās auto stāvvietās. Kas tā par cūcību? Esmu ziemas laikā atskatījusies kā pa tām siro bezdarbnieki, pat ar vieglo piebrauc, un nebūt nekādi bomži. Būtu deputāti reiz ekskursiju sarīkojuši pilsētā, lai redzētu, kas īsti notiek, nevis tikai tādas pasēdēšanas sapulces rīkojuši. Tādās nekādas skaidrības netiek. Vajag izdomāt sistēmu, kā darīt zināmu domei ikviena cilēka vai cilvēku grupas viedokli, mo attiecīgi izskata, bet tas būtu droši vien par daudz prasīts, jo Dome jau nespēj izskatīt pat 4 mēnešu laikā iesniegtus iesniegumus un atbildēt. Alūksnes Domes lepnums - impotentas smadzenes!
Turklāt, kāpēc Alūksnes Domes izmitinātajos dzīvokļos dzīvo da jebkas, bet maksā no kopējā katla. Te kārtīgu kontroli vajadzēja, lai pārbauda šos dzīvokļus. Mūsu mājās arī tādi pāris ir, kā vienā, tā otrā mājas galā, Dome par tiem lai atbild, nevis mājas iedzīvotājiem uzkrauj lieku nastu. Kas Alūksnes Dome par tādu bubuli, kuru VID un VK nebauda, laikam tauta Jums vajag rakstīt sūdzības attiecīgajām iestādēm, jo vismaz atbilde tām būs jāsniedz. KNABs tik pa kluso perina, varbūt beidzot izperēs. Par nelikumībām uz Domes konkursiem sen jau varējāt būt ziņojuši, bet paši esat gļēvi un tad brīnaties par Domes visatļautību. Nu, rīkojaties!

pirms 11 gadiem, 2010.06.12 04:29

:)

muusu maajas vecaakaa pati uznjeemusies šos pienaakumus, jo nevienaa sapulcee tas nav nolemts - komandee paareejos iedziivotaajus, aprunaa Aluuksnes namos, kad ierodaas sev netiikamos... nu kaa taadam glupam baabietim lai uzticaas ? Bet vinja tak pirmaa skries uz to sapulci un veel vairaak uzkurinaasies,,, reizeem liekas, ka es nevis dziivoju privaataa dziivoklii, bet iireeju dziivokli vinjas personiigaa daudzdziivoklju maajaa ))) par vecaako vareetu buut tikai tad, ja buutu maajas kopsapulcee taats cilveeks izvirziits - lai ir seedes protokols.

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 16:05

"Deputāts Andis Zariņš vērtē, ka visaptveroša tautas sapulce vairāk var izvērsties par izbļaustīšanos – viņš rosina uz šādu sapulci aicināt māju vecākos un māju pārstāvjus"

Mazizglītotam deputātelim īpatnējs viedoklis par demokrātiju.
Tikai tautas sapulce, nevis kaut kādu ielikteņu aizmugurisks tusons!

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 13:26

es

Mājas vecākais - nav pats gudrākais, bet kā jau parasti tas, kurš uzņemas vairāk nekā citi. Piemēram, es neuzticos mājas vecākajam par visiem 100%, jo neuzskatu viņu par gudrāku, taču pats šo darbu uzņemties nevaru - nav tāda brīva laika.

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 09:26

Dziņa

Redz nu kā jau iepriekš rakstīju tautas kalpi baidās no savas tautas novadā(Zariņa ierosinājums mazākā lokā)... Nu uzvelc uz pirmo sapulci tādu pavecāku uzvalku ja bailes acīs skatīties ar nākošajām sapulcēm būs labāk un labāk. Tak beidzot jārisina jautājumi dinamiskāk, nēsam jau mēs no citas planētas, jādzīvo draudzīgāk vienotam mērķim, ne jau virskungus te esam sev ievēlējuši, netā....

pirms 11 gadiem, 2010.06.10 09:16

Tautas sapulce - tas ir forši... varētu rīkot Līgo vakarā, dome lai uzsauc alus mucu, būtu super!

pirms 11 gadiem, 2010.06.09 21:39

West

Interesētu vai H24 (A.Melders) ir nomaksājis savu ja nemaldos 5000 Ls parādu Simonai, vai piem Valsts policija arī apkures parādus ir sableķojusi?

pirms 11 gadiem, 2010.06.09 20:15

Eriks

Kapec tikai nami un ,,Simone,,? Vai tad ,,Spodra,, un ,,Rupe,, vairs nav Domes uzņemumi? Vai tas netiek darits tapec, ka viena no pedejiem diviem strada par konsultantu augsta ranga deputats? Es gan esmu lasijis vieteja avize, ka Domes pr.vietnieks uzskata namus par komercuzņemumu. Kad vajaga samazinat algas-tas ir Domes uzņemums.Kad kaut ko iedot -tas partop par komercuzņemumu..? Laikam par to vel zinatnieki stridas-kur nu tikt skaidriba Domes pr.vietniekam...

pirms 11 gadiem, 2010.06.09 16:08

Vietējās ziņas