Apgūst projektu vadību 4

Piedāvā reālu ideju īstenošanu
Trešdien beidzās kursi "Projektu vadība bez priekšzināšanām". Sertifikātus saņēma 12 kursantes, kuru zināšanas tika pārbaudītas pašu sagatavotu projektu prezentācijā.

"Astoņus projektus varēs iesniegt kādā Alūksnes un Apes novada fonda projektu konkursā. Pārējie četri vairāk piemēroti "Leader" programmai, taču pilnīgi visi - īstenojami realitātē un novadam noderīgi," vērtē kursu vadītāja Dzintra Zvejniece. Kursus organizēja Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar mācību centra "Buts" Alūksnes filiāli. Tā vadītāja Sarmīte Deksne informē, ka kursi rīkoti ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.  

Sāk mācīties no nulles

Lai mācības padarītu daudzpusīgākas, notikušas vizītes dažādās iestādēs, kurām bijusi pieredze līdzekļu piesaistīšanā ar projektu starpniecību.

"Priecē, ka kursanti izrādījās ļoti zinātkāri un centās saprast, kā jauniegūtās zināšanas varētu pielietot praksē," saka Dz.Zvejniece. Sevišķi svarīgi tas bijis tāpēc, ka gandrīz visas kursantes ar projektu vadību saskārušās pirmo reizi.

"Kaut kāds priekšstats par to visu bija, bet ar to, protams, ir par maz, lai pats kaut ko varētu izdarīt," atzīst kursante Inese Dārziņa no Jaunlaicenes. Viņa kursu noslēguma darbā rakstīja par dienas centra izveidi, kas sniegtu iedzīvotājiem higiēnas pakalpojumus. "Tā varētu būt vieta, kur cilvēkiem nomazgāties, piemēram, dušā vai vannā, jo laukos ne visiem ir šādas iespējas. Vēl varētu izmantot veļas mašīnas pakalpojumus, bet blakus telpā uzspēlētu galda spēles, palasītu kādu laikrakstu vai žurnālu, kā arī vienkārši pakomunicētu ar citiem," savu ieceri atklāj I.Dārziņa. Ir doma mēģināt šo ieceri īstenot, pirms tam aptaujājot iedzīvotājus, cik ļoti tas ir vajadzīgs.

Zemākā atzīme - 8

To, ka kursos iegūts daudz vērtīga, apliecina arī Liene Bērtiņa, kas šobrīd no Alūksnes pārcēlusies uz dzīvi Smiltenē.

"Savu projektu rakstīju par putnu mājvietu izveidošanu - ligzdām un būrīšiem. Šo ieceri, visticamāk, nerealizēšu, bet tā bija laba prakse tam, lai zinātu, kā dzīvē īstenot citas savas idejas," viņa saka.

Jāpiebilst, ka L.Bērtiņa bija viena no divām kursantēm, kas saņēma augstāko vērtējumu - 10. Ar augstām atzīmēm novērtēts arī pārējo meiteņu veikums, jo zemākā atzīme bija 8, bet lielākai daļai - 9. S.Deksne norāda, ka līdztekus ar projektiem saistītajām zināšanām iegūta arī prasme uzstāties un aizstāvēt savas idejas.

"Domāju, ka pašreizējā darba tirgū tas ir vēl svarīgāk nekā zināšanas par konkrētu jomu," viņa uzskata.

Komentāri 4

Serea

Bezjēdzīga, vai ne bezjēdzīga naudas šķiešana, bet kursi ir lieliska iespēja izrauties no bezdarbnieka rutīnas un depresijas. Tā ir iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem un uz apkārtējo situāciju paraudzīties krāsaināk.
Un par Zvejnieci runājot, viņa, patiesību sakot, ir sirsnīgs cilvēks. Tas pierādās viņas padarītajos darbos un lietu uztverē.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 12:45

ārprāts!

Valsts budžeta naudu tērē pilnīgi un galīgi bezcerīgiem gadījumiem! Zvejniece kursu vadītāja! Viņai pašai būtu jāmācās, nevis citus viņa spējīga ko iemācīt!

pirms 10 gadiem, 2010.06.27 07:29

Vēl bezjēdzīgāka ir nodokļu maksātāju naudas tērēšana, algojot darbiniekus novada attīstībai, bet kuri tā vietā strādā tikai pie attīstības bremzēšanas.

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 15:08

Bezjēdzīga ES naudas apēsšana caur šiem NVA kursiem...

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 10:31

Vietējās ziņas