Apkaros maluzvejniekus

Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” trešdien pārveda jaunu laivu ar motoru un piekabi tās pārvadāšanai.

Šādu iespēju deva Latvijas Zivju fonda finansējums projekta īstenošanai, kura kopējās izmaksas ir gandrīz 3000 latu. Pašvaldības līdzfinansējums izlietots motora iegādei.

“SIA “Dole Marina” laivu izvēlējāmies un pasūtījām tādu, kāda mums ir nepieciešama. Tā ir viegla lietošanā. Iepriekš mums nebija iespēju doties kontrolēt citus novada publiskos ezerus, tāpēc izmantojām sadarbības iespējas ar Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem. Tagad varēsim kontrolēt arī paši, jo nebūs jālūdz ne aprīkojums, ne tehniskā palīdzība,” stāsta aģentūras direktors Māris Lietuvietis.

Viņš uzsver, ka turpmāk varēs pastiprināti kontrolēt maluzvejniekus un negodīgos rūpnieciskās zvejas licenču turētājus, kuri mēdz likt vairāk tīklu nekā viņiem ir atļauts. Savukārt lielo motorlaivu izmantos galvenokārt Alūksnes ezerā, taču vajadzības gadījumā arī to varēs pārvest uz citu ezeru. Alūksnes ezerā aktīvi darbojas sabiedriskie inspektori jeb pašvaldības pilnvarotie.

Pirms nedēļas no Alūksnes ezera tika izcelti tīkli apmēram 2,5 kilometru kopgarumā. “Bija līņu nārsts, tāpēc veicām pārbaudi pa visu ezera perimetru. Pat pie Saules tilta ezerā bezkaunīgi liek tīklus. Tiek izvilkti arī murdi, taču to īpašniekus var aizturēt tikai tad, ja gaida, kad pēc tiem ierodas,” skaidro M.Lietuvietis. Viņš atzīst, ka nakts­šņoru licējus ir vēl grūtāk notvert. Kad tuvojas maluzvejniekam, viņš šo šņori iemet ūdenī, tā nogrimst un nav pierādījumu pārkāpumam. Tiesa, pagājušajā gadā izdevās notvert arī tādu pārkāpēju. “Tieši tagad, kad ūdens ir silts, maluzvejnieki ir aktivizējušies. Tīklus var izlikt arī bez laivas, iebrienot ezerā. Tā vismaz izskatās, jo pēdējie tīkli ir atrasti niedrēs, nevis atklātā ezerā,” norāda M.Lietuvietis.

Vietējās ziņas