Atbalsts sportistiem – pēc vienotiem kritērijiem 6

Alūksnes novada sportistiem, komandām un juridiskām personām individuālu vai kolektīvu sasniegumu veicināšanai sportā ir iespēja saņemt finansējumu no Alūksnes novada domes. Augusta domes sēdē deputāti pieņēma 12 lēmumus par finansējuma piešķiršanu – kopā 11 605 eiro.


Lai veicinātu iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un atbalstītu sportu, kopš šā gada jūlija ir spēkā jauni Alūksnes novada domes saistošie noteikumi “Par pašvaldības atbalstu sporta sasniegumu veicināšanai”. Tie izdoti, lai radītu vienotus kritērijus atbalsta piešķiršanai, veicinot daudzveidīgu sporta veidu attīstību, sekmējot sporta meistarības izaugsmi Alūksnes novadā un popularizējot veselīgu dzīvesveidu starp iedzīvotājiem.


Jābūt iepriekšējiem sasniegumiem

Atbalstu var saņemt individuālie sportisti, kuri savu dzīvesvietu deklarējuši Alūksnes novadā; sportistu komandas, kurās vismaz divas trešdaļas no dalībnieku skaita ir personas, kas savu dzīvesvietu deklarējušas Alūksnes novadā; juridiskas personas, kas izveidojušas sporta spēļu komandu, kurā vismaz divas trešdaļas dalībnieku savu dzīvesvietu deklarējuši Alūksnes novadā un kuras sekmē sporta meistarības un sporta kā veselīga dzīvesveida attīstību Alūksnes novadā.


Pašvaldības finansējumu var saņemt transporta, uzturēšanās izdevumu un dalības maksas segšanai.


Alūksnes novada domes sporta darba organizators Vilnis Veļķeris uzsver – tas ir atbalsts sportistiem, komandām, kas izteikušas vēlmi piedalīties valsts vai reģiona pasākumos. “Līdz šim sportisti saņēma atbalstu ar novada domes izpilddirektores rīkojumu, bet, pamatojoties uz grozījumiem, ko novadā bijām spiesti veikt pēc Valsts kontroles un citiem norādījumiem, šobrīd tapuši vienoti noteikumi. Sportisti pieteikumus varēja iesniegt līdz 1.augustam, interese bija liela. Šis atbalsts nav domāts tikai tam, lai kaut kur piedalītos – jābūt argumentētam pamatojumam, iepriekšējiem sasniegumiem, piemēram, dalībai Latvijas valsts izlasē, startiem pasaules čempionātos, izcīnītām godalgām,” skaidro V.Veļķeris.


Saņem komandas un individuāli

Sporta sasniegumu veicināšanai finansējums tika piešķirts desmit gadījumos. To saņēma sporta klubs “Alūksne” - 1495,80 eiro, kas lūdza atbalstu florbola komandas dalībai Vidzemes florbola čempionātā. Sporta klubs “Malēnija” - 4000 eiro, kas lūdza atbalstu vīriešu basketbola komandas “Stasis” startam Latvijas basketbola 3.līgā 2014./2015.gadā. Ūdens motosporta klubs “Nord Ost” - 2560 eiro dalībai šāgada sacensībās. Sportistu komanda “KS/Alūksne” - 270 eiro kā dalības maksu Ziemeļaustrumu telpu futbola līgas turnīram un Ziemeļaustrumu minifutbola līgas turnīram.


Orientierists Edgars Bertuks - 600 eiro, lai daļēji finansētu piedalīšanos Pasaules Kausa posmā orientēšanās sportā Šveicē. Bobsleja izlases dalībnieks Intars Dambis - 300 eiro treniņnometnei.


Biatlonists Ingus Deksnis - 600 eiro, lai gatavotos junioru Pasaules čempionātam. Biatlonists Andrejs Rastorgujevs - 600 eiro treniņnometnei. Biatloniste Žanna Juškāne - 600 eiro treniņnometnei. Motosportiste Samanta Josta - 300 eiro dalības maksai Pasaules čempionāta 1.posmā. Savukārt par izciliem sasniegumiem sportā - 2014.gada Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības 51.sporta spēlēs - naudas balva 130 eiro piešķirta vieglatlētam Raimondam Siliņam, bet par izcīnīto 1.vietu Latvijas valsts junioru sacensībās Ogrē 70 eiro naudas balva - vieglatlētei Zandai Šķetikai.


Alūksnes novada domes kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte norāda – visi sportisti ir sabiedrībā zināmi pēc sasniegumiem Latvijā un pasaulē. “Noteikumi paredz, ka sporta veidi ir sadalīti līmeņos, noteikti kritēriji finansējuma saņemšanai un maksimālās summas. Gandrīz visi saņem to finansējumu, ko arī vēlējās,” saka S.Eglīte.

Komentāri 6

fans

Siliņš senioru spēlēs pārstāvēja Gulbenes novadu.Kam būtu jāorganizē mūsu novada komanda?Nav normāli,ka novads vispār nestartē šajā valsts mēroga pasākumā.Pat Apes novads startē senioru spēlēs izcīnot vairākus čempionu titulus.

pirms 7 gadiem, 2014.09.11 20:41

garām ejot

Alūksnē seniori ir tikai domē!

pirms 7 gadiem, 2014.09.12 10:13

jip

Mums jau novadā ir tikai basketbols-un arī skolēnu līmenī tikai.

pirms 7 gadiem, 2014.09.12 15:23

he!

...pieteikumus iesniegt varēja līdz 1 augustam! Lai ieskrienās ar savu atbalstu!!! Es šo novadu nepārstāvēšu ne arī popularizēšu! Žel pāris simtu dalībai pasaules mačos bija! Man vēl nav beigušās valsts mēroga sacīkstes, kurās notiek arī atlase uz izlasi. Visa nauda sadalīta!

pirms 7 gadiem, 2014.09.14 07:04

Vietējās ziņas