Apciemo vientuļos pensionārus

Iedzīvotāju atsaucība labdarības akcijā “Mēs jūs atceramies” ir liela. Mēneša laikā saziedota “Merrild” kafija par trešdaļu vairāk nekā pērn visā akcijas laikā.

Ciemakukulis ir kafija
“Pagaidām mūsu rīcībā ir 300 kafijas pakas, kuras Sarkanā Krusta Jaunatnes Apes un Alūksnes Valsts ģimnāzijas nodaļas biedri nesīs vecajiem vientuļajiem cilvēkiem abos novados. Akcija turpinās līdz 30.novembrim, tāpēc nezinām, cik daudz kafijas vēl saņemsim, lai ar tām apciemotu un iepriecinātu sirmgalvjus. Aicinām iedzīvotājus informēt par tiem, kuriem šajā akcijā sevišķi nepieciešams dāvāt uzmanību un sirds siltumu,” stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes nodaļas vadītāja Ginta Priedīte.
Protams, var gadīties, ka kafijas paku nepietiks visiem vientuļajiem cilvēkiem. Tāpēc G.Priedīte atgādina, ka katram ir iespēja gan ziedot krūzi kafijas, nopērkot “Merrild” paku, gan arī ieteikt apciemojumam kādu, kurš dzīvo viens un aizmirsts. Iespējams, šī akcija visvairāk ir vajadzīga mums pašiem, lai atgādinātu par vecajiem cilvēkiem.

Vēlas iepriecināt sirmgalvjus
G.Priedīte atklāj, ka ir iecere apciemot sociālās rehabilitācijas centra “Trapene” klientus, kuriem nav tuvinieku. Viņiem jaunieši stāstīs Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnaviņas”. “Manuprāt, bērnu pamestajam kaķītim līdzīgā situācijā ir daudzi vecie cilvēki,” saka G.Priedīte. Tikko Liepnā izveidota Sarkanā Krusta nodaļa, tāpēc arī tur tiks dalīta kafija vientuļajiem sirmgalvjiem. “Gatavojam arī savas dāvaniņas, turklāt domājam, kā  labāk iepriecināt vecos cilvēkus. Varbūt pārģērbsimies par rūķiem vai meža zvēriem, bet katru reizi būs kāds pārsteigums,” uzsver G.Priedīte.

Šobrīd ir zināms, ka līdz Ziemassvētkiem iecerēts apmeklēt vairāk nekā 13 000 veco un vientuļo cilvēku visā Latvijā. Pie viņiem dosies Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie, kā ciemakukuli dāvājot kafiju “Merrild”. Turklāt katrs, kas vēlas, var apciemot gados vecos kaimiņus, bijušos darba kolēģus, skolotājus vai vienkārši cilvēkus, kuri daudzajos mūža gados ir saglabājuši dzīvesprieku un optimismu.

Vietējās ziņas