Apvērsums nenotiek 24

Alūksnes novada valdošā koalīcija turpina strādāt, tomēr kopējā noskaņa domē ir saspringta

Vakardienas Alūksnes novada domes sēdē tomēr nenotika apvērsums un vadības maiņa, par ko pēdējā laikā virmoja diskusijas. Tomēr kopumā domes kārtējā sēde aizritēja ļoti saspringtā gaisotnē – no 15 deputātiem uz sēdi bija ieradušies 14 un vairākos svarīgos jautājumos balsojums sadalījās 7:7, lēmumu nepieņemot. Izskanēja arī daudzas dzēlīgas piezīmes, pārmetumi, aizrādījumi – domes sēdes norise pat tika salīdzināta ar cirku.

Lēmums netika pieņemts arī jautājumā par amata vietām un darba samaksu Alūksnes novada pašvaldības pagastu pārvaldēs. Lēmuma projekts paredzēja, ka būtu 6 pagastu pārvalžu vadītāji, 6 grāmatveži un 15 sekretāri – lietveži. Domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols izteica priekšlikumu par 15 pagastu pārvalžu vadītājiem un 12 grāmatvežiem, ko balsojumā noraidīja tāpat kā deputāta Ainara Meldera priekšlikumu, ka 6 grāmatveži novada pagastos būtu no šā gada 1.jūlija.  

Negrib dzīvot “pa vecam”

A.Melders uzsver, ka likuma ietvaros domes vadība varēja izzināt iedzīvotāju viedokli jautājumā par pagastu vadītājiem un novada attīstību kopumā. “Kāda jēga bija valstī veidot reformu, ja viss paliek pa vecam? Tagad, kad sabiedrībā ir izskanējis deputātu priekšlikums par 6 vadītājiem, iedzīvotājos raisās diskusijas, ir saņemtas vēstules un viedokļi ir ļoti dažādi. Samazinot no 14 uz 6 slodzēm vadītāju skaitu, mēs radīsim jaunas darbavietas un stiprināsim pagastu pārvaldēs strādājošos, kas sniedz reālu pakalpojumu iedzīvotājiem, piemēram, lauku konsultantus. Ja ir 15 pārvalžu vadītāju modelis, tad mēs iznīcināsim mazos pagastus, jo viņi ar saviem budžetiem nespēs veikt funkcijas, kas jādara,” saka A.Melders. Viņš arī izsaka neuzticību domes priekšsēdētāja vietniekam L.Sīpolam. “Liepnas pagastu viņš vadīja labi un vienlaikus arī rajona padomi – vai tad no šīs amatu savienošanas Liepnā darbs apstājās? Nē, Liepna attīstījās ļoti labi, lai arī L.Sīpols nebija katru dienu pagastā un tantes nepieņēma,” saka A.Melders.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" šodienas, 22.janvāra, numurā.

Komentāri 24

?

Memmis nav nevienam rada? Tas tiesa, dokumentu nav...............tikai gulta. Po komuņisķičesksi.

pirms 11 gadiem, 2010.01.27 09:17

nu,nu!

Sestdienās neviens nestrādā:) Izdomā ātri ko citu, kur piekasīties:)

pirms 11 gadiem, 2010.01.25 12:30

Kur ZĒNI SASMUCĒJUŠIES,šie, kas tagad vada gan ir pilnīgi analfabēti.Tikai algu dienas interesē un ievilkt darbā savus bijušos kolēģus un radus, pareizi cita politika, tikai uz priekšu,vienmēr reformas ir smagas

pirms 11 gadiem, 2010.01.25 08:29

vēl viens Scp vēlētājs

Izskatās, ka esam sašmucējušies visi, kas balsoja par šiem "saldajiem puisīšiem" - vai es būtu savu balsi atdevis koalīcijai ar meli, zagli, intrigantu??? Nemūžam! Nu ko - no kļūdām jāmācās - ne vienmēr tas, kas pirmajā brīdī šķiet balts, tāds arī paliek....... SCP jau ir sašmucējušies (varu gribas, bet smadzenītes nevāra!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.24 16:54

SCP vēlētājs

SCP kopējās biksēs ar Melderi ,kad tik nekļūst par šauru! A ko ta darīs SCP tālāk ,kad būs apšmucējusies kopējās biksēs ???

pirms 11 gadiem, 2010.01.24 15:03

hi hi

Melders ļoti skaisti gremdē tos opozīcijas durakus. Smuki nav, bet var pat apbrīnot izveicību.

pirms 11 gadiem, 2010.01.24 13:58

gan jau

būs arī apvērsums, nekas nav mūžīgs.

pirms 11 gadiem, 2010.01.24 00:08

tak nomierinieties, šitam tekstu bīdītājam vai bīdītājai pofig pasakumi. gakvenais uzdevums - nomelnot tos, kas pašreiz stŗadā kultūrā. tā teikt - augsni gatavot.

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 19:35

taisnība

Jā, Tu esi idiots!Palika vieglāk?:) Mēnesis iet uz beigām, tāpēc reklāmā vēl 2 pasākumi- viens šonedēļ, otrs-nākamnedēļ. Aizej uz muzeju-tur veltītas divas izstādes, arī bibliotēkā. Vari vēl paspēt uzrakstīt novēlējumu savai pilsētai, arī bibliotēkā. Vajag laicīgi sekot reklāmām!Vajag lasīt arī afišās un avīzēs, ne tikai šo portālu. Ja cilvēks grib uzzināt, viņš atrod. Ja cilvēks nezin, ko grib, neko arī neatrod.

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 18:52

Vai mani par idiotu uzskatat? Tepat ir pasākumu plāns janvārim un tur Alūksnē ir tikai 3 pasākumi-cirks, mūzikas skolu koncerts un kungu balle. ja ar cirku grib visus caurumus aizbāzt, tad te kultūrā kūrē īsti komediānti.Kur deputāti skatās un ar kuru galu domā?

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 17:17

Un vēl!

Paskaties foto reportāžas bildēs, pasākums "Alūksne faktos, stāstos, leģendās".Atkal esi palaidis garām, sēdēdams uz savām olām un perēdams ļaunumu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 13:02

o, jā!

Šodien, plkst.16.00 Alūksnes jubilejai veltīts mūzikas skolu absolventu koncerts. Nāc, apmeklē!

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 12:59

jubilejas viesis

Laikam jau tiešām esi visu palaidis garām un tā ir Tava nolaidība, ne kultūras darbinieku. Visu mēnesi Alūksnes kultūras iestādes piedāvā jubilejas pasākumus ( bibliotēka, muzejs, tautas nams, mūzikas skola), arī citviet novadā notiek pasākumi, veltīti Alūksnei. Laikam Tu arī esi no tiem, kas kultūras iestāžu darbu vērtē pēc to fasādēm un nav būts nevienā no to rīkotajiem pasākumiem. Esi aktīvs un vispirms noskaidro! Paldies visiem par skaistajiem mirkļiem, izstādēm, atmiņu stāstījumiem bibliotēkā, vēlējumu akcijai u.c. notikumiem. Visus diemžēl neapmeklēju, bet centos.

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 12:58

Mani visvairāk izbrīna kultūras darbnieku nolaidība. 2.janvārī apritēja Alūksnes pilsētas 90 gadu jubileja, bet no pasākumiem ne vēsts. Vai kultūras namā tika rīkotas izrādes, koncerti, pasākumi veltīti šai jubilejā? Vai muzejā ir izlikta izstāde, kas atspoguļo pilsētas dzimšanas momentu, 20-30-tos gadus, kara laiku Alūksnē, deportāciju periodu, Staļina laiku, padomju laika uzņēmumus, to vadītājus, valdību, periodu, kad Alūksnes rajons bija pievienots Gulbenei, TF dzimšanu, Atmodu un šos visus neatkarības gadus? Vai ir bijis kāds pasākums muzejā, bibliotēkā ar vecajiem alūksniešiem(kamēr nav nomiruši), kas var daudz interesanta pastāstīt, demonstrēt fotogrāfijas? Vai ir bijušas tikšanās ar izciliem novadniekiem? NAV!!!
Varbūt esmu palaidusi garām kādu rakstu vai raidījumu centrālajos masu medijos, parasti visas pilsētas šādos brīžos izskan pa visu Latviju! Atkal NEKĀ!
Zinu, ka janvāra beigās būs kaut kāds pasākums kultūras namā, kur saatnāks atkal tikai kungi skaisti paļurināt un dāmas jaunās spalvas izrādīt...
Par ko tauta maksā šīm kundzēm alga? Vai par intrigu dzīšanu un profesionālu kadru noēšanu, kas tik veiksmīgi Alūksnē piekopts pēdējos gados?

pirms 11 gadiem, 2010.01.23 11:56

nu gan sasmējos. neviens nopietns uzņēmums nav atvērts kopš jūlija. Fominam bij jāatver? a cik tad Melders ir atvēris? tas jau vairāk kreisos.
bomzīša jautājumu atrisināja gan - tikai tas tā normāli - laižu iekšā kurā būdā gribu? un ja nosvils? kurš tad risinās fieno jautājumu? :D
atcerēsimies, ka arī pirms tam pilsetā ir bijuši domes deputāti, kur tad ir viņuieguldījums pilī, Simones tarifā, utjpr. a?

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 20:23

ko nu

Tak ej uz strādā , ko te diskutē un mētā asprātības! Tad ieej tautas namā un apskaties , kas to zina kas tavā mājā darās , varbūt vispār nav kur kāju spert ... Ir pazīstami šitādi gudrīši , kuri otra acī redz skabargu , bet savā baļķi neredz...

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 20:05

Nevajag tikai satraukties! Šoreiz vēl neizdevās, jo nebija laikam visu deputātu, bet nākošreiz Melders padzīs abus pagastvečus no domes krēsliem tā ka nemetas. Un nekas jau šitā pusgada laikā, kamēr tie ir pie varas, nav izdarīts.
Te daži piemēri:
-Alūksnes tautas nams joprojām no āra atgādina graustu (iekšā neesmu bijis un netaisos),
- pils tāpat joprojām ir noplukusi un atbaidoša,
-siltuma tarifs nav pazemināts un Simone joprojām slīkst parādos,
-neviens nopietns uzņemums kopš jūlija Alūksnē nav atvērts,
-bezdarbs sasniedzis jau pāri 20%'
-pagastvecenes un pilsētas domes darbinieces nav atlaistas,
-daudzas ielas joprojām ir slidenas,
... tā varētu turpināt un turpināt un vispār jēgas kā nav tā nav te Alūksnē, par laukiem nezinu, sen neesmu bijis, bet nekas labs tur nevarētu būt. Nav cerības, ka Sīpols un Fomins arī vēl pusgadā kārtību ieviesīs, lai laiž citus pie šprices, kas var un grib. Redz kā feinā bomzīša jautājumu atrisināja dažu stundu laikā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 19:37

Laima

Kurs var pateikt kurs tas Verners.Vai tas ir tas no laukiem kas del sliktajiem celiem visu laiku ar kozli brauka.

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 18:29

jaunlaiceniete

Es par SCP nostāju !!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 17:08

xx

Es domaju, ka visi sie ieredni tiesi par to sapno, un ja ne vel vairak. Tas algas varetu but tuik lielas pie noteikuma, ja pagasta ir ne vairak ka 400 iedzivotaju, ja vairak tad reiz 2. Ta apetite neskatoties ne uz kadam krizem nemazinas

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 14:28

Vietējās ziņas