Arī Apes novada izglītības iestādes pievienojas pedagogu brīdinājuma streikam 7

Apes novada mājaslapā novada izglītības iestāžu darbinieki informē, ka Apes novada izglītības iestādēs rīt, 27.novembrī, stundas nenotiks, kā arī netiks organizētas nodarbības un netiks organizēta ēdināšana. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina skolēnu vecākus respektēt tos pedagogus un darbiniekus, kuri 27.novembrī piedalīsies brīdinājuma streikā, un rast iespēju bērnus šajā dienā uz izglītības iestādi nevest, tādējādi vecāki paustu savu atbalstu un cieņu skolotājiem.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darbavietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. 

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes darbinieki vienosies kopīgā streikā, lai paustu savu neapmierinātību ar pastāvošo situāciju izglītības un zinātnes nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kurš draud pasliktināt situāciju tik daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī nolūkā panākt, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

LIZDA izvirzījusi divas streika prasības:

Pirmā ir pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā LIZDA priekšlikumus, kā arī novirzīt nākamā gada budžetam rezervētos deviņus miljonus eiro pārejas periodam normatīvu pilnveidei, paredzot darba samaksas nosacījumu uzlabošanu pirmsskolas izglītības iestādēs, mazajās izglītības iestādēs strādājošajiem, atbalsta personālam, kā arī nepieļaut darba samaksas pasliktināšanu nozarē strādājošajiem.

Otra prasība paredz zinātnes un augstākās izglītības darbinieku darba samaksas paaugstināšanu, nodrošinot papildu finansējumu sešu miljonu eiro apmērā augstākajai izglītībai un 3,6 miljonu apmērā zinātnei.


Komentāri 7

&&&

fakti par skolotāju algām
http://skaties.lv/latvija/jaunais-pedagogu-algu-modelis-40-pasvaldibu-skolam-paredz-algu-samazinajumu/
Tādas nu ir tās mazās aldzi'nas

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 09:23

kgb

Cik portālos Jūs, cienītais trolli, rakstāt šo demagoģiju? Neceriet, ka izdosies skolotājiem, bērnudārzu audzinātājiem un zinātniekiem uzrīdīt "suņus", jo LV cilvēki savā vairākumā nav "suņi", un saprot, ka valstī ir daudz samilzušu problēmu, kuras beidzot jāsāk risināt. Un pirmajiem jeb vieniem no pirmajiem ( šoreiz izglītības darbiniekiem) vienmēr ir grūti.....

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 12:57

..

a kam tagad viegli, lai māca bērnus ta kārtīgi, citādi jāmeklē privātskolotāji dažos priekšmetos

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 10:52

:)

Tas ka jāmeklē privātskolotājs liecina ka bērnam grūta galva vai vienkārši slinks.

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 11:11

ANV

Nu par ANV vispār nerunāsim, tur ir tādas ''skolotājas'', kas ir bīstamas bērniem, ar to PSRS domāšanas un mācīšanas līmeni, lai veicas! Ilgi tā pat nepastāvēsiet, jo pēc 15. gadiem Jūs tiksiet nolikvidēti, gribiet to vai nē!

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 17:27

to kgb

nevajag teikt ka visi ir tolli. Izlasīju un noskatījos to raidījumu. Nu ir tās algas par slodzi tādas kā rakstīts, ko vēl tur piebilst. Ja kādam taisnība kož acīs tad jau cita lieta. Pirms streikot vajag padomāt par skoleniem, kuriem savā brīvajā laikā vajadzēt šo dienu atstrādāt

pirms 5 gadiem, 2015.11.27 14:33

Vietējās ziņas