Apdraudēta “Annas mājas” nākotne 1

Alūksnes novada domes marta sēdē deputāti lēma atlikt jautājumu par finanšu izdalīšanu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, ko tērētu dienas centram “Annas māja”.

Vajadzēja atvērt šovasarBija paredzēts izdalīt 9000 latu sadarbībai sociāli iekļaujošu aktivitāšu un attīstības dienas aprūpes centra cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izveidei jeb tā saucamajai “Annas mājai”. Pērn novembrī deputāti pieņēma lēmumu par “Annas mājas” izveidi ar 2010.gada 1.jūliju kā novada Sociālā dienesta struktūrvienību. 2010.gada pašvaldības budžetā paredzēja 10 864 latus ēkas uzturēšanai. Novada pašvaldība ar Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centru pērn decembrī noslēdza sadarbības līgumu par “Annas mājas” izveidi. Ēkas trešajā stāvā bija pat doma veidot sociālo grupu dzīvokļus, kas būtu kā alternatīva garīga rakstura pansionātam ar diennakts pieskatīšanu un iespēju mācīties dažādas dzīves iemaņas. Bija iecerēts no 2010.gada jūlija centru atvērt testa režīmā, kad nodarbības notiktu reizi nedēļā, bet ar 2011.gadu nodarbības jau notiktu katru dienu, personām būtu diennakts pieskatīšana. Tagad izrādās, ka nepieciešama vēl nauda, par ko nevalstiskā organizācija iepriekš pašvaldību neinformēja. Par šo jautājumu deputāti diskutēja arī marta Finanšu komitejas sēdē.
Situācija – ļoti kuteklīgaPašvaldības Sociālās komitejas vadītājs, deputāts Ainars Melders norāda, ka šajā jautājumā ir daudz lēmumu, kas nav izpildīti. “Situācija ir ļoti aktuāla un kuteklīga. Flāmu valdība un Flāmu Invalīdu federācija ir noslēgusi trīspusēju līgumu ar Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centru. Tas paredz, ka Flāmu valdība iegulda 30 000 eiro, Flāmu Invalīdu federācija – 34 000 eiro, bet mūsu nevalstiskā organizācija – 14 000 eiro. Papildus vēl Flāmu valdība projekta ietvaros mūsu NVO ir pārskaitījusi 6000 eiro, lai projekts virzītos uz priekšu. NVO šo 14 000 eiro nav, tādēļ uz pašvaldības bāzes viņi gadiem ir centušies naudu dabūt. Aivars Fomins bija kā labais tēvs, kuram iestāstīja: Alūksnes pilsēta no projekta ir atteikusies un Annas pagastam to jāpārņem. A.Fomins centās piesaistīt šos 9000 eiro caur projektiem, bet neizdevās, Annas pagasta saistības pārņēma novads,” skaidro A.Melders.Viņš uzsver - tagad atklājas, ka šajā projektā ir vēl viens projekts un vajag vēl papildus 6400 eiro. “Šādi gājieni no NVO puses ir ļoti nesmuki. Šis jautājums noteikti ir jāatrisina, jo neizpildīšanas gadījumā beļģi sāks pret mums sankcijas,” saka A.Melders.
Annā vai Alūksnē?Pašlaik nav arī vairs sākotnējās vienprātības par to, ka šādam dienas centram ir jāatrodas tieši kādreizējā Annas pamatskolas ēkā, kā nolemts iepriekš, jo Annas skolas ēkai nav tehniskā projekta. Tagad pavīd versija, ka to varētu iekārtot Alūksnē, Jāņkalna ielā 51. Bet jau pērn decembrī starp deputātiem raisījās diskusija, ka visām iestādēm nevajag atrasties novada centrā Alūksnē – arī pagasti ir jāattīsta.  Domes sēdē deputāti diskutēja, ka alūksnieši nedrīkst piekrāpt beļģus, jo process ilgst jau gadiem, tomēr A.Melders pat rosināja lauzt noslēgto sadarbības līgumu, jo pašvaldība ir maldināta. Pēc viedokļu apmaiņas deputāti vienojās pagaidām līdzekļus no budžeta neparedzētajiem gadījumiem neizdalīt, bet tiekties ar nevalstisko organizāciju un skaidrot situāciju.

Komentāri 1

zaza

Alsvikos ir specigs centrs, tiesi invalidiem. Ari personals tam ir. Un skola un pareja infrastruktura. Vai tiesam vajag izdomat vel kaut ko un skiest lidzeklus.
Vidusskola lifts invalidiem??????? Sis absurdais naudas terins man lidz sim nav skaidrs.Un pamatotu skaidrojumu un atbildi neesmu dzirdejis ne no viena.
Lidzekli tiks iztereti, jo celtnieciba ir ta nozare, kur visgrutak izsekot naudas plusmai, bet tas lifts staves ka piemineklis. Un cik sadu piemineklu vel bus novada?
Domajiet tak ar galvam nevis ar pa*********

pirms 11 gadiem, 2010.03.27 10:35

Vietējās ziņas