“Annas mājas” vietā būs “Saules stars” 16

No Alūksnes novada pašvaldības budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem aprīļa domes sēdē deputāti nolēma piešķirt finansējumu, lai glābtu situāciju projektu īstenošanā, kas saistīti ar “Annas māju”.

Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra divu projektu - “Ekspertu sadarbības tīkla izveide starp sociāli iekļaujošu aktivitāšu un attīstības centriem” un “Nākošais līmenis” - līdzfinansējuma nodrošināšanai pašvaldība paredzēja 13 733 latus. Lai nepieviltu ārvalstu sadarbības partnerus no Beļģijas, kas iesaistīti projektu īstenošanā, veidojot dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem“Annas māja”, dome ir radusi alternatīvu – ar šā gada 1.augustu veidos jaunu  Alūksnes novada Sociālā dienesta struktūrvienību, dienas aprūpes centru “Saules stars” personām ar garīga rakstura traucējumiem. Tas atradīsies Lielā Ezera ielā 11, Alūksnē, Sociālā dienesta telpās. Līdz 6.maijam taps jaunā centra uzturēšanas izdevumu un telpu pielāgošanas remontdarbu tāme. Lēmums paredz dienas centru “Saules stars” perspektīvā iekārtot pašvaldības ēkā Jāņkalna ielā 51, Alūksnē, jo telpas Sociālajā dienestā būs īslaicīgs risinājums. Savukārt dienas centru “Annas māja” kādreizējā Annas pamatskolas ēkā neveidos vispār, kā bija iecerēts.

Deputāts Ainars Melders skaidro –  lai “nenostādītu Latvijas valsti Eiropā muļķa lomā”, tādējādi tiek “aizlāpīts caurums”, kas radās 2006.gadā, dodot nepārdomātus solījumus beļģiem. “Annas skolas ēku nevaram pārveidot, jo vajag tehnisko projektu un kārtot daudzas juridiskās formalitātes. Turklāt dziļi iekšienē agri vai vēlu šo ēku es tomēr saskatu kā skolu, tādēļ nebūtu prāta darbs to reorganizēt. Turklāt Jāņkalna ielā 51 ēkai ir jau nomainīts jumts, izstrādāts tehniskais projekts un tā ir tukša. Nākotnē to pašvaldība vēlas veidot par dažādu aktivitāšu centru, bet tehnisko projektu jau varam atrādīt ārvalstu sadarbības partneriem un piesaistīt līdzekļus,” saka A.Melders. Deputāts Verners Kalējs pauda – šie domes piešķirtie 13 733 lati paredzēti darba vizīšu, mācību, pieredzes apmaiņas braucienu apmaksai, nevis dots reāls labums cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Minēto projektu koordinatore Santa Harjo – Ozoliņa norāda:  ar to arī šis projekts ir īpatnējs, jo neparedzēja naudu centra izveidei. Viņa uzsver, ka pašlaik tiek gatavots projekta pieteikums Šveices fondam, kur varētu piesaistīt līdzekļus arī infrastruktūras uzlabošanai.

Komentāri 16

runcis

...Alūksnes valdības vīriem-vieniem salmi galvā-otriem funktieris ,kā un ko nočiept(prihvatizēt),sak sava kabata tuvāka...vai ne, MALĒJA KUNGSSS ??????

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 21:46

Vislabākais ir solītais, bet žēl atmiņa ir īsa! Un sola jau gadus daudz! Un Mākslas skolu mētā no vienas uz otru vietu, kau gan tas priekš atpalikušās Alūksnes ir vienīgais kultūras devējs.Jauniešiem arī kādreiz darbojās tukšajā kultūras namā. Ne jau visiem vajag mūziku, dziesmas, dejas vajag arī labu mākslu! Neataisnojieties bar savām neizdarībām. Veiciet, kaut elementāru anketēšanu iedzīvotāju vidū.

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 19:50

da nu

Ja pareizi atceros, tad pirms kādiem mēnešiem jauniešiem tika atvēlētas telpas bijušā atpūtas kompleksa "Ezermala" vietā. Nemāku spriest, cik ērti jamie tur iekārtojušies un cik apmierināti jūtas, bet, manuprāt, viņiem šī vieta ir daudz piemērotāka nekā Jāņkalna 51: pirmkārt, tas ir daudz tuvāk centram; otrkārt, pastāv iecere līdzās izvietot mūzikas un mākslas skolas, līdz ar to visas ar jauniešiem un interešu izglītību saistītās iestādes atradīsies vienuviet.
Jāņkalna 51 varētu pārvērst par nevalstisko organizāciju mītni vai, kā šajā gadījumā tiek spriests, par vietu dienas centram. Šie abi veidojumi tur kopā sadzīvotu daudz labāk, nekā tad, ja vēl pa vidu tiktu ielikti jaunieši, kas būtu nošķirti no pārējām viņiem domātajām iestādēm.

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 08:53

paši igauņi

Igauņu biedrība prasīja, šo māju jau gadus 20 atpakaļ pašvaldība viņai to neatdeva. Evas mamma tajā darbojās, bet par Evu gan nezinu, ka ko būtu ndarījusi. VID vēl nesen parakstīju papīrus par igauņu biedrībs darbību. Latvijā vēl spēcīgi darbojās igauņu biedrība! Arī visi igauņi vēl Alūksnē nav miruši. Mājā ir jāatdod jaunatnei vai Makslas skolai! Atraduši pusremontētu ēku uz, kuras rēķina savas neizdarības norakstīt! Kāds kauns! Strādājiet ar savu plānu Annas mājas saules stars, kā bija tas paredzēts un cieniet citu darbu!Vēl jau palicis pustukš stāv Ezermalas ēku komplekss.

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 06:41

Pexis

Igauņu biedrībai nekad nekas nav ticis plānots. Toties dienas centrs (gan ne šis, ko NVO bīdīja) gan tika plānots, jo ēkā telpas pietiktu visiem.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 23:16

zinošais

Jāņkalna ielā 51 ēka ir paredzēta bērnu jauniešu centram un viena telpa igauņu biedrības vajadzībām ,un pēdējos gadus ar šādu domu darbojās EVA , BJIC direktore, un viņai bija politiķu atbalsts .Tagad izveidojas neizprotama situācija ,sociālās spriedzes jautājumi palikuši aktuālāki par par bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanu un interešu izglītību , nu tad uz priekšu ,lemjat parbāriņtiesas darbinieku skaita palielināšanu un pašvaldības policijas štatu'palielināšanu ,būs jauna problēma-ielu bērni ar visām no tā izrietošajām sekām.Jauno politiķu svaidīšanās problēmu risināšanā ir vienkārši " izcili fenomenāla"'''....Jums visiem ir bērni un Jūs gribat,lai viņi izaugtu par krietniem cilvēkiem-domājat!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 22:19

zinošais

Jāņkalna ielā 51 ēka ir paredzēta bērnu jauniešu centram un viena telpa igauņu biedrības vajadzībām ,un pēdējos gadus ar šādu domu darbojās EVA , BJIC direktore, un viņai bija politiķu atbalsts .Tagad izveidojas neizprotama situācija ,sociālās spriedzes jautājumi palikuši aktuālāki par par bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanu un interešu izglītību , nu tad uz priekšu ,lemjat parbāriņtiesas darbinieku skaita palielināšanu un pašvaldības policijas štatu'palielināšanu ,būs jauna problēma-ielu bērni ar visām no tā izrietošajām sekām.Jauno politiķu svaidīšanās problēmu risināšanā ir vienkārši " izcili fenomenāla"'''....Jums visiem ir bērni un Jūs gribat,lai viņi izaugtu par krietniem cilvēkiem-domājat!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 22:17

da nu

Ja nerunā vai nesaka neko pieminēšanas vērtu, tad diez ko viegli nav atspoguļot konkrētu personu viedokļus. :) Tak tas tā. Akmens iepriekšējo komentētāju lauciņā, kas, acīmredzot, uzskata, ka visi deputāti izsakās par visiem darba kārtības jautājumiem, ļaujot korespondentiem izvēlēties, kura viedokli atspoguļot un kura ne.
Kas attiecas uz jauno pavērsienu dienas centra izveidē, tad pašreizējā situācijā tas uzskatāms par labāko, kāds vien ir iespējams. Cik sapratu no iepriekšējiem rakstiem par šo tēmu, tad dienas centrs ir NVO pārstāvniecības lolojums, kura sākuma stadijā pašvaldībai netika prasīts: vai jūs varēsiet īstenot mūsu idejas vai ne. Tas jauki, ka pirms - novada - reformas varas vīri un sievas bija gana solīdi, lai atbalstītu uzsākto ieceru īstenošanu, nevis pasūtītu cilvēkus ar tādiem izgājieniem pāris mājas tālāk.
Tak tobrīd bija citādāki laiki, nekā tagad. Ja situācijā, kad naudiņas trūkst arī daudz svarīgākām lietām, mani kāds noliktu fakta priekšā - vienošanās notikusi, tagad meklē līdzekļus mūsu izdomātajām idejām - diez vai es būtu spējīgs rast tādu kompromisa variantu, kā vismaz kaut kādas telpas atvēlēšana dienas centra vajadzībām, lai ārzemju partneri liktos mierā.
Vnk ir ļoti labi un jauki, ja cilvēki kaut ko domā un dara. Tak visam ir mēra robeža. Nav smuki kaut ko sākt darīt uz savu galvu, neatstājot izvēles iespējas tiem, bez kuriem šo ideju īstenošana nav iespējama. Vēl nesmukāk ir likt kādam citam izstrēbt paša savārīto putru, bet pēc tam bļaut, ka kaut kas nav izdevies tā, kā iecerēts. :) Katrā ziņā tas viss man atgādina iepirkšanos veikalā, kur prece paņemta, bet rēķins nosūtīts kādam citam, nemaz neprasot, vai viņš spēs par to norēķināties vai ne.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 21:45

Sociālais dienests tur arī paliks. pielāgos vienu telpu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 19:37

Interesanti- netiek atspoguļots Fomina viedoklis!

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 13:51

zaza

Interesanti. Tagad pielagos telpas Ezera iela......kur paliek Socialais dienests? Lidzekli tiek izgazti remontam un kas bus talak, kad bus Jankalna iela sis saules stars? Un cik so personu ar garigiem traucejumiem ir?Kaut kada nesaprotama naudas kustiba notiks. Kaut kas nav kartiba, jo cik zinu, tad remonti un celtnieciba ir tas vietas kur visvieglak naudu norakstit, un neviens neko neredz un nevar pieradit.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 09:44

Tā jauniešu māja aiziet pa burbuli..... Jāņkalna ielā māja jau sen apsolīta jauniešu centram. Kas ta deputātiem, viņiem jādomā par šodien, par rītdienu lai domā nākamais sasaukums! Jaunieši taču neatgriezīsies Alūksnē... Ir jādara viss, lai jaunieši būtu ieinteresēti nākt atpakaļ...

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 08:57

)))))

Tā saucamā Annas māja jau bija Santas projekts, kas izgāzās, tagad ,,jābīda,, nākamais...

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 08:32

malējs

Melderim atkal kārtējais ienākumu avots . Kā viņš tos deputātiņus aptin ap pirkstu ? Tie mutes atvēruši viņu klausās un visam piekrīt ?.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 08:25

Un tā tā mūsu naudiņa aiziet. kaut viens reāls darbs būtu izdarīts, kurš patstāvīgi varētu funkcionēt un sevi uzturēt.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 07:54

Vietējās ziņas