Amerikāņi dāvina brilles

Jūnijā ikvienam alūksnietim un rajona iedzīvotājiem bija vienreizēja iespēja bez maksas saņemt Amerikas Savienoto Valstu militāro mediķu sniegtas veselības veicināšanas konsultācijas. Tagad pārstāvis Alūksnē bija ieradies atkārtoti un šoreiz mūsu cilvēkiem nogādāja dažādas medicīniskās preces.

15 ASV militārajiem mediķim Alūksnē bija ļoti paticis, tieši tāpēc pašiem mediķiem radusies vēlme sadarbību nepārtraukt, bet gluži pretēji – palīdzēt alūksniešiem arī turpmāk. „Alūksnē mēs izvedām lieliskas mācības, par ko esam pateicīgi Alūksnes pilsētas domei un Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolai. Tas bija labs ASV un Latvijas bruņoto spēku sadarbības piemērs – kopīgi strādāt, lai atbalstītu vietējo sabiedrību un Vidzemes reģionu,” stāsta ASV vēstniecības aizsardzības sadarbības biroja divpusējo attiecību virsnieks pulkvežleitnants Eriks M. Pless. Šoreiz sadarbība turpinās dāvinot medicīniskās preces. Alūksnes poliklīnikai, kas palikušas pāri no šeit notikušajām mediķu apmācībām. Dāvinājumā ietilpst dezinfekcijas un mazgāšanas līdzekļi, saimniecības preces, arī preces zobārstniecībai un ap 700 brillēm.

Īpaši pateicīgi novērtēts tiek saņemto briļļu sūtījumu. „Tās ir lietotas brilles, kuras sakrājis Nelsons Edvards. Viņš jūnijā Alūksnē sniedza konsultācijas un tad arī saprata, ka brillēm tieši šeit būtu īstā vieta,” saka Eriks M. Pless. Saņemt sūtījumu un iepazīties ar to bija ieradusies arī poliklīnikas acu ārste Māra Liepiņa. „Briļļu apraksts abās valstīs ir vienāds, tāpēc ir viegli saprast kāda kura konkrēta brille ir. Protams, tas ir ieguvums un pie esošās ekonomiskās situācijas cilvēkiem bezmaksas brilles ir laba alternatīva,” saka M.Liepiņa. Brilles varēs saņemt pensionāri, mazturīgie un invalīdi no visa rajona. Iedzīvotājiem jāsaprot, ka ne visi varēs tik pie bezmaksas brillēm, jo katra cilvēka redzes korekcijai ir individuālas vajadzības un ne vienmēr izdodas piemeklēt vajadzīgās.

Vietējās ziņas