Atjauno domes ēku

Apes domes ēkā kopš vasaras notiek vērienīgi remontdarbi. Vispirms tika sakārtotas citu pašvaldības iestāžu telpas, tagad kārta pienākusi domes darbinieku telpu labiekārtošanai. “Novada pagastos jau ir sakārtotas pašvaldību ēkas, tāpēc arī mums ir pienākums to izdarīt. Apē būs novada centra juridiskā adrese, bet būs arī decentralizētas iestādes,” saka Apes domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

“Domes remonts netiek veikts tikai tāpēc, ka mēs gribētu dzīvot labāk un lepnāk. Ēka bija katastrofālā stāvoklī, par ko liecina. ekspertīzes slēdziens. Bija lūzušas balstu sijas un nosēdušās krāsnis, kas atradās otrajā stāvā. Tas nozīmē, ka šajās telpās atrasties bija bīstami ne tikai darbiniekiem, bet arī apmeklētājiem,” stāsta Apes domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Pirmajā stāvā saņems informāciju

Sākot remontu, atklājās, ka zem grāmatvedības kabineta ir satrupējušas sijas un pamatīgi bojāti grīdas balsti pirmajā stāvā. Neērtas bija kāpnes uz otro stāvu, tāpēc bijuši gadījumi, kad krītot gūtas traumas. Tagad izveidotas jaunas kāpnes. “Ir veikta telpu pārplānošana, lai pirmajā stāvā varētu būt pirmās pieturas aģentūra jeb telpa, kur apmeklētāji var saņemt visu informāciju un veikt maksājumus. Blakus būs neliels kabinets pašvaldības policijai, kas sāks darbu ar nākamo gadu,” skaidro A.Harju. Viņa uzsver, ka pirmā stāva telpas pilnībā būs piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Būs gan uzbrauktuve pie ieejas, gan atbilstoši iekārtota tualete. Dzimtsarakstu nodaļa un sociālais dienests atradīsies pirmajā stāvā, lai darbinieki būtu ērti pieejami. Turklāt telpu būs vairāk, tāpēc kabineti būs ne tikai visiem līdzšinējiem darbiniekiem, bet arī izpilddirektoram, jo tāda štata vieta būs novada domē.

Būvdarbi izmaksā uz pusi mazāk

Šajā ēkā dome atrodas kopš 1998.gada, un līdz šim tajā bijuši tikai kosmētiski remonti. Šogad darbi sākti ar jumta maiņu, jo vecais bija caurs. Logi tika mainīti jau iepriekš. Krāsnis otrā stāva telpās ir nojauktas, bet veselie podiņi izmantoti jaunas krāsns mūrēšanai pirmajā stāvā. “Krāsns iekuršana dos dzīvu siltumu mājīgumam, tas papildinās centrālapkuri. Turklāt nodrošinās siltumu avārijas situācijās, kad nebūs elektrības,” norāda domes priekšsēdētāja. Viņa atzīst, ka Apes pašvaldībai ir paveicies ar šo iepirkumu, jo šobrīd būvdarbu cenas ir apmēram uz pusi lētākas. Celtniekiem trūkst darba, tāpēc viņi strādā gandrīz bez peļņas. SIA “Jēkabpils būve” vadība uzskata, ka svarīgi ir noturēties tirgū ar saviem pakalpojumiem, tāpēc viņu piedāvājums bija lētākais.

Prioritāte – sporta zāles celtniecība
Protams, pašvaldība vēlētos atjaunoto telpu iekārtošanai iegādāties jaunas mēbeles. Vai tās varēs atļauties, būs atkarīgs no nākamā gada budžeta iespējām. Prioritāte ir sporta zāles būve pie vidusskolas. A.Harju cer, ka zāles celtniecībai nepieciešamās valsts investīcijas tiks apstiprinātas Saeimā. “Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā un arī politiķi ir apliecinājuši, ka šoreiz investīciju sadalījums būs godīgs,” saka A.Harju.

Vietējās ziņas