Arī Jaunā gada gaidās policija strādās pastiprināti

Jau ierasts, ka svētkos, kad iedzīvotāji atpūšas, policijai ir saspringtākais darba laiks. Arī šis gads nav nekāds izņēmums un laiks starp diviem svētkiem tiek izmantots iepriekšējo- Ziemassvētku- laikā reģistrēto notikumu analīzei un darbu plānošanai Jaungada svinību laikā.

Pēc iepriekš saskaņotiem grafikiem laikā no 30. decembra līdz 2. janvārim strādās desmitiem policijas darbinieku visā Vidzemes reģionā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību plānoto svētku pasākumu laikā, kā arī lai veiktu nepieciešamos pasākumus satiksmes uzraudzības un kontroles jomā.

Īpaša uzmanība pirmssvētku laikā tiek veltīta tam, lai netiktu pārkāpti pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecības noteikumi.
Savukārt iedzīvotājus aicinām nekādā ziņā nelietot pašizgatavotus pirotehniskos izstrādājumus vai pirkt tos „no rokas”, bet iegādāties tikai sertificētās pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecības vietās un pirms to lietošanas rūpīgi iepazīties ar lietošanas noteikumiem. Tāpat atgādinām, ka bērniem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu, kategoriski aizliegts darboties ar pirotehniskiem izstrādājumiem.

Tikpat kategorisks ir aizliegums pirotehniskos izstrādājumus lietot iedzīvotājiem, kas ir alkohola reibumā.
Pirms izbraukšanas no dzīvesvietas, noteikti pārliecinieties, vai esat savu īpašumu nodrošinājis pret nelūgtu ciemiņu viesošanos un, lai cik sarkastiski tas arī neskanētu- sāciet ar to, ka pārliecinieties, vai mājokļa durvis ir aizslēgtas, bet sētas vārtiņi un logi cieši aizvērti.

Tāpat neaizmirstiet, ka svētku norisi vēlams plānot laikus, lai nerastos ne mazākais iemesls pēc pirmās izdzertās alkoholisko dzērienu glāzes sēsties pie auto stūres. Savukārt vecākiem atgādinājums parūpēties, lai Jūsu atvases, kas vēl nav sasniegušas 16 gadu vecumu, svētku laikā nepaliktu bez pieaugušo uzraudzības.

Vietējās ziņas