Apstiprina Alūk­snes novada ģerboni 8

Valsts heraldikas komisija ir apstiprinājusi un Kultūras ministrija reģistrējusi Alūksnes novada ģerboni.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka stāsta, ka Alūksnes novada ģerboņa pamats veidots purpursarkanā un zilā krāsā, kas viena no otras atdalītas ar šaurševronu (trijstūri) robežstaba krāsu salikumā. Ģerboņa augšējā daļā uz purpursarkanā toņa saglabāts Alūksnes pilsētas ģerbonim raksturīgais elements - Bībele ar zelta rotājumiem un uzrakstu „A.D./1689.”. Ģerboni ar savu parakstu apliecinājuši Valsts prezidents Valdis Zatlers un kultūras ministrs Ints Dālderis.

“Purpursarkanais tonis un Bībele ģerbonī saglabāti no Alūksnes pilsētas ģerboņa, zilais tonis simbolizē Alūksnes novada ūdeņus un ekoloģisko tīrību, trijstūrī novietotais robežstabs atgādina, ka Alūksnes novads ir robežnovads, bet augšup pavērstais trijstūris simbolizē attīstību,” saka E.Aploka.

Alūksnes novada ģerboņa autors ir pašmāju mākslinieks Ivars Vecāns. Pērn rudenī Alūksnes novada pašvaldība izsludināja ģerboņa skiču konkursu, kur iesniedza vairāk nekā 30 dažādas skices. Savu vērtējumu par piedāvātajām skicēm izteica gan novada iedzīvotāji, gan vērtēšanas komisija un par skiču konkursa uzvarētāju atzina I. Vecānu. Viņa izstrādātie skiču varianti tika vairākkārt saskaņoti Valsts heraldikas komisijā, lai būtu atbilstoši heraldikas prasībām. I.Vecāns atzīst, ka ģerboņa tapšana bija sarežģīts un ilgs process. “Bija cīņa par proporcijām, milimetriem, dažādām niansēm, kas ir būtiskas heraldikā. Piemēram, ševronam bija dažādas proporcijas, līdz tika panākta atbilstošākā, lai tas labi izskatītos un pietiekami izceltos Bībele. Manuprāt, rezultātā ģerbonis ir izdevies dinamisks,” vērtē I.Vecāns.

E.Aploka uzsver, ka līdz ar Alūksnes novada ģerboni novada teritorijā joprojām spēkā ir arī Ilzenes pagasta un Alūksnes pilsētas ģerboņi.

Komentāri 8

tika

Kas tās par krāsām .Latvieši rozā nelieto

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 18:43

West

Šis ir pilnīgi sviestains, bijušais ar zobeniem bija 100 kārt spēcīgāks, neir skaidrs kam to vajadzēja saķēzīt...

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 17:57

...

Man arī nepatīk, balsoju par citu, gan vizuāli, gan saturiski, gan simboliski bagātāku, bet droši vien uzvarēja tas, kam bija jāuzvar, kā jau tas pēdējā laikā pie mums notiek...

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 15:03

#8

Nu iepriekšejais bij krietni labāks, šis tads neglīts!

pirms 11 gadiem, 2010.05.31 20:31

Vietējās ziņas