Apvienību neveidos 6

Zaudējumu būtu vairāk kā ieguvumu

Šonedēļ pieņemts lēmums Alūksnes slimnīcai tomēr neveidot apvienību ar Vidzemes slimnīcu, jo pašreizējā situācijā no tā būtu vairāk zaudējumu kā ieguvumu.

Alūksnē – vitāla slimnīca

Vidzemes slimnīcas valde trešdien bija Alūksnes pašvaldībā, kur vēlreiz prezentēja iespējamās apvienības modeli, pamatojoties uz ekonomiskiem aprēķiniem. SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa skaidro – modelis paredzēja Alūksnē saglabāt diennakts neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, diennakts stacionāro palīdzību iekšķīgajā medicīnā, tostarp pediatrijā, bet ņemot vērā to, ka ķirurģiskās palīdzības sniegšanas pašizmaksa ir augsta un nepieciešamas nopietnas investīcijas, lai atbilstošā līmenī uzturētu operāciju nodaļu un diennakts stacionāro palīdzību, izanalizējot ķirurģiskās palīdzības sniegto apjomu Alūksnes slimnīcā pēdējā gada laikā, valmierieši piedāvāja ķirurģisko palīdzību nodrošināt tikai dienas stacionārā ar pacientu izmitināšanu. “Lielākā Alūksnes slimnīcas problēma, kas ir visā Latvijas medicīnā, izņemot Rīgu – trūkst speciālistu, lai nodrošinātu diennakts neatliekamo palīdzību. Bezgalīgas mājas dežūras ir darba likumdošanas pārkāpums, ar ko mēs jau saskārāmies, pievienojot Rūjienu un Valku. Tas arī bija viens no iemesliem, kādēļ piedāvājām reducēt ķirurģisko palīdzību. Pašlaik apvienības izveide ir atlikta. Manuprāt, Alūksnē ir strādāt spējīga un uz nākotni orientēta slimnīca. Tā ir vitāla slimnīca. Mēs ļoti labprāt strādātu kopā, bet šobrīd tam nav īstais brīdis,” saka I.Liepa.

Atvieglojums abiem

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins atzīst – lēmums neveidot apvienību bija arī kā atvieglojums Vidzemes slimnīcai, jo arī viņiem tas nebūtu izdevīgi. “Ja veidotu apvienību, Alūksnei tajā nebūtu veto tiesību, kas nav pieņemami. Tagad Alūksnes slimnīcā ir 60 gultas vietas, bet Valmiera piedāvāja to skaitu samazināt uz 25, līdz ar to vairāk kā 40 cilvēki paliktu bez darba. Tagad mums tomēr ir sava veida garantijas vismaz līdz 2011.gada beigām, turklāt arī politiskā situācija valstī ir mainījusies. Ar Vidzemes slimnīcu šķīrāmies kā draugi un nākotnē jebkurā brīdī varam atgriezties pie ieceres par kopīgu apvienību,” saka A.Fomins. Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju uzsver – attiecībā pret citām slimnīcām, Alūksnei šogad tika iedalīta neadekvāti zema valsts kvota, kas iztērēta jau šā gada pirmajos divos mēnešos. Tajā pat laikā Veselības ministrijas rīkojums un arī Satversme nosaka – neatliekamo medicīnisko palīdzību cilvēkiem ir jāsniedz. “Tas ir precedents. Valstij parādi pret slimnīcām ir jānosedz, lai ievērotu Satversmi. Lai nepasliktinātu mūsu slimnīcas sniegto pakalpojumu klāstu un cerot uz valsts sapratni, vienojāmies apvienību neveidot,” saka A.Harju.

Slimnīcām, kas veidotu apvienības, valstī tika solīta Eiropas nauda. SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda, ka arī tas nu jau ir apšaubāmi. “Pašlaik visas slimnīcas valstī strādā ar zaudējumiem, jo ir nepietiekams valsts finansējums. Jebkura reorganizācija prasa papildus līdzekļus, kā nav ne mums, ne Valmierai. Arī citas slimnīcas Latvijā pašlaik ir atteikušās no ieceres veidot apvienību, piemēram, Līvāni un Jēkabpils, Cēsis un Madona. Alūksnes slimnīcā strādāsim ierastajā režīmā,” norāda M.Kauliņa.

Komentāri 6

sveiks

Dārgais Alūksnieti.Tieši patreiz Valkas slimnīcā ārstējas mana tante.Biju ciemos super izremontēta,tīra.Tante tik saka priekšnieku mazāk,un koš kopā ar Valmieru viss iet uz augšu.Mana tante tur biežs viesis,nu nemelos tak.

pirms 11 gadiem, 2010.06.06 19:55

ALŪKSNIETIS

....manas domas: ja aiziesim zem Valmieras,tad gada laikā paliks tikai atmiņas kad tāda slimnīca Alūksnē ir bijusi,kā jau ir noticis ar Valkas un Limbažu slimnīcām.Domāsim par mūsu pašu veselību ,negrauzīsim viens otru un viss būs labi.Ja kādam ir antipātijas pret kādu mediķi,tad,lūdzu,aizejiet un izrunājieties,bet beidziet publiski gānīties.Gānās personīgo rēķinu kārtotāji vai psihiski slimie.(Varbūt tie ir kaprači,gan tiešā,gan pārnestā nozīmē).Slimnīca ir glābusi ne vienu vien avārijā cietušo(kurš braucot lidz Valmierai neizdzīvotu),un cik ir akūtu saslimšanu???
SLIMNĪCAI ALŪKSNĒ JĀBŪT,AIZSTĀVĒSIM TO !!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.06.06 08:37

sveiks

Nu tak panīkuļos vēl gadiņu un tad valmierai vairs nevajadzēs un varēs klapēt ciet.Visi tā turās pie amatiem par cilvēkiem nedomā.

pirms 11 gadiem, 2010.06.05 17:44

Komas pacienta turēšana pie dzīvības. Valmiera rēķina pareizi. Kas tā par slimnīcu, kur samazinot 35 gultasvietas, jāatbrīvo 40 mediķi ?!! Kāda tur ir darba efektivitāte ?

pirms 11 gadiem, 2010.06.05 13:03

Vietējās ziņas