Atjauno aprūpes centru “Trapene” 6

Pēc vairāku gadu darba ir pabeigta rajona sociālās aprūpes centra “Trapene” renovācija. Gaišās, mūsdienīgi iekārtotās un aprīkotās telpās ir radīti komfortabli apstākļi gan klientiem, gan apkalpojošajam personālam.

“Pilnībā ir atjaunota un aprūpes vajadzībām piemērota visa bijusī bērnudārza ēka, kurai ir trīs korpusi. Tā ir apdzīvota divos stāvos. Pēdējie SIA “Ozolmājas” darbi veikti, izveidojot atpūtas telpu un virtuvi, lai klientiem dotu iespēju uzvārīt tēju vai kaut ko pagatavot. Šo telpu var izmantot arī ciemiņu uzņemšanai. Turklāt ir vēl četras dzīvojamās istabas un gaitenis ar sanitāro mezglu un dušu. Varam uzņemt līdz 70 klientus, bet pagaidām ir 59 klienti,” stāsta centra vadītāja Dina Jāņekalne.

Rada patīkamus apstākļus sadzīvei
Centra izveide sākta pirms trim gadiem, kad tika secināts, ka ugunsgrēkā izpostīto Alūksnes pansionāta Apes filiāles ēku nav ekonomiski izdevīgi atjaunot. D.Jāņekalne atzīst, ka tagad sadzīves apstākļi ir daudz labāki nekā vecajā ēkā Apē. “Protams, gaiši irremontētās telpās ir patīkami uzturēties. Turklāt visi sanitārie mezgli ir ērti pieejami klientiem ratiņkrēslos. Ir izbūvēts arī pacēlājs – lifts, tāpēc nav jākāpj pa kāpnēm augšā lejā ne klientiem, ne darbiniekiem,” salīdzina vadītāja.
Iestādei ir mikroautobuss, tāpēc klienti var doties ekskursijās pa rajonu un arī tālāk. Pirms Veco ļaužu dienas divi braucieni bija uz bijušo raķešu bāzi Zeltiņos, kur varēja apskatīt arī pagasta muzeju un baznīcu. “Ir lielākas iespējas. Pie mums bieži brauc ciemiņi. 1.oktobrī visus iepriecināja Zeltiņu retrogrupas priekšnesumi,” norāda D.Jāņekalne. Tiesa, sabiedriskā transporta satiksme uz Trapeni nav apmierinoša, tāpēc tuvinieki reti var apciemot centrā dzīvojošos.

Finansē valsts un pašvaldība
Renovācijai izlietoti 285 196 lati. Šīs summas lielāko daļu veido valsts mērķdotāciju investīcijas un valsts mērķdotācija pašvaldību pasākumiem, bet 77 739 lati ir Alūksnes rajona padomes ieguldījums. Vispirms tika izstrādāts ēkas renovācijas tehniskais projekts, nomainīts jumts, remontēta katlumāja, virtuve, veļas mazgātava, nomainīti logi un iegādātas iekārtas. Nākamajā gadā viena korpusa telpās atjaunoja sanitāros mezglus, izbūvēja ventilācijas sistēmu un remontēja klientu istabiņas arī citos korpusos. Pērn tika remontētas noliktavas, arhīva un atpūtas telpa, mainītas grīdas, logi, durvis un elektroinstalācija. Šogad ierīkoti jauni sanitārie mezgli un lifts, kā arī iegādātas jaunas mēbeles un transports.

Vēlas uzlabot apkures sistēmu

“Vēl ir nepieciešams mainīt centrālapkures radiatorus, jo jaunā tipa regulējami radiatori ir tikai vienā korpusā. Nepieciešams ārējais apgaismojums, kā arī morgs un atvadu zāle,” norāda D.Jāņekalne. Kad klientu būs vairāk, darbā tiks pieņemtas jaunas aprūpētājas. Paredzams, ka divas aprūpētajas strādās dienā un divas - naktī. Vēl būs vajadzīga apkopēja, jo pašlaik visu lielo ēku tīra viena apkopēja. Centrā nepieciešams lielāks autobuss, lai izbraukumos reizē varētu doties vairāk klientu.

Komentāri 6

prātnieks

Lasu avīzes, tik daudz varu atļauties un pilsētas bibliotekā to pietiek un priecājos par Trapeni, bet stop! Abi taču rajona paspārnē, bet vieniem tādi labumi,ka labākais Latvijā! glauni), bet mūsu pilsētas pansionātam, pat apkurei nesanāk? Kur tas āķis slēpjas? Es jau saprotu, ka jauns ir jauns, bet vecajam taču arī jādod, lai pastāvētu. Prātoju, kāpēc vieniem ir, bet otriem nav.
Ja es tur būtu, tad man pašam arī negribētos smaidīt, man pat miegs nenāktu, un ziemu sola dikten aukstu. Varbūt arečiņ varētu paskaidrot kāds, kā ar tām naudiņām ir, ka viņi pareizi izlietojuši par to ir prieks, bet nav sacīts, kāpēc vienu tā apdala- par to es lasu un prātoju?

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 22:22

Ilze

Ir bijis tas prieks sniegt koncertus abos pansionātos. Par laimi, vai diemžēl man jāpiekrīt ''kukainim''. Trapenē patiešām iemītnieki ir ar gaišāku, ja tā varētu teikt, skatu nākotnē. Arī darbinieces šajā pansionātā bija klāt ratiņkrēslos sēdošajiem visu koncerta laiku , rūpējoties par šo cilvēku labsajūtu. Nu nevaru tieši to pašu teikt par Alūksni. Diemžēl! Bet tas viss potams nav rādītājs tam, ir labāk vai sliktāk vienā vai otrā pansionātā. Tie ir tikai mani novērojumi. Viennozīmīgi darbs šāda tipa ietādēs ir ļoti grūts un prasa lielu atdevi. Lai veicās šo abu pansionātu darbiniekiem!

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 18:31

atbilde

Kur tā var tā sacīt? Arī es esmu bijusi abos pansionātos. Darbinieki kā darbinieki un klienti kā klienti, bet to, ka remontiem nav pareiza naudas sadale par to gan jāskumst. Par nolemtību var spriest tikai Tas Kungs debesīs.

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 16:41

kukainis

Esmu pabijusi gan Alūksnes, gan Trapenes pansionātā. Vienā rajonā divas atšķirīgas iestādes. Trapenē laipnas, smaidīgas, komunikablas darbinieces smaidīgi ar dzīvi apmierināti pansionāta iemītnieki. Alūksnē drūmas, nīgras darbinieces un ar nolemtības zīmogu apzīmogoti iemītnieki. Varbūt patiešām vainīgas telpas?!Vai varbūt vadība?

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 14:35

laiks

Laiks padomāt arī par pansionātu,,Alūksnē'' vai mēs sliktāki.

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 13:52

Vietējās ziņas