Apmeklēs centru “Gaujiena”

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupa izglītos skolu jauniešus par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrisko kārtību un drošību, bērnu veselību.

"Šogad lielu uzmanību pievērsīsim Vidzemes bērnu sociālās aprūpes iestādēm, kur uzturas bērni, kuru vecākiem atņemtas bērnu aprūpes tiesības un tādējādi zudušas tik svarīgās bērniem ikdienā nepieciešamās vecāku rūpes un uzmanība. Uz katru bērnu sociālās aprūpes iestādi dosies vairāki attiecīgā iecirkņa policijas darbinieki, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar jauniešiem, un bez jau ierastajām diskusijām viņi kopā ar audzēkņiem piedalīsies sporta spēlēs," stāsta Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

19.augustā pulksten 10.00 šāds pasākums notiks arī bērnu sociālās aprūpes centrā „Gaujiena". Visos pasākumos piedalīsies bērnu tiesību aizsardzības inspektori, kas atbalstījuši policijas aktivitātes.

Jauniešiem stāstīs par administratīvo un kriminālatbildību, par bezvēsts prombūtnē esošo personu meklēšanu, par automašīnu stopēšanu, vienaudžu savstarpējām attiecībām un vardarbību.

"Plānots, ka bērnu aprūpes iestāžu audzēkņi ar savu plaukstu kontūrām veidos akcijas „Uzticies mums!" karogu un kopā ar policijas darbiniekiem un bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem piedalīsies veiklības stafetēs. Akciju atbalsta "SEB banka", dāvājot audzēkņiem atstarotājus un grāmatas par drošību," saka D.Jukāma.

Vietējās ziņas