Apspriedīs atkāpes kūpinājumu ražotājiem 1

Eiropas Komisija ir gatava risināt regulas radītās problēmas kūpinātas gaļas ražotājiem. Tiek pieļauta iespēja pagarināt pārejas periodu vai arī piemērot īpašu statusu kūpinājumu produkcijai Latvijā. 

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece stāsta, ka regulai, kas paredz samazināt benzopirēna pieļaujamo daudzumu no 5 mikrogramiem līdz 2 mikrogramiem kilogramā gaļas, ir jāstājas spēkā ar šā gada 1.septembri. Latvija Eiropas Komisijai iesniegs datus par tradicionālās kūpināšanas tehnoloģiju īpatnībām un labas ražošanas prakses izmantošanu. Lai apzinātu regulas jauno prasību negatīvo ietekmi uz Latvijas ražotājiem, kas skars arī patērētājus, Eiropas Komisija mudina pēc iespējas ātrāk iesniegt arī datus par benzopirēna daudzuma kūpinājumos monitoringa rezultātiem. “Pēc situācijas apzināšanas Eiropas Komisija lems par pārejas posma pagarināšanu prasības piemērošanai vai arī par citiem iespējamiem rīcības scenārijiem,” norāda D.Muceniece.

Kopš janvāra ministrija kopā ar gaļas ražotājiem gatavo nepieciešamos datus, lai aizstāvētu mūsu valsts ražotājus un tradicionālo kūpināšanas tehnoloģiju izmantošanu gaļas produkcijas ražošanā. Eiropas Savienībā no rudens paredzēts ierobežot koka dūmos kūpināt desas, gaļu, speķi un zivis, jo tas esot kaitīgi veselībai. Tādā gadījumā no mūsu nacionālās virtuves varētu pazust iecienītie gardumi. Turklāt bankrots draudētu mazajiem uzņēmējiem, kuri gaļu un zivis kūpina pēc sentēvu metodes.

Komentāri 1

Juris

Stulbi citu izdomāti likumi ir vienkārši jāignorē! Nekļūsim mēs arī par stulbām aitām!!!

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 19:56

Vietējās ziņas