Apes pilsēta - sirdīs un laikā

Apes Pilsētas svētkus iedzīvotāji un viesi svinēs trīs dienas - no 20. līdz 22.augustam. Tos svinēs uz Stacijas ielas, kurai ir bagāta vēsture, kurā dzīvo garīgi bagāti cilvēki un kurā risinājušies neaizmirstami notikumi.

Pirmajā dienā būs iespēja veidot un attēlot savu pilsētu krāsās un gaismu spēlēs. No pulksten 10.00 skvērā pie tautas nama no dabas materiāliem tiks veidots Apes novada simbols. Tā būs dāvana pilsētai svētkos. Vakara tumsā simbols atmirdzēs sveču liesmiņās. Kopā ar māksliniekiem Gunāru Ozoliņu, Svetlanu Kuzņecovu, Vilni Blūmu, Anitu Vēliņu un Ainaru Gaidi katrs varēs mēģināt gleznot un fotografēt, lai ar otu un krāsu, kā arī fototehnikas palīdzību attēlotu Apes skaistākās vietas. Pēc tam šos darbus varēs apskatīt, salīdzināt un vērtēt, kā katram izdevies paust savu mīlestību Apei. “Aicinām piedalīties ikvienu. Ja neproti zīmēt, tomēr atnāc un pamēģini! Ja neprot tava mamma, tētis, ome vai opis, paņem viņus līdzi!” aicina svētku rīkotāji. Līdz svētkiem ikviens var uzrakstīt savu Stacijas ielas vai pilsētas stāstu. Arī tos varēs lasīt 21.augustā. Tie, kuriem ir fotoaparāts, var piedalīties akcijā “Mana pilsēta fotogrāfijās”. Fotografēt var visu augustu, bet čaklākie tiks arī pie balvām. Tāpēc fotogrāfijas jānes uz tautas namu vai arī jānosūta pa e-pastu “[email protected]”. Mazais mākslinieku plenērs beigsies, kopīgi baudot melleņu klimpu zupu un pārrunājot dienā darīto, redzēto un izjusto.

Izstāžu laukumā pulksten 19.00 tiks atklāti Pilsētas svētki. Tur būs brīvdabas kino izrāde, kurā varēs noskatīties filmu “Agrā rūsa”, kas uzņemta pēc Elīnas Zālītes romāna. Savukārt bērniem tiks demonstrētas multiplikācijas filmas. Vakara noslēgumā labas salonmūzikas pavadībā skanēs dzeja, proza, pārdomas, dziesmas, būs dejas un vīns.

Svētku otrajā dienā – 21.augustā - no pulksten 10.00 varēs izdzīvot, izsapņot, izdejot un izdziedāt laiku, kad Stacijas iela bija pilna ar veikaliem, kuros varēja gan iegādāties preces, gan arī izstāvēt garās rindas pēc apelsīniem vai grāmatas “Vējiem līdzi”. Visu dienu šajā ielā būs amatnieku tirdziņš. “Mana pilsēta dejā” - tādu programmu sagatavojuši Edītes Dauškanes vadītie deju kolektīvi “Metenītis” un “Metenis”, kā arī senioru dāmu deju grupa “Vīgriezes”. To varēs noskatīties pulksten 10.20 pilsētas centrā. Pēc tam Izstāžu laukumā kā jau ierasts tiks sveikti mazie apenieši. Domes priekšsēdētāja Astrīda Harju, kā arī vietnieki Ārija Ceļmillere, Viesturs Dandens un Jānis Liberts aicinās uzspēlēs galda spēles, kas sāksies pulksten 12.00 pie pašvaldības ēkas. Savukārt pie veikala “Top” varēs vērot bārmeņu šovu. Pulksten 13.30 tiksies Stacijas ielas veikalu bijušie un esošie darbinieki. No E.Zālītes līdz Smilšu ielai spēkavīri vilks smagās automašīnas. Ja vēlaties redzēt, kurš uzvarēs, nenokavējiet – sacensības sāksies pulksten 14.00. Pēc stundas, pulksten 15.00, būs Stacijas ielas radošo iedzīvotāju un viņu domubiedru priekšnesumi šīs un Klusās ielas krustojumā. Vakarā pilsētas skvērā būs ģimeņu koncerts un zaļumballe kopā ar Igauņu ģimeni no Rēzeknes un vietējo “Papa blice”.

Svētdiena ir kapusvētku diena. Tie notiks pulksten 12.00 Pilsētas kapos un pulksten 14.00 Meža kapos. Apes tautas namā pulksten 18.00 būs M.Zīles izrāde “Sunītis un viņa kauliņš”, ko iestudējis Apes dramatiskais kolektīvs “Ducis”.

Vietējās ziņas