Aprakt vai kremēt? 32

“Alūksnes Ziņas” uzzināja, ka Alūksnes ezera krastā atpūtas vietā pie Līkā bērza kāds pamanījies izveidot apbedījuma vietu. Visticamāk tur apglabāts kāds mīļš mājdzīvnieks – suns vai kaķis. Lai gan likums neaizliedz to darīt, tomēr no ētikas viedokļa tas ir nekorekti.

Alūksnes pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons skaidro, ka saņēmuši zvanu, kurā pausts sašutums par šo gadījumu un sākumā pat izteikta versija, ka tur aprakts cilvēka līķis. “Kaps ir pusmetru garš, tāpēc maz ticams, ka tur varētu būt cilvēks. Pieļauju, ka tur ir apglabāts mājdzīvnieks, bet pārliecināti nevaram būt, jo kapiņu neesam rakuši vaļā. Uz kapiņa ir saliktas puķes, kas liecina par to, ka tas darīts apzināti un ar mīlestību. Aprokot līķi parasti ziedus nesaliek,” saka A.Tomsons. Policisti arī neizslēdz iespēju, ka kāds vienkārši ļaunprātīgi paākstījies. Ja tur ir aprakts dzīvnieks, tad saimnieki nav izvēlējusies veiksmīgu vietu apbedījuma veidošanai. Cilvēki uz šejieni nāk atpūsties, peldēties, bērni turpat spēlējas.

Tā nav arī nelikumība

Šis gadījums liek aktualizēt dzīvnieku kapsētas veidošanu arī Alūksnē. “Dzīvnieku kapsētas jau ir izveidotas citās pilsētās, varbūt ir laiks par to padomāt arī Alūksnē. Neviens dzīvnieciņš nav mūžīgs un problēma ir aktuāla jebkuram mājdzīvnieka turētājām. Būtu interesanti zināt, kur un kā savus mīluļus alūksnieši apglabā. Esam jau sakārušies arī ar kapiņiem parkā,” saka policists Gints Teterovskis. Viņš arī norāda, ka konkrētajā situācijā nevar konstatēt pārkāpumu. “Var sodīt par kapa vietas ierīkošanu tam neparedzētā vietā, bet nevaram būt pārliecināti, ka tas patiešām ir kaps. Kaps pēc būtības ir atdusas vieta cilvēkam,” saka A.Tomsons.

Patversme iegādājas saldētavu

“Alūksnes namu” suņu un kaķu patversmes atbildīgā vetārsta Sarma Ločmele norāda, ka par šo problēmu jau ir diskutēts, bet reāla risinājuma nav. Pavisam nesen patversme ar Alūksnes pilsētas domes atbalstu ir iegādājusies saldētavu, kurā ir iespējams uz kādu laiku dzīvnieku uzglabāt, bet pēc tam nodot firmai, kas veic kremēšanu. Pagaidām alūksnieši šo pakalpojumu izmanto kūtri, bet to varētu skaidrot ar informācijas trūkumu. Nepieciešamība iegādāties saldētavu radusies, jo arī pašai patversmei nav bijis kur likt, piemēra, sabrauktos dzīvniekus. “Parasti jau cilvēki mīluļus apglabā savos īpašumos. Protams, dzīvnieku kapsētas ierīkošana būtu daudz labāks risinājums,”saka S.Ločmele. Alūksnes pilsētas domes attīstības nodaļas vadītājs Jānis Cīmiņš norāda, ka Alūksnē nav racionāli ierīkot dzīvnieku kapsētu. Tad jācer vien uz uzņēmēju iniciatīvu šīs problēmas risināšanā.

Komentāri 32

www

Tas tiesam tas gimenes suns.Bildes labi var redzet.Vai tiesam nebij citas vietas kur norakt?Seit saimnieki jasauc pie atbildibas,nav citu variantu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.03 08:59

Pexis

Esat gatavi maksāt ragā tik cik tā maksās ? :)

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 11:32

vietējā

protams aizmirsu piebilst, ka apbedījuma vieta ir nepieciešama, un sen jau bija par to jādomā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 20:27

cilveki attopas

Vai te bij tema par Aluksnes gimenem?? Vai par ko? Tema par to, ka beidzot jaieriko dzivnieku kapseta!! Beidziet te apspriest kas un kur! Br.......kas mes lauki kadi? Nezin nu vairs par ko runat..

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 16:16

vietējā

ATBILDE - vietejais,
KĀPĒC ŠĪ ĢIMENE BŪTU JĀSAUDZĒ, neviens neapmelo, suns tiešām ir no šīs ģimenītes,
un šī vecaja tantiņai nav ar to nekāda sakara, viņa ir pati savas ģimenes upuris.
ja runā par apmelošanu, tad zinu dikti daudz cilvēku, kas ir cietuši no šīs ģimenītes izdarībām, un apmelošana ir tieši viņu stiprā puse.
žēl bērnu un un vecās tantiņas...

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 15:01

Laura

...skaisti jau aprakts dzīvnieciņš?! Iedomājieties, katrs cilvēks savā mūža laikā var pārdzīvot 4-5 sunīšus. Par ko pārvērstos Alūksnes parki ezermala utt, ja visus kaut kur apraktu mīļos dzīvnieciņus? Stulbie dzīvniekmīļi, es negribētu tādā pilsētā vairs dzīvot, kur no vienas vietas sunīšu kapiņi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 14:14

zinošā

kapā bija aprakts suns. visu cieņu īpašniekam - ar cieņu apglabāts dzīvnieks, tikai vieta izvēlēta galīgi garām.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 08:35

tur

Tur nekas nav aprakts, vietejie gribeja pabiedet tautu, jo labakas idejas laika nosisnai viniem nav un nebus. Ari kas tur pa atputas vietu, vai peldvietu-stikli, gruzi un paris soli kur dzerstities, lai apkartejie neredz.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 14:38

skaidrs

Zinosa ir pateikusi visu isi un precizi.tatad nav ko ezermala cilveku atputas zona aprakt savus sunus,seit ir variants.Cerams,ka saimnieki izraks un nodos kur pienakas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 13:53

zinošā

izolators savus līķīšus atdod firmai "SIA Reneta", kas viņus utilizē. izolatoram ir iegādāta saldētava, kurā tiks uzglabāti līķīši, līdz pēc tiem atbrauks. firma nebrauks pēc viena kaķa vai suņa. un šis pakalpojums tiek piedāvāts arī iedzīvotājiem (par samaksu), kuriem nav kur aprakt savu mīļdzīvnieku. un es arī esmu par dzīvnieku kapsētu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 12:34

Pexis

Parēķiniet potenciālo tirgu(līķu skaitu gadā) un uz priekšu! :)

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 20:45

Klera

Varvut nemaz nevajag to uzticet pasvaldibai, bet piesaistit uznemejus. Ja jau tie ienakumi tik lieli.

Domju, ka noiets bus tik un ta, jo dargus dzivniekus grib apbedit labi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 19:50

Pexis

Vienas reālas dzīvnieku kapsētas cenas.

Dzīvnieka apbedīšana bez individuālas apbedījuma vietas - „kopējā apbedījuma vietā” -maksā atkarībā no tā izmēra un svara :

Dzīvnieki līdz 1kg = 5.Ls
Dzīvnieki līdz 5 kg = 10.Ls
Dzīvnieki līdz 30 kg = 15.Ls
Dzīvnieki virs 30 kg = 20 Ls

Dzīvnieka apbedīšana individuālā apbedījuma vietā atkarībā no apbedījuma atrašanās vietas un tās izmēriem – sākot no 60 Ls, 90 Ls, 120Ls u.t.t. + apbedīšanas pakalpojumi + apsaimniekošanas maksa.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 19:19

Dzīvnieku kapsētu izveido teritorijā, kur gruntsūdens līmenis ir zemāks par 2,5 metriem no augsnes virskārtas un gruntsūdeņu plūsmas virziens nav uz apdzīvotu vietu vai virszemes ūdenstilpi.
Dzīvnieku kapsētu nedrīkst izveidot teritorijā.....uz zemesgabaliem ar melnzemes, kūdras vai smaga māla augsni.
Aizsargjoslas platums ir 500 metru no dzīvnieku kapsētas teritorijas robežas ārējās malas. MK 225

Kurā vietā pilsētas teritorijā, gudrie alūksnieši? :)

P.S. Cik esat gatavi maksāt par šo pakalpojumu un cik tas maksās pašvaldībai, kapsētu uzrturot atbilstoši normatīvajiem aktiem?

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 19:17

piekritu

Piekritu tam ko raksta Fabs! Beidzot valdība sāks domāt par dzīvnieku kapsētu, kā to ir izveidojušas jau daudzas citas pilsētas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 16:34

ko te ņemās

Runa ka aprakts pundurtrusis. bet varbut vispar nekas nav aprakts.Gribat zinat kas tur ir, tad ejat un rokat!Tiesam ir sacelta tada aziotaza, lai tik butu pa ko parunat.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 15:35

Fabs

Te jau nav domats nevienu aizskart perosnigi. Raksts ir par faktu kaa tadu, tas ka kadam atkal visu gribas personalizet ir cits jautajums. Sis gadijums, tikai aktualizeja jau sen zinaamo problemu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 15:26

hm...

Nav ko apspriest lietas, par kurām nekā nezinam vai tā ir un vai tā nav. Iet runa par to kur apbedīt mūsu mīluļus......

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 15:07

meli

Nav ko rakstīt, ja nezin patiesību! Suns bij vecs un viņam ir kādi 10 gadi un pārcietis vairākas operācijas un līdz ar to vairs nevarēja normāli paiet. Interesanti vai arī mēs varētu pastaigāt savos 80 g ja kauli ietu no vietām ārā!!!! Un par aizvešanu arī nav tiesa! Dzīvoju gan tālāk no tās mājas, bet visu labi zinu un redzu! Kad ieradās vecis kas tantei izkrāpa māju- lika visiem aiziet no turienes, bet suni nebij iespējams līdz paņemt. Un tūlīt otrā dienā viņš bij paziņojis, ka suns pamests un nebarots! Lūk tur ir netaisnība!! Negribu te nevienu ne tiesāt, ne atbalstīt, bet fakts ir tāds, ka dzīvnieku kapsēta gan ir jāierīko.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 15:06

?????

A kur liek tos dzivniecinus kurus iemidzina izolatora?

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 14:19

Vietējās ziņas