Atjaunos krodziņa darbību 3

Jau vairākus gadus par ēdināšanas pakalpojumu piedāvājumu Apes pusē rūpējas zemnieku saimniecības “Kalnarušķi” īpašnieki – Kalniņu ģimene. Bez viņiem nav iedomājams neviens publiskais pasākums, privātie svētku mielasti vai ikdienas maltītes.

To vajadzībām pirms nepilniem trīs gadiem tapa krodziņš Apes autoostas apkaimē: sen lolots sapnis no īpašnieku puses un gaidīts notikums pašu pilsētnieku vidū. Jau savos pirmsākumos krodziņš pilsētā ieņēma īpašu vietu. Gan saimnieku atsaucīguma un laipnības dēļ, gan tāpēc, ka trūka alternatīva piedāvājuma – tā bija vienīgā vieta, kur ieturēt maltīti vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Iemesls joprojām nezināms

Nu ikviens, kas kaut reizi viesojies krodziņā, par tur pavadīto laiku var kavēties vienīgi atmiņās, jo strīpu visam pārvilcis janvāra beigās notikušais ugunsgrēks. Lai gan tā izcelšanās brīdī saimnieki atradušies ēkā, uguns liesmas izdevies apturēt vienīgi tad, kad krodziņš jau bija nopostīts gandrīz līdz pašiem pamatiem.

Joprojām nav zināms, kas īsti kalpojis par iemeslu ugunsgrēkam. Krodziņa īpašniece Aigija Kalniņa atklāj, ka tuvākajā laikā plānots nojaukt daļu krāsmatu, radot iespēju ekspertiem apsekot notikuma vietu un sniegt gala slēdzienu. Līdz tam ēkas īpašnieki apņēmušies sakopt krodziņa apkārtni, likvidējot pēdējās ugunsgrēka sekas.

Palīdz iedzīvotāju atbalsts

Palīgā pieteikusies arī daļa vietējo iedzīvotāju, tāpēc šie darbi ieplānoti 30.aprīlī gaidāmās Apes pilsētas talkas laikā. Pateicoties iedzīvotāju atbalstam, vieglāk izdevies samierināties ar notikušo nelaimi. Naktī pēc ugunsgrēka un nākamajās dienās saņemtas neskaitāmas uzmundrinājuma īsziņas un telefona zvani.

To autori bijuši ne vien apenieši, bet citviet dzīvojuši cilvēki, kas krodziņā viesojušies, dodoties caur Api uz Igauniju vai Krieviju. “Tajās dienās saņēmu tik daudz labus vārdus, ka uz visiem nemaz nespēju atbildēt, pasakot “paldies”. Cilvēki rakstīja, ka ir gatavi palīdzēt un atbalstīt mūs. Tas daudz ko nozīmēja,” atzīst A.Kalniņa.

Kad nākamajā dienā ģimene sapulcējusies, lai sāktu darbu pie ugunsgrēka seku likvidēšanas, cilvēki steidzās palīgā. Bija tādi, kas nāca ar karstu kafiju un mājās ceptiem pīrādziņiem, krodziņa īpašniekiem nonākot mainītās lomās. Savu atbalstu sniedza arī ilggadējie sadarbības partneri – Apes novada dome, kas aicināja ziedot līdzekļus krodziņa atjaunošanai.

Rod pagaidu risinājumu

Tiesa, līdz brīdim, kad krodziņš atkal varēs uzņemt apmeklētājus, vēl tāls ceļš ejams. A.Kalniņa norāda, ka nu viņiem atkal nāksies visu sākt no nulles, taču tas nebaidot. “Mans uzskats ir tāds: ja cilvēkam ir rokas, kājas un galva uz pleciem, tad viņš jebkurā variantā var dzīvē kaut ko izdarīt, neskatoties ne uz ko,” viņa apgalvo.

Šobrīd kā pagaidu variants izvēlēta krodziņa mazā ēka, kur ikdienā varēs ieturēt pusdienas vai vakariņas. Līdz maija vidum plānots nokārtot atļauju to pašu darīt lauku māju “Kalnarušķi” ēkās. Jau iepriekš tur rīkoti dažādi mielasti un svētku pasākumi, taču tuvākā mēneša laikā tur tiks atvērta kafejnīca.

Par to, ka, neskatoties uz notikušo nelaimi, krodziņa īpašnieki savu darbību nav pārtraukuši, tiek informēti arī pastāvīgie klienti, kas arvien biežāk zvana, lai interesētos par iespējām ieturēt maltīti. “Laikam esmu tāds cilvēks, kas neprot tā vienkārši padoties. Arī daudzās atbalsta īsziņas un vēlme palīdzēt – tas parādījis, cik ļoti esam vajadzīgi, tāpēc strādāsim, cik vien varēsim,” pauž A.Kalniņa.

Komentāri 3

Labāk, lai cep bulkas, nevis taisa dolomīta karjerus!
Lai izdodas!

pirms 10 gadiem, 2010.04.24 14:23

mēs

Aigija ir apbrīnojami uzņēmīga un atsaucīga. Vēlam viņai izturību, veiksmi !!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.24 13:13

Vietējās ziņas