Apmeklē 16 mācību iestādes

Savām acīm redzēt un pat izmēģināt policistu ekipējumu, uzzināt, kā jāsniedz pirmā palīdzība nelaimē cietušajiem, un vēlreiz atkārtot, kādi noteikumi jāievēro, atrodoties uz ielas – to visu ik rudeni apgūst bērni un jaunieši policijas rīkotajās Drošības dienās skolās.

Divu mēnešu laikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa darbinieki viesojušies 16 izglītības iestādēs – 5 pirmsskolas izglītības iestādēs, 10 pamatskolās un 1 speciālajā izglītības iestādē. Interese par drošības jautājumiem ir palielinājusies, jo pavasarī Drošības dienu aktivitātes iesaistījās 14 mācību iestādes.

Drošības dienu laikā uz skolām devās 25 policijas darbinieki, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta  Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas komandieris Igors Dovgans, Bērnu tiesību aizsardzības inspektore Līga Bērziņa,  Alūksnes novada pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis. Akciju daudzveidīgāku darīja arī kinologu biedrības “Remis” suņu paraugdemonstrējumi.

“Drošības dienu laikā ar bērniem un jauniešiem runājām par savstarpējo attiecību problēmu skolā -  vardarbību, uzvedību mācību stundu laikā, cieņu pret skolotājiem, par kaitīgajiem ieradumiem – smēķēšanu un alkohola lietošanu, kā arī izglītojām jauniešu par drošību ne tikai uz ceļiem, bet arī mājās, skolā un jebkurā citā vietā. Informējām jauniešus par atbildību, kas iestājas likumu neievērošanas gadījumos,” stāsta Alūksnes policijas iecirkņa inspektore Inese Paringa. Pašiem audzēkņiem visvairāk jautājumu bija par atrašanos sabiedriskā vietā pēc pulksten 22.00 un braukšanas tiesību iegūšanu.

“Akcijas laikā tikāmies ne vien ar bērniem un jauniešiem, bet piedalījāmies arī vecāku sapulcēs. Jāatzīst gan, ka parasti tajās piedalās vecāki, kuriem nav problēmu ar bērnu audzināšanu, līdz ar ko nesasniedzām nepieciešamo auditoriju,” norāda I.Paringa.
Akcijas laikā Valsts policija aicināja skolēnus piedalīties konkursā “Droši skolā”. Aicinājumam atsaucās divas Alūksnes novada klašu komandas – Alūksnes vidusskolas un Jaunlaicenes pamatskolas. Konkurss vairākos posmos norit no 13.septembra līdz 15.novembrim. Kā būs veicies mūsējiem, uzzināsim konkursam beidzoties.

Arī novembrī turpinās Drošības dienu aktivitātes un mācību iestādes joprojām aicina policijas darbiniekus ciemos, kā arī klašu kolektīvi dodas apskatīt policijas iecirkni

Vietējās ziņas