Atjaunos suņu un kaķu patversmes darbu 15

Alūksnes novada pašvaldība tomēr atjaunos klaiņojošo suņu un kaķu patversmes darbību Alūksnē, rodot risinājumu klaiņojošo mājdzīvnieku izolēšanas problēmai.

Alūksnes novada apvienotajā Teritoriālās un Tautsaimniecības komitejas sēdē, kā arī Finanšu komitejas sēdē deputāti pagājušajā nedēļā izskatīja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas iesniegumu. “Alūksnes Ziņās” pirms trim nedēļām jau rakstījām, ka klaiņojošie suņi pilsētā, it īpaši Jāņkalniņa teritorijā, baida un uzbrūk bērniem. Par esošo situāciju ģimnāzija ar iesniegumu vērsusies pašvaldībā, kas tagad domā, kā situāciju atrisināt, jo pilsētā vairs nav suņu un kaķu patversmes. Ar Alūksnes novada pašvaldības lēmumu pērn rudenī tika pārtraukta tās darbība SIA “Alūksnes nami” pārziņā, jo uzturēšanas izmaksas bija ļoti augstas.

Suņi kļūst par nastu
Ģimnāzijas direktore Daina Dubre – Dobre atzīst – sporta stundas ģimnāzistiem notiek Jāņkalniņa teritorijā, jo skolai nav sava sporta laukuma, bet Jāņkalniņā bērnu drošību apdraud klaiņojoši suņi. Arī novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda, ka tā ir ļoti aktuāla problēma visā novadā, it īpaši pēdējā laikā saņemts daudz ziņojumu par šādiem gadījumiem ne tikai Alūksnē, bet arī pagastos. Turklāt daudziem saimniekiem suņi kļuvuši par apgrūtinājumu. J.Čugunova apzināja tuvākās dzīvnieku patversmes, lai interesētos par iespējām slēgt ar tām līgumu arī Alūksnei. Cēsis, Jēkabpils, Valka no šāda piedāvājuma ir atteikusies. Deputāts Verners Kalējs ierosināja slēgt līgumu ar veterinārārstu, kurš varētu izbraukt uz konkrētiem gadījumiem. “Ja ir iespējams noslēgt līgumu ar veterinārārstu par konkrētu pakalpojumu, tad reālāk būtu, ja patversme būtu uz vietas savā novadā. Tas arī disciplinētu suņu saimniekus, jo pašlaik suņi, kas apdraud iedzīvotājus, visi nav klaiņojoši dzīvnieki,” saka J.Čugunova.

Problēma aktuāla arī citiem
Deputāts Laimonis Sīpols atzina – pašvaldībai pašlaik ir finansiāli ļoti grūti uzturēt suņu un kaķu patversmi, jo budžetā naudas ir tik, cik ir. Bet arī problēma ir aktuāla, kas nevar gaidīt līdz brīdim, kamēr kādam bērnam vai pieaugušajam tiks nodarīti būtiski miesas bojājumi. “Pirms diviem gadiem valstī bija iecere, ka piešķirs Eiropas fondu līdzekļus, lai katrā reģionā izveidotu vienu patversmi klaiņojošiem dzīvniekiem. Mūsu reģionā uz to pretendēja Gulbene, bet pašlaik finanšu trūkuma dēļ tas valstī ir apstājies. Alūksnes novads varētu šo jautājumu valstiskā līmenī aktualizēt. Pašlaik dzīvnieku patversmes nav nevienā no Alūksnei tuvākajām pilsētām, tādēļ tā nav tikai Alūksnes, bet arī citu pašvaldību liela problēma. Alūksne varētu sagatavot vēstuli Zemkopības ministrijai un lūgt risinājumu šai situācijai,” rosina L.Sīpols.

Uzsāks sarunas

Pārtikas un veterinārais dienests, kam pieder telpas Malienas ielā, kur agrāk atradās suņu un kaķu patversme, jau pašvaldībā interesējies, vai novads domā šīs telpas vispār turpmāk izmantot. Ja nē, tad jālauž noslēgtais nomas līgums. Pēc plašām diskusijām deputāti tomēr vienojās, ka uzsāks pārrunas ar pašvaldības uzņēmumu SIA “Alūksnes nami”, lai izzinātu iespējas atjaunot klaiņojošo suņu un kaķu patversmes Alūksnē darbību un pārskatītu tās uzturēšanas izmaksas. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzskata, ka patversmē nebūtu vajadzīgs veterinārārsts piecas dienas nedēļā, bet tikai dažas, kas jau pašvaldībai izmaksātu lētāk nekā iepriekš.

Komentāri 15

mednieks

mazkalibrenes patrona maksā 3 santīmi. Pieņemiet lēmumu atšaut un būs miers.

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 01:44

Ivis

Izskatas ta ka - jo glupaks un nekompetentaks-jo lielaks amats. Vienigais kas rubij fišku ir Ainars. Kads butu vai nebutu-bet ir sava vieta... Ar traktoristiem ir pagrutak...

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 10:13

Ivis

Izskatas ta ka - jo glupaks un nekompetentaks-jo lielaks amats. Vienigais kas rubij fišku ir Ainars. Kads butu vai nebutu-bet ir sava vieta... Ar traktoristiem ir pagrutak...

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 10:12

Ivis

Izskatas ta ka - jo glupaks un nekompetentaks-jo lielaks amats. Vienigais kas rubij fišku ir Ainars. Kads butu vai nebutu-bet ir sava vieta... Ar traktoristiem ir pagrutak...

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 10:12

Var piekrist, jo kādi tad ir reāli Domes priekšsēdātāja vietnieka pienākumi? Izskatās, ka plati smaidīt ir galvenais darbs. Ietaupījums būtu kā minimums 20000 ls gadā. Suņu patversme varētu dzīvot par to naudiņu nebēdājot.

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 09:43

Vispār būtu jālikvidē domes priekšsēdētāja amats, vai cik naudiņas ietaupītos! Pašreizējais nekam neder!

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 09:30

Nav tur ko derēt. Jo ātrāk nometīs, jo labāk. Nav jau tādas avīzes vai tāda pasākuma kur šis ieliktenis nepiedalītos. Laikam domā, ka visiem izpatikdams sev bruģē ceļu.

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 08:52

Arnis

Kada karteja pasakuma puķes var pasniegt kads Domes darbinieks nevis Domes priekšsedetaja vietnieks. Tads kazu ģeneralis vien ir. Runa daudz. Nemakuligi.Bet rezultata nav. Kartejais aiziešanas upuris. Piedalamies deribas. Manuprat lidz septembrim nenovilks-bus apests ka visi iepriekšeji baleliņi...Isteniba skumji redzet šo cirku. Visur nekompetence .Domas tikai un vienigi par savu kabatu un savam personigam interesem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 08:24

kaķe

ierosinu gudros domniekus barot 2 reizes nedēļā zupas virtuvē, bet neopelnīti āprēķināto algu ieskaitīt dzīvnieku patversmei.

pirms 11 gadiem, 2010.04.23 00:21

Adlers droši var ar saviem pienākumiem nodarboties dažad dienas mēnesī, jo labuma tāpat nekāda. Kādēļ maksāt tādu algu.
Kalējam ar interesanta doma - kad cilvēks būs sakosts, ko tad tas izsauktais vetārsts darīs? Varbūt labāk slēgt līgumu ar ķirurgu?

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 19:32

@

lai Sīpols nepieprasa atlaišanas pabalstu, tad pietiks arī izolatora dzīvnieku uzturēšanai!

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 10:31

Estere

Jā dzīvnieciņus baros divreiz nedēļā.... izskatās ka tiek lemts par dzīvnieku spīdzināšanu, lai gan varbūt pats Adlera kungs ēd arī tikai divreiz nedēļā??????

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 10:10

Evalds

Es ari uzskatu ka tads Domes priekšsedetaja vietnieks nav vajadzigs darba piecas dienas nedeļa. Lai tur paradas divas dienas- nevairak. Attiecigi samazinat algu. Jo nav nekadas šķirbas vai viņš tur atrodas 5 dienas vai divas- rezultats no ta nemainas... Runat prot daudzi-ar darbiem gan ir pašvakak! Kad kads suns saplosis kadu cilveku-tad saksies liela breka un tiks meklets vainigais.Es uzticetu ķert suņus un kaķus Domes darbiniekiem-tas divas brivas dienas kuras viņi nebus darba...

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 09:58

zaza

Nomas ligums noslegts, bet telpas netiek izmantotas.Nez vai maksa ari par telpam?Un ja maksa tad.....................

pirms 11 gadiem, 2010.04.22 09:39

Vietējās ziņas