ASV vēstniece viesosies Alūksnes pusē

ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere trešdien viesosies Alūksnes pusē, lai apmeklētu Kājnieku skolas izlaiduma ceremoniju, aģentūru BNS informēja ASV vēstniecībā.

Izlaiduma ceremonijā piedalīsies arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, Kājnieku skolas komandiera vietnieks Vasīlijs Koļegovs un Zemessardzes 31.aizsardzībai no masu iznīcināšanas ieročiem bataljona komandieris Tomass Delvers.

Kājnieku skolas pamata apmācības kursu šogad absolvēs 40 karavīru.

Izlaiduma ceremonija ir noslēgums četrus mēnešus ilgām mācībām, kurās topošie kājnieki tika sagatavoti dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos. Kājnieku skola ietilpst Nacionālo bruņoto spēku Mācību un vadības pavēlniecībā (TRADOC). Skolas mērķis ir nodrošināt pamata apmācības dažādu nozaru militārajiem spēkiem Latvijā. Mācību laikā karavīri apgūst lauka kaujas iemaņas, ieroču un ierindas mācību, sakaru procedūras, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un citas militārās zināšanas, kas nepieciešamas turpmākajās dienesta gaitās bruņoto spēku vienībās.

Vizītes ietvaros ASV vēstniece apmeklēs arī Malienas pamatskolas jauniešu vasaras nometni, kas tiek rīkota katru gadu, un tajā piedalās aktīvākie reģiona jaunieši. Vēstniece jauniešiem sniegs prezentāciju par vides aizsardzības jautājumiem un piedalīsies diskusijā par tādiem jautājumiem kā enerģijas efektivitāte un klimata pārmaiņas.

Vietējās ziņas