Arī Vidagas Sikšņu pamatskolā pārbaudīs pedagogu darba samaksas modeli

Jaunā pedagogu darba samaksas modeļa aprobācijā piedalīsies 59 skolas no 29 pašvaldībām,  tanī skaitā arī Apes novada Vidagas Sikšņu pamatskola, un viena Kultūras ministrijas pakļautībā esošā skola, lai kā pirmās pārbaudītu piedāvāto atalgojuma aprēķināšanas modeli, kas paredz pāreju uz pilna laika darba slodzi. Par to informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete norāda, ka tā nodrošināšanai tiek ne tikai izstrādāts jauns atalgojuma modelis, bet Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pedagogu darba samaksas pakāpeniskai paaugstināšanai jaunajās politikas iniciatīvās ir pieprasījusi papildu finansējumu 36 miljonu eiro apmērā, kas ļaus paaugstināt minimālo darba algu pedagogiem par 10 procentiem.

Ministrijas preses dienests skaidro, ka aprobācijas procesā tiks pārstāvētas trīs sākumskolas, 24 pamatskolas, 27 vidusskolas, četras ģimnāzijas un divas internātvidusskolas, ņemot vērā skolēnu skaitu un teritoriālo iedalījumu. Aprobācijā piedalīsies arī skolas, kurās īsteno mazākumtautību izglītības programmas. Līdz ar to modeļa aprobācijā tiks iesaistīti vairāk nekā 2000 pedagogu.

No oktobra līdz decembrim notiks jaunā modeļa jeb pilna laika darba slodzes - 36 stundu darba nedēļas - aprobācija dažādu izglītības pakāpju skolās, lai decembrī varētu izvērtēt aprobācijas rezultātus un veikt nepieciešamās korekcijas. Savukārt aprobācijas otrajā posmā izvēlētais modelis no 2015.gada janvāra līdz jūnijam tiks aprobēts visās Latvijas izglītības iestādēs.


Vietējās ziņas