Apdraudēta Pils ielas renovācija 34

Pils ielas rekonstrukcijas projekta īstenošanai vajag papildu līdzekļus, jo ar finansējumu, kas paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fondā iesniegtajā projektā, nepietiek. Vakar finanšu komitejas sēdē deputāti lēma, ka projekta virzību nedrīkst apturēt, tādēļ pašvaldība savā budžetā meklēs vēl 22 000 latu.

Pils ielas rekonstrukcijai pašvaldība izsludināja iepirkuma procedūru, kas joprojām nav pabeigta. Projekta “Tranzīta maršruta „Pils iela” rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” kopsumma ir 1 484 078 lati, ko lielākoties finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers, kurš ir arī pašvaldības iepirkumu komisijas vadītājs, norāda – objektu apskatīja pieci līdz septiņi uzņēmumi, bet pēc tam dokumentus iesniedza tikai divi. “Viena uzņēmuma piedāvājumā kopējās izmaksas vairāk nekā par pusmiljonu latu pārsniedz pašvaldības finanšu iespējas, otra – par 22 000 latu. Deputātiem ir jāizšķiras, vai piešķirt papildu līdzekļus vai noraidīt uzņēmuma piedāvājumu,” saka Dz.Adlers.

Alūksnieši prasa vismazāk

Deputāts Andis Krēsliņš taujāja, kādēļ šāda situācija izveidojusies, uz ko deputāts Jānis Nīkrencis ironiski atteica: “Malēniešu skopuma dēļ – par maz naudas ieplānoja”. Dz.Adlers atgādina, ka Alūksnes novads ir viena no 20 pašvaldībām, kam piešķīra finansējumu tranzītielu rekonstrukcijai. “Kāpēc ir šāda situācija? Izvērtējot kopumā finansējumu, ko pašvaldībām piešķīra tranzītielu rekonstrukcijai uz vienu kilometru, redzam, ka Alūksnes novada pašvaldība salīdzinājumā ar pārējām ir pieprasījusi vismazāko summu. Pārējās, vadoties pēc reālās situācijas, viena kilometra izmaksas tāmēs paredzējušas vidēji 700 000 līdz 800 000 latu, bet Alūksnes novads – tikai 550 000 latu. Apsekojot Pils ielu, uzņēmēji ar bažām raugās, kā pašvaldība par tādu summu grasās veikt darbus un izbūvēt komunikācijas. Arī uzņēmējs, kuram papildus vajadzētu 22 000 latu, atsevišķos punktos nav norādījis vēl informāciju par materiāliem, ko izmantotu drenējošā smilts slāņa izbūvei, tādēļ, gatavojot tehnisko projektu, var rasties domstarpības,” norāda Dz.Adlers. Viņš jau ir konsultējies Satiksmes ministrijā, kā varētu mainīt darbu apjomu, ja tas patiesi būs nepieciešams. Mainīt drīkstēšot atsevišķas sadaļas, bet ne kopējo rekonstruējamo Pils ielas garumu, kas ir 2,93 kilometri. Deputāts Laimonis Sīpols pauda bažas, ka starp šo divu uzņēmumu piedāvājumiem ir tik liela finanšu starpība. “Kā veiksies, kad sāks būvēt? Pils ielā rekonstrukciju vajag, bet vai pietiks ar papildu 22 000 latu?” jautā L.Sīpols.

Nepareizi izsludina iepirkumu
“Alūksnes Ziņas” taujāja viedokli arī Pils ielas rekonstrukcijas projekta izstrādātājam Jānim Cīmiņam. Viņš uzsver – novada vadība pati ir radījusi šādu situāciju, nepareizi izsludinot iepirkumu, jo naudai jāpaliek pat pāri. “Vismaz trim pašvaldībām ir vēl lētākas izmaksas nekā Alūksnei, dažām ir tikpat, citām - vairāk. Izmaksas ir atkarīgas no daudzām pozīcijām. Piemēram, vai rok visu ielas gultni vai ne, jo Pils ielā labākos posmus 700 metru garumā neraks – uzklās tikai papildu asfalta kārtu. Veidojot izmaksu tāmi projektam, konsultējos ar vairākiem būvniekiem, viņu plānotās izmaksas vēl palielināju pirms iekļaušanas projekta tāmē, tādēļ līdzekļi paliks pāri – vēl vairāk nekā 22 000 latu! Bet – tā kā novada dome vispirms izsludināja iepirkumu Pils ielas būvdarbiem, nevis tehnisko projektu, rodas problēmas. Pareizi būtu vispirms veikt ģeoloģisko izpēti, pasūtīt tehnisko projektu, kur izmaksu pozīcijas precizē, un tikai tad izsludināt iepirkumu būvdarbu veikšanai. Jāņem vērā arī tas, ka viens būvnieks var izdarīt lētāk, jo pašam ir pilnvērtīgāks nodrošinājums, bet otrs – dārgāk, jo jāpiesaista vairāki apakšuzņēmēji,” uzsver J.Cīmiņš. Septembrī J.Cīmiņš par problēmām, kas var rasties, izsludinot vienlaikus iepirkumu tehniskajam projektam un būvdarbiem, esot divreiz informējis arī Dz.Adleru. “Dz.Adlers visu lieliski zina – tāpat kā Aivars Fomins un Janīna Čugunova. Izsludinot vienlaikus, var rasties fundamentālas problēmas un pārsūdzības no uzņēmējiem, kuri neuzvarēs. Aptaujāju arī uzņēmējus, kas atzina – tikai vienreiz Rīgas dome šādi ir vienlaikus izsludinājusi iepirkumu,” secina J.Cīmiņš.

Komentāri 34

To to Robert

Tāmes vecīt satāda tie, kam uz to ir sertifikāti - profesionāli ceļinieki. Nebrauc galīgi auzās! :D

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 21:10

muļķu paradīze

Sludināt iepirkumu bez tehniskā projekta ir tas pats, kas sākt būvēt māju sākot ar jumtu. Bet tas jau nav pirmais gadījums. Nupat Jauniešu interešu centra duričkas iesniedza projektu, lai piesaistītu līdzekļus Vācieša ielas 2a iekštelpu kosmētiskajam remontam, neveicot tehniskā projekta izstrādi. Izrādījās, ka tur viss sapuvis un jāveic kārtīgs kapitālais remonts nevis kosmētiskais(jo bērnus laist iekšā nedrīkst), tagad piešķirtās naudas kapremontam nepietiek. Tā jau te malēnijā viss iet kā rati bez atsējiem un tikai tāpēc, ka nav zinošu speciālistu, bet amatos sēž tūtiņdreijeri...

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:43

Sludināt iepirkumu bez tehniskā projekta ir tas pats, kas sākt būvēt māju sākot ar jumtu. Bet tas jau nav pirmais gadījums. Nupat Jauniešu interešu centra duričkas iesniedza projektu, lai piesaistītu līdzekļus Vācieša ielas 2a iekštelpu kosmētiskajam remontam, neveicot tehniskā projekta izstrādi. Izrādījās, ka tur viss sapuvis un jāveic kārtīgs kapitālais remonts nevis kosmētiskais(jo bērnus laist iekšā nedrīkst), tagad piešķirtās naudas kapremontam nepietiek. Tā jau te malēnijā viss iet kā rati bez atsējiem un tikai tāpēc, ka nav zinošu speciālistu, bet amatos sēž tūtiņdreijeri...

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:42

Cīmiņš tikai darīja, ko viņam lielāki priekšnieki lika!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 14:41

To to Roberts

Taču projekta vadītājs atbild par projekta tāmes sagatavošanu. Bet, katrā ziņā, galvenā kļūda tehniskā projekta iepriekšējā nesagatavošana.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 13:53

To Roberts

Pilnīgas muļķības. Katram ir savi pienākumi un savas funkcijas. Projektu vadītāju iepirkuma sagatavošanai pet tuvumā nelaiž.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 12:45

Roberts

Viņš nav domē, tomēr ir/bija Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītājs un kādreiz arī visas nodaļas vadītājs. Viņš ir tas, kas vada projektus un no projektu vadītāja daudz kas ir atkarīgs. Atbildība jāuzņemas projektu vadītājam, nevis jāuzgrūž citiem, kad kaut kas nojūk!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 12:20

Cīmiņš sen vairs nav domē. Un nevajag nu Cīmiņu visur pataisīt par ļauno dēmonu....

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 14:34

Roberts

vai man vienam liekas, ka visur, kur kaut kas izgāžas, pa priekšu iet vārds Jānis Cīmiņš

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 13:59

jauki:)))

22000:2=11000:))))protams, ka novada dome atradīs:))) nu kā var nesaprast:)))

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 12:59

Patiesībā Pils ielai būtu jābūt gājēju ielai!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:21

alise

Kāpēc vispār Pils ielai jābūt tranzīta. Tas, kas te darās, tās ir šausmas. Kā sāk rītā ap četriem, tā līdz pusnaktij. Vēl nakti brauc ar furgoniem, it sevišķi uz to nelegālo cūku kautuvi, kura te kaut kur uz Litenes ceļa pusi esot. Iesāka apkārtceļu pa veco dzelzceļu, visādu drazu sagāza, smiltis virsū un stāv tagad, gaida laikam labākus ceļus. Tak lai brauc tās fūres pa turieni. Ka neko nevar izdarīt līdz galam, jau parāda kādi salašņas te pēdējos gadu desmitos sabraukuši, no malēniešiem ne miņas, latgaļu klans, kas vecākās tautas pēctečus grib asimilēt līdz pēdējam.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 06:18

aina

nu bet tomēr- kā tad un kurš tos darāmos darbus plāno, arī Jaunās pils rekonstruēšanas plāni nobruka....katrs saimnieks taču vispirms noskaidro , kas jādara un tad plāno, rēķina , cik naudas varētu maksāt konkrēti darbi...

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 14:24

10 % jau normāli, lai taču mūsu novada svarīgākajiem cilvēkiem tiek, viņiem tomēr vajadzības lielākas un plašākas nekā prastajiem ļautiņiem

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 14:11

Nekādas sazvērestības nav. Tā ir vispār pieņemta prakse būvniecībā maksāt 10% ierēdņiem, kas palīdz uzvarēt konkursā. Alūksne nav nekāds izņēmums.

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 10:38

Šitās runas - viss ir tikai oranžo un šleseristu sazvērestība, es droši zinu, ka nekādus otkatus Alūksnes novada domē neņem ne D.A. ne A.M, viņi taisni ir par godīgu politiku, Vienotība vispār ir par labākām pārmaiņām. Šos komentārus raksta tikai skauģi, kuriem nekas no domes pašiem neatlec!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 09:31

Man arī teica, ka Alūksnē prasot 30 procentus, ne velti Sīpolu pavasarī noņēma no amata, šis neesot tā kā parakstījies iesaistīties šādā afērā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 16:51

Man arī teica, ka Alūksnē prasot 30 procentus, ne velti Sīpolu pavasarī noņēma no amata, šis neesot tā kā parakstījies iesaistīties šādā afērā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 16:48

10%

Tas par 10% otkata r tad ja sanem viens un dalas ar parejiem. Musu gadijuma ja prasa 30 tad bneviens negrib dalities. Un tas jau ari butu saprotams, jo laiks jau butu mainit

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 14:43

Vietējās ziņas