Apstiprina vietvalžus 36

Alūksnes novada domes sēdē deputāti vakar apstiprināja amatos 6 pagastu pārvalžu vadītājus, kas turpmāk atbildēs par visiem 15 novada pagastiem.

No 1.aprīļa Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagastu vadītājs būs Juris Griščenko, Kalncempju, Annas un Jaunannas – Vēsma Čugunova, Mālupes un Liepnas – Iveta Priede, Mārkalnes un Pededzes – Inta Ņikitina, Jaunalūksnes un Malienas – Inta Cinglere, bet Jaunlaicenes, Veclaicenes un Ziemera pagastu pārvalžu vadītāja būs Iveta Vārtukapteine.
Bija 15 pretendenti Izpilddirektore Janīna Čugunova informēja, ka uz 6 vakantajām vietām bija pieteikušies 15 pretendenti. “Viens atsauca savu iesniegumu, diviem nebija atbilstoša izglītība, uz pārrunām aicinājām 12 pretendentus, kas bija pieteikušies uz konkrētu pagastu pārvalžu vadītāju amatiem,” sacīja J.Čugunova un piebilda, ka deputāti balsoja par pretendentiem, kuri pēc komisijas izvērtējuma saņēma visaugstāko punktu skaitu.  “Vislielākā konkurence bija uz Pededzes un Mārkalnes pagastu pārvalžu vadītāja vietu – četri, vismazākā – uz Jaunalūksnes un Malienas, Kalncempju, Annas un Jaunannas vadītāja amatu – pa vienam pretendentam. Uz vakantajiem vadītāju amatiem visi esošie pagastu vadītāji nepieteicās. Sakarā ar štatu samazināšanu, viņi tik atbrīvoti no darba,” sacīja J.Čugunova.
Pateicas par reformas atbalstīšanu Deputāts Ainars Melders, kurš kā Sociālās komitejas vadītājs arī bija vērtēšanas komisijā, atzina – bija pieteicies maz kandidātu, jo tika sašaurināts pretendentu loks, paredzot, ka drīkst pieteikties tikai pašvaldībā strādājošie. “Tas bija labākais, kas tur bija ņemams. Man iekšēji ir šaubas par Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāju, jo sākotnēji viņa bija pret reformu, tādēļ nezinu, kā viņa veiks šo darbu. Mani ļoti pārliecināja Vēsma Čugunova, kura jau tagad strādā pa trim pagastiem, bet arī pārējie apstiprinātie vadītāji sevi labi parādīja pārrunu laikā,” klāstīja A.Melders.Deputāts Jānis Nīkrencis pauda patiku, ka pagastu pārvalžu vadītāji, kas pirms diviem mēnešiem iestājās pret pagastu pārvalžu reformu, īsā laikā to tomēr ir pieņēmuši un neprotestē. 
Saņem pirmo “mājas darbu” Deputāts Andis Krēsliņš ierosināja papildināt lēmuma projektu un uzdot jaunajiem pagastu pārvalžu vadītājiem “pirmo mājas darbu”: līdz domes Tautsaimniecības komitejas aprīļa sēdei sagatavot un aizstāvēt vīziju un savu pārvaldīto pagastu pārvalžu turpmāko darbības modeli, atspoguļojot tajā arī štatu sarakstu. “Arī iepriekšējā domes lēmumā mums bija iekļauts, ka līdz 1.maijam, ņemot vērā jauno pagastu pārvalžu vadītāju skatījumu, intereses, vērtējumu par cilvēkiem, izdarām šādu izvērtējumu un sākam strādāt pēc jaunās struktūras,” norādīja A.Krēsliņš. A.Melders piebilda – daži pagastu vadītāji jau pārrunu laikā labi izklāstīja šo vīziju.

Komentāri 36

Mjā...

Adlera "kungs" - izglītotības kanlngals, Meldera "kungs" - "latviskas dzīvesziņas" nākotnes tribūns. Paldies, mīļie, kuri balsojat ar sēžamvietu!

pirms 10 gadiem, 2010.03.24 22:10

LETA 2001. g. 29. janvārī, 12:04.
Vakar plkst.16 Alūksnes vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu iesniegusi partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), piebilstot, ka tieši šajā brīdī zvaigžņu stāvoklis bijis vislabvēlīgākais veiksmei vēlēšanās. Par to aģentūru LETA informēja Alūksnes domes informācijas daļas vadītāja Zinaīda Kalniņa. Partija iesniegusi pilnu kandidātu sarakstu. Tā priekšgalā atrodas pašreizējais Alūksnes domes deputāts, bijušais Alūksnes mērs Ainārs Melderis.

pirms 10 gadiem, 2010.03.23 17:04

Kādi te kungi - visi plebeji ! Par kungu ir jāpiedzimst - vismaz trešajā paaudzē !
Un vispār - Kungs ir tikai viens - Dievs ! Visi pārējie mēs esam nabaga ļautiņi, kas cenšas uzlēkt augstāk par savu sēžamvietu !

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 19:05

end...

Runājot par neatbilstošu izglītību pašvaldības amatam, kāda ir Adlera kunga amatam nepieciešamā izglītība?

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 15:40

yes

tad jau katram 26.martā, piektdien, plkst.10.00 Tautas sapulce Alūksnē pie administratīvās ēkas jāpagodina ar savu klātbūtni, vai arī tikai prot izteikties caur portālu!

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 13:57

xxx

26.martā, piektdien, plkst.10.00 Tautas sapulce Alūksnē pie administratīvās ēkas notiks. Tautai būs iespēja izteikt viedokli pret šo lēmumu. Deputātiem apdomāties un šo lēmumu atcelt. Nevajag nolaist rokas, bet iet un protestēt!!! Ja Saema var pieņemt, atcelt, grozīt u.t.t. savus lēmumus un pat likumus, tad tāds mazs novadiņš jau nu arī to var izdarīt. Pēc plāna jaunie noteikumi stājas spēkā tikai 1.aprīlī!!!!!!!!! Tātad deputātiem būs trīs darba dienas....

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 11:01

hehe

vēsture atkārtojas un atkārtojas, nošpļauties par pagastos iedzīvotāju izteiktajiemn viedokļiem, galvenais uzklausīt. tagad tikai savs puncītis un maciņš tuvāks!

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 09:52

!

Domā ka agrāk bija savādāk sarakstus jau taisīja kaimiņš kaimiņam, tad tālās zemēs saprata kas par lietu un tā 50 vai 60 gadus atkal cīnijās lai būtu brīvi pietika 20 lai aizmirstos...

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 08:10

Piesmietā tauta

Pats galvenais šai visā : ir izdarīts politisks NOZIEGUMS - tautas ievēlēti cilvēki, izmantojot šīs pašas tautas dotu varu, ir uzspļāvuši pamatotiem šīs pašas tautas lūgumiem, ieteikumiem un gājušui pret savu tautu - saviem vēlētājiem. Ar to šie bezgoži ir pierādījuši, ka ņirdz saviem vēlētējiem sejā, jo sak' - "ko jūs mums vairs varat padarīt, vara mūsu, kā gribam - tā mīdām jūs, jums rociņas par īsām, lai mūs apturētu." Vai tad mūsu tautai kādi okupanti vajadzīgi? Pašu sev kuprī uzcelti tautas brāļi atstās mūs bez savas vietas saimnieka, bez ceļiem, skolām, klubiem, bez darba un tiesībām uz to, bez maizes un tiesībām izdzīvot.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 20:16

Novada vara ir gājusi pret vēlētāju gribu. Nonsenss. Bet vispār jau neviens mums uz vietas neprasīja, vai mūs apmierina pārvaldes vadītāja darbs.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 19:25

Skaisti teikts, kvalifikācija, izglītība utt., pašiem deputātiem tālu līdz izglītībai un kvalifikācijai. Puse no deputātiem sēž siltos krēslos un komitejās ar visu vareno un zinošo vidējo izglītību - ha, ha, ha. Kā nav kauna vēl muti pavērt....

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 12:43

Paskaidroju

Deputāti braukāja pa pagastiem uzklausot pagastu pārvalžu darbinieku un iedzīvotāju domas. vai jūs domājat, ka šinī reformā ir kaut tik cik melns aiz naga ņemts vērā no ieteikumiem - nekā. Taisnība - ieteikumi samazināt pāšiem domniekiem algas un pārvaļžu vadītājiem, bet atstāt pagastā savu cilvēku - ir viss pazudis kā nebūtu dzirdēts. Nav tā, ka iedzīvotāji klusēja, bet tas taču skaidrs,ka politiķiem interesē tikai skaitļi, bet cilvēciskais faktors- kas tas tāds! paši taču paēduši, dzīvo labi, var atļauties liet degvielu savos vāģos u.c. Kārli Ulmani palīdzi Latvijai! Vajadzētu kādu kā Tu - nost ar daudzpartejībi. Krievi vinnēs atkal, viņiem maz šo partiju un vēl vienoti balso - par ideju. Mums latviešiem ideju nav - tāpēc , kurš vairāk sirdij par to tik balsojam un vēl noticam pirmsvēlēšanu pasaciņām.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 11:29

koalīcija

Paldies jums visiem kuri neprotat aizstāvēt savējos!

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 22:35

to.. tā būs

Atceros, atceros. Tur, kur pie stūres bija kārtīgs saimnieks, kolhozs zēla un plauka!

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 20:40

patreizējā koalīcija ir paveikusi pirmo varoņdarbu, pierādot savu attieksmi pret vēlētājiem - galvenais ir savas intereses!

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 19:57

tā būs

...pagastus sagaida apvienoto kolhozu liktenis(ja kāds atceras)....

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 19:56

Vietējās ziņas