Apbalvo ar Sudraba Goda zīmi 9

Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieku Zigurdu Safranoviču pagājušajā nedēļā apbalvoja ar Sudraba Goda zīmi par augstu profesionalitāti, godprātīgu pienākumu pildīšanu un saistībā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 90-to gadadienu.

Apbalvojums piešķirts ar Iekšlietu ministrijas rīkojumu. To Valmierā pasniedza Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis un Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš. Z.Safranovičs starp apbalvotajiem ir vienīgais no Alūksnes rajona. No Vidzemes apbalvoja deviņus policijas darbiniekus un pašvaldības, ar kurām policijai ir laba sadarbība. Alūksnes rajona pašvaldību starp tām nebija.


Katru gadu rajonu policijas pārvaldes Iekšlietu ministrijai sniedz ziņas par darbiniekiem, kas pelnījuši saņemt apbalvojumus. Ministrijā īpaša komisija izvērtē šo informāciju un lemj. Pērn Zelta Goda zīmi saņēma pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis.

Z.Safranovičs atzīst, ka ir priecīgs un pagodināts, saņemot šādu apbalvojumu. Par darbu policijā 1997.gadā viņam apbalvojumā piešķirts dienesta ierocis ar gravējumu, ir saņemtas arī daudzas izdienas nozīmes.

Ar policiju Z.Safranoviča darbs Alūksnē ir saistīts kopš 1977.gada. Vispirms strādāja Valsts autoinspekcijā, tad ugunsdzēsējos, kas tolaik bija kopā ar policiju. “Tas darbs man ļoti nepatika, tāpēc mani norīkoja par iecirkņa inspektoru Gaujienā, Trapenē un Virešos. Šo darbu veicu vairāk nekā desmit gadus, tas man patika. Tam sekoja darbs kā iecirkņa priekšniekam un tagad – Kārtības policijas birojā. No armijas uz policiju atnācu kā seržants, tagad esmu pulkvežleitnants,” saka Z.Safranovičs.

Viņš atzīst, ka strādāt policijā patīk un “ir pa kaulam”. “Manuprāt, pašlaik 70 procenti Valsts policijas darbinieku visā Latvijā nav savā vietā. Policistam ir jābūt labai intuīcijai un, aizbraucot uz notikuma vietu, jājūt, ap ko lieta grozās. Ja to nejūt, tad policijā nevar strādāt. Intuīcija ir palīdzējusi atklāt daudzus noziegumus,” saka Z.Safranovičs.

Pēc apbalvojumu pasniegšanas pārvalžu priekšniekiem bija tikšanās ar ministru un Valsts policijas priekšnieku, kurā runāja par štatu optimizāciju. A.Gailītis norāda, ka skaidrības vēl nav, bet pastāv iespēja, ka gaidāma štatu samazināšana. “Policijas akadēmiju absolvēs trīs cilvēki, kurus bijām plānojuši pieņemt darbā, jo mums ir trīs vakances. Bet šīs vakances valsts vēlas mums atņemt – un arī veikt štatu samazināšanu, optimizējot pašlaik nodarbināto skaitu par 5 procentiem. Tas nozīmē, ka pie esošajiem garajiem atvaļinājumu grafikiem mēs pārstājam funkcionēt,” norāda A.Gailītis.

Komentāri 9

bulšic

...tūliņ arī atlaidīs...507 gabalus un visus no lauku rajoniem metīs ārā...Dievs prātu kretīniem atņēmis.

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 23:23

dzidra

Apsveicu kaut vairāk būtu tādu policistu

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 23:50

Vietējās ziņas