Atbalsta Marienburgas pilsdrupu konservācijas un restaurācijas projektu 2

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija atbalstījusi Alūksnes novada pašvaldības projektu un kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmā Alūksnes pilsdrupu konservācijas un restaurācijas projekta izstrādei piešķīrusi 3900 eiro. Par to informē Alūksnes  novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Alūksnes novada pašvaldības mērķis ir saglabāt Marienburgas pili arī nākamajām paaudzēm un, iespējams, reiz to arī atjaunot, tādēļ šis ir viens no kārtējiem soļiem minētā mērķa sasniegšanai.

"Projekta ietvaros plānots sagatavot tehnisko specifikāciju pilnīgai Marienburgas pilsdrupu konservācijai un restaurācijai virs zemes esošajiem akmens mūriem,  norādot restaurācijas tehniskos risinājumus, veicamo darbu sastāvu un pielietojamās tehnoloģijas. Tāpat projekta laikā plānots veikt mūra sienu uzmērījumus, aprēķināt konservācijas un restaurācijas izmaksas un izstrādāt darbu veikšanas plānu prioritārā secībā," stāsta E.Aploka.


"Tehnisko specifikāciju plānots sagatavot, paredzot darbu veikšanu kārtās, kopskaitā tās būs 11, ņemot vērā pilsdrupu esošo tehnisko stāvokli un apjomus. Projektētājam savā piedāvājumā jāparedz zudušo akmens masīvu kompensācija, konservācija un restaurācija, mūra galu konservācija un restaurācija un pārseguma slāņa izbūve, mūrēto arkveida pārsedžu atjaunošana, kā arī augsnes virskārtas noņemšanu un pamatu fragmentu atsegšanu mūru apakšējās daļas papildināšanai un sienas pamatnes stiprināšanu," raksturo Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere.


Projekta izstrādei pašvaldība piesaistīs pieredzējušus šīs jomas profesionāļus - SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”, kas arhitektūras pieminekļu izpētes un atjaunošanas projektēšanas jomā strādā jau vairāk kā 20 gadus.


"Lai izstrādātu drupu konservācijas un restaurācijas projektu, nepieciešami 4835 eiro, tādēļ līdztekus Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas piešķirtajam finansējumam savus līdzekļus piešķir arī pašvaldība, sedzot 21% PVN izmaksas, kas ir 839 eiro," norāda sabiedrisko attiecību speciāliste.

Komentāri 2

restaurators

Ar Pilddrupām būs vēl trakāk kā ar Aleksandra paviljona restaurāciju. Izlasiet M.Dzenes rakstu "Alūksnes ziņās" par paviljona restaurāciju! Tur notiek šausmu lietas un meli biezā slānī, tas objekts tiek sabeigts, jo firma nesajēdz ko dara.

pirms 6 gadiem, 2014.11.04 22:47

vau........

11 kārtas, lūk tas tik būs pigors...

pirms 6 gadiem, 2014.11.06 05:37

Vietējās ziņas