Apspriež Alūksnes pašvaldības jauno budžetu 2

Šodien, 28. janvārī, Alūksnes novada dome pieņēma pašvaldības budžetu 2020. gadam, taču tā apspriešana notika jau pagājušajā nedēļā. Pirms tam deputāti ar to jau bija individuāli iepazinušies un savas domas izteica apvienotajā komiteju sēdē.

 Vislielākie ieņēmumi budžetā plānoti no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kas būs 27,28 %  no kopējiem ieņēmumiem.
Ienākumus 21% apmērā katrs, tātad 42% kopā, veidos ieņēmumi no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda un atlikums uz gada sākumu, bet trešajā vietā ir valsts budžeta transferti (16,97%), kas ekonomikas un finanšu terminoloģijā ir maksājums, apmaiņā pret kuru netiek saņemta prece vai pakalpojums.

Savukārt lielākie izdevumi paredzēti izglītībai – 39,59%, pašvaldību teritoriju apsaimniekošanai 12,42% un pašvaldības ekonomiskajai darbībai 10,24%. Pamatbudžeta izdevumi vēl dalās arī pēc ekonomiskās klasifikācijas, tos veido arī ziedojumi un dāvinājumi.

Komentāri 2

Čiekurs Egle

Zem vārda izglītība vajadzētu atšķetināt, ka faktiski tas ir tikai Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas projekts. Tāpat varētu reportieris painteresēties, kas tieši ietilpst zem pašvaldības ekonomiskās darbības sadaļas.

pirms gada, 2020.01.28 16:02

Čiekurs Egle

Par tūrismu vispār labāk nerunāt, tik daudz ieguldīts novadā ar lozungu tūrisms, bet ideju autori nevar pat konkrēti pateikt, cik tad tieši tūrisms konkrēti pašvaldības budžetā naudiņas ir ienesis. Izmaksas milzīgas, ienākumi mazi, galvenais ar lozungu, tūristi vairāk tērēs naudu pilsētā! Pie mums visu gadu tūristu masas griežas, var redzēt!!!

pirms gada, 2020.01.28 16:05

Vietējās ziņas