Apes bērnudārzam - 60

Apes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte” svin savu 60. dzimšanas dienu. Par godu tai trešdien mazuļi devās uz svinīgu pieņemšanu pie Vāveres Vitas (skolotāja Marika Čerņavska), bet šodien Apes tautas namā būs jubilejas sarīkojums.

Pieņemšanā pie Vāveres Vitas pēc sasveicināšanās dejas mazie atrādīja priekšnesumus, ko iepriekš iestudējuši. Grupiņas “Riekstiņi” mazuļi ar skolotājām dāvināja Vāverei Vitai pašu ceptos riekstiņus. Visi kopā mielojās ar jubilejas kliņģeri. Katrs mazulis saņēma atmiņai nozīmīti ar savu vārdu, vāverītes foto un gada skaitli “60”. Savukārt šovakar būs svinības darbiniekiem un vecākiem. Bērnudārza “Vāverīte” vadītāja Iluta Apine uzsver - lielākā daļa apeniešu savulaik ir apmeklējuši “Vāverīti”, tādēļ šie ir svētki visai pilsētai. Būs neliels ieskats vēsturē, “Vāverītes” audzēkņu koncerts, skanēs skolotāju un vecāku kopkora izpildītā dziesma. “Tas būs rādītājs tam, kāpēc mūsu bērnudārzā ir tik labi bērni – jo esam uz vienas nots viņu audzināšanā,” saka I.Apine.

Visi – kā savējie
Gatavojoties jubilejai, darbinieces izzinājušas bērnudārza vēsturi – arhīvu materiālus, kādreizējo darbinieku atmiņu stāstus. Tā kā pēckara gados citas piemērotas ēkas nav bijis, Apes bērnudārzs iekārtots daktera Rauziņa privātmājā. Tolaik visā valstī veidoja bērnudārzus, jo sievietēm bija daudz jāstrādā. Šajā ēkā bērnudārzs atrodas joprojām. Arhīva materiāli liecina –  pirmsākumos darbā ar bērniem skolotājas izmantoja tikai 30 zīmuļus, 9 otiņas, 5 kārbiņas plastilīna un 9 grieznes, kas šķiet neiedomājami mūsdienās. “Agrāk bērnudārzā bija tikai daži darbinieki, bet bērnu skaits ap 25. Šobrīd bērnudārzā strādā četras skolotājas, kas nav daudz, ar trīs grupiņām, auklītes, vadītāja. Bērnu skaits pēdējā laikā bijis nemainīgs – ap 50 bērniem,” stāsta I.Apine. Viņa uzsver – bērnudārzā personālu nevar dalīt pēc amatu nosaukumiem, jo visi ir kā liela komanda un savējie. “Vāverītē” vienmēr atbalsta dažādu jauninājumu ieviešanu. Viens no tādiem ir arī šoruden uzsāktais projekts “Integrēta programma sešgadīgiem bērniem”.

Ļauj izdzīvot bērnību
Darbinieku kolektīvs “Vāverītē” nav būtiski mainījies, toties visas viņas ir radošas, dzīvespriecīgas un atvērtu sirdi pret bērniem. I.Apine joko, ka bērnudārza darbiniecēm jau ir diagnoze “bērnudārznieks”, jo viņām jāprot spēlēt, dziedāt, dejot, zīmēt bērnu līmenī. Bet galvenais – radīt tādu vidi, lai mazie bērnudārzā var izdzīvot savu bērnību. “Mums ir brīnišķīgi bērnu vecāki – ļoti atsaucīgi, saprotoši un pretimnākoši. Kopīgi esam īstenojuši daudz ko labu! Viņi prot “uzķert” mūsu gaisīgās idejas, par ko man ir vislielākais gandarījums. Pērn kopīgi izveidojām velotrasi bērnudārza teritorijā ar ceļa zīmēm un luksoforiem. Šoruden bērni nopelnīja arī velosipēdistu tiesības braukšanai bērnudārza teritorijā, ko pasniedza policijas inspektore Inese Paringa. Bet uz veļas mājas sienas šovasar bērnudārza teritorijā mākslinieki Anita un Ojārs Vēliņi uzzīmēja brīnišķīgu Pasta ielas ainavu,” stāsta I.Apine.

Vairāk foto šeit .

Vietējās ziņas