Atbalsta traktortehnikas apmācību 3

Pēc daudzpusīgas viedokļu apmaiņas vakar Alūksnes novada domes sēdē deputāti nolēma atbalstīt traktorapmācības programmas “A kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošana” īstenošanu Liepnas vidusskolā.

Par šo ieceri deputāti diskutējuši jau vairākkārt, iepriekš to neatbalstot. Liepnas pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Priede norāda – telpu iekārtošanai līdzekļus atradīs Liepnas pagasta pārvaldes budžetā, mācību programmu sāks īstenot tikai nākamgad, jo jākārto kabineta akreditācija un licence.

Arodu - visās vidusskolās
Deputāts Ēriks Mediss ierosināja interesēties, vai Liepnā nevarētu izmantot mācību materiālus, ko savulaik šādā mācību programmā izmantoja likvidētajā Apes arodskolā. “Tagad tie glabājas Alsviķu profesionālajā skolā un netiek izmantoti. Varbūt nevajag visu pirkt no jauna un var kaut ko pārņemt,” rosināja Ē.Mediss. I.Priede atzina – pagasts noteikti izzinās, vai to var izdarīt. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers neiebilda, ka pašvaldība novada jauniešiem palīdz apgūt kādu profesiju, bet rosināja domāt par visiem jauniešiem un attīstīt profesionālās izglītošanās sistēmu visās novada vidusskolās. “Ja man būtu jāuzņemas atbildība par šo nozari, es novadā izveidotu stipendiātu fondu. Tajā pašvaldība atvēlētu noteiktu summu, slēgtu līgumus ar topošajiem studentiem, lai pēc profesiju apguves viņi atgrieztos strādāt savā profesijā novadā. Tādējādi viņi ar iedzīvotāju ienākuma nodokli “atnestu” atpakaļ saņemto stipendiju. Tagad nezinām, cik no potenciālajiem traktora tiesību ieguvējiem strādās tepat,” sacīja Dz.Adlers. Pretējās domās bija deputāts Laimonis Sīpols, norādot, ka tieši papildu izglītošanās nodrošināšana ir iespēja savām skolām piesaistīt audzēkņus. “Ja iegūst arodu, jaunieši var strādāt savās zemnieku saimniecībās. Turklāt valsts nostāja pašlaik ir pārorientēt vidusskolas ar iespēju apgūt arī arodu,” norādīja L.Sīpols.

No valsts uz pašvaldībām
Ē.Mediss interesējās – ko pašvaldība darīs, ja arī citas vidusskolas, pamatskolas novadā vērsīsies ar savām iecerēm, prasīs finansējumu, kā var nepietikt priekš visiem. “Latvieši ir tāda tauta: ja kaimiņam ir, tad man arī noteikti vajag, vienalga – nepieciešams tas man vai ne. Ja es būtu skolas direktors un uzzinātu, ka Liepnā būs tas, arī uzreiz lūgtu ko līdzīgu,” sacīja Ē.Mediss. Deputāts Ainars Melders pauda – valsts vispār nerūpējas par aroda iegūšanas iespējām, jo ir likvidējusi daudzas arodskolas. “Šo problēmu valsts palēnām noveļ uz pašvaldībām. Protams, mēs atbalstām bērnus un Liepnas ideja nav slikta, bet tas nav arguments, lai saglabātu skolu. Turklāt arī vecākiem finansiāli jālīdzdarbojas, kas sākumā nebija paredzēts,” sacīja A.Melders. Liepnas vidusskolas direktors Aivars Delpers skaidroja – darba algai skolotājam šai programmā vajag 218,61 latu, bet līdzekļi, ko jāiegulda, lai programmu sāktu īstenot, ir tikai 668,61 lats. Savukārt 3000 latu būtu vecāku līdzdalība, nodrošinot praktiskās vadīšanas nodarbības.

Komentāri 3

Jāā! Bet Alūksnes bezdarbniekiem tādu kursu nav!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 21:33

Jā, tas atbalsts nāca ilgi un dikti.... Daļai deputātu briesmīgi nepatika!

pirms 10 gadiem, 2010.11.29 12:51

Vietējās ziņas