Apē nemaksā bērna piedzimšanas pabalstu 12

“Alūksnes Ziņās” lasītāja no Apes interesējās, kāpēc Apes pilsētas ar lauku teritoriju dome vairs nemaksā bērna piedzimšanas pabalstu. Apes dzimtsarakstu nodaļā “Alūksnes Ziņas” noskaidroja, ka šo 50 latu pabalstu Apē nemaksā jau vairāk nekā gadu.

“Tiesa, šo pabalstu neizmaksājam, lai gan jaunajām ģimenēm tas lieti noderētu. Vidēji Apē gadā dzimst 14 līdz 16 bērnu,” saka Apes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Indriksone.

Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētāja Astrīda Harju skaidro, ka bērna piedzimšanas pabalstu iepriekš maksāja no sociālā budžeta.

“Zvērināts revidents mums aizrādīja, ka no šī finansējuma nedrīkst šādu pabalstu izmaksāt, tādēļ to mainījām. Šajā laikā valstī paaugstināja māmiņu algas, tādēļ pašvaldības pabalstu nolēmām turpmāk nemaksāt. Bet ģimenēm, kurām ir grūti sociālie apstākļi, piešķiram citus pabalstus. Nav noslēpums, ka diemžēl ir ģimenes, kur bērnu dzimšana ir kā naudas pelnīšanas veids gan no valsts, gan pašvaldības, bet pēc tam par bērniem nerūpējas un viņus audzina sabiedrība. Pašlaik pašvaldība ievērojamus līdzekļus katru mēnesi maksā par tiem bērniem, kuri atrodas bērnunamos,” stāsta A.Harju.

Viņa uzsver, ka pašlaik rit diskusija par bērna piedzimšanas pabalsta atjaunošanu, tikai citā veidā. “Šo pabalstu kompensējam ar to, ka Apes Pilsētas svētkos vairākus gadus godinām dzimušos mazuļus un viņu vecākus. Ir iecere šo tradīciju papildināt, piemēram, dāvinot katram mazulim zelta monētu. Tad vecāki varētu izlemt, ko ar to darīt – saglabāt vai pārvērst naudas izteiksmē,” saka A.Harju.

Komentāri 12

apiete

Apē jau neviens nekā neprot un nemāk, kā tikai Harju ģimenei piederīgie!

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 14:29

Jāāa

Astrīda ir pašlabuma meklētāja, kā JL nokļuva opozīcija, tā šī arī devās meklēt treknāku kumosu, tāpat kā Litaunieks. Vārdu sakot kretīnu šlaka...

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 22:14

Jāāa

Astrīda ir pašlabuma meklētāja, kā JL nokļuva opozīcija, tā šī arī devās meklēt treknāku kumosu, tāpat kā Litaunieks. Vārdu sakot kretīnu šlaka...

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 22:14

tā ir nevis ģimeņu plānošana, bet dzimstības regulēšana - nu,ntas noteikti no ķīnas pieredzes

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 19:41

???

Izskatās gandrīz, ka Apes dome piedalās arī teritorijā dzīvojošo ģimeņu plānošanā :). Vai tad bērniņus rada tikai tāpēc, lai saņemtu vienreizēju pabalstu no domes un ko pēc tam?

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 18:12

zinošā

Redziet, ļautiņi, kā A.Harju māk tautai acis aizmālēt-jaunajiem vecākiem 50 latus "gudrā" Apes dome nevar atrast, bet priekšsēdētāja uz
Ķīnu un citur gan reglāri var braukt un domes ēkai kapitālo remontu var taisīt vairāk, nekā 50 tūkstošu latu vērtībā!
Zinu, ka esošie un topošie jaunie vecāki Apē ir dziļi sašutuši par šo domes kārtējo nejēdzību!Kā augstāk minētajā rakstā atzīst pati Apes domes priekšsēdētāja A.Harju, viena gada laikā Apē piedzimst maksimāli 15 mazuļi un tas taču jau tā ir smieklīgi maz,bet redziet,Apes dome gadā nevar atļauties maksimāli 750 latus, ko izmaksāt jaundzimušo mazuļu vecākiem...Nerunājot nemaz par to, ka 50 latu pabalstu Apē maksāja jau gadus piecus atpakļ,bet kāds valstī pa šiem gadiem ir noticis cenu kāpums-50 lati ir maza summa, taču to pašu nevar izmaksāt!
Kauns Apes domei!!!
Un es dikti sasmējos par to "fufeli"par zelta monētu -ne nu dome tādu dos, ne nu kā, jo zinu,ka Apes pilsētas svētkos bērniem pasniedz ļoti "dižas" dāvaniņas-apsveikumu un labi, ja dažas konfektes...Bet A.Harju uzskata, ka tā ir diža dāvana!Lai iebāž pati sev vienā vietā to neesošo zelta monētu un beidz muldēt!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 20:32

Vietējās ziņas