Apstiprina Vecās pils stratēģiju 2

Lai varētu piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, Alūksnes novadā ir apstiprināta kultūras mantojuma objekta – Alūksnes Vecās pils - darbības stratēģija 2012. līdz 2017.gadam.

Lai piedalītos projektu konkursā un piesaistītu finansējumu kultūras mantojuma saglabāšanai, projektā, kas jau ir iesniegts Kultūras ministrijā, paredzēts - objekts būs maksimāli pieejams sabiedrībai. “Ēkā, kas ir blakus Vecajai pilij, nākotnē izvietosim Alūksnes Bērnu un jauniešu centru, kā arī mūzikas skolu, veidojot kompleksu kultūras zonu. Šobrīd jau ir zināma priecīga ziņa, ka centra direktores Evas Aizupes izstrādātais projekts ir atbalstīts, piešķirot 75 000 latu. Šīs abas ēkas būs jāapsaimnieko, tādēļ Vecās pils stratēģijā paredzētas štata vietas šādiem darbiem, ar kuru slodzēm pašvaldība varēs variēt,” stāsta Alūksnes novada Attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite.

Ja alūksniešu iesniegto projektu atbalstīs, tas ļaus rekonstruēt visu Vecās pils ēku un iekārtot tur mākslas skolu, kā tas jau izsenis paredzēts. Mākslas skola ne tikai nodrošinātu izglītības programmu īstenošanu no agrīna pirmsskolas vecuma, bet arī dažādu pasākumu, kas saistīti ar mācībām, radošām darbnīcām organizēšanu, kultūras pasākumu organizēšanu sadarbībā ar pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu. Tiktu radīta iespēja visu vecumu interesentiem saturīgi pavadīt brīvo laiku arī vasarā, apmeklējot izstādes, radošās darbnīcas, novada, valsts un starptautiskus projektus. Pēc projekta īstenošanas Alūksnes mākslas skolā paredzēts piesaistīt papildu darbiniekus – izstāžu organizatoru, zāles pārzini, ēkas uzraugu un telpu apkopēju.

Ēkas pirmajā stāvā plānots iekārtot izstāžu zāles. Paredzēta arī vides pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, tādēļ tiks izbūvēts lifts – pacēlājs līdz ēkas trešajam stāvam. Liels ieguvums būtu arī pilsētas vēsturiskā centra labiekārtošana.
Finanšu līdzekļu trūkuma dēļ 2009.gadā turpmākie atjaunošanas darbi objektā tika apturēti, bet, ja tuvākajā laikā tos neturpinās, var rasties situācija, kas nelabvēlīgi ietekmēs valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa tehnisko stāvokli un jau paveikto.

Komentāri 2

Eva malacis, bet raksts jau it kā par Veco pili, kurai tas dižais plāns.
Plāns - katrai mājai pa saimniekam gan ir ko vērts! :D

pirms 10 gadiem, 2010.09.27 19:42

jā, tas nu ir forši ka šis - 75000 Ls projekts tika apstiprināts.. Malači no Jaunatnes centra, jo tā jau ir vērā ņemama summa!!!
Kaut ātrāk izdotos atdzīvināt tās telpas....

pirms 10 gadiem, 2010.09.25 17:27

Vietējās ziņas