Atkārtoti brīdina par cūku mēra uzliesmojumu

Dagdas novada saimniecībā, kura atrodas jau no 2012.gada oktobra definēta kā klasiskā cūku mēra inficētā teritorijā, šī bīstamā slimība konstatēta mājas cūkām. Klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā atrodas arī divi Alūksnes novada pagasti - Pededzes un Liepnas, kuros jāievēro noteiktie profilakses pasākumi.


 

“Dagdas apkārtnē šogad konstatēti arī trīs mēra saslimšanas gadījumi meža cūkām, lai gan kopš 2013.gada maija tiek veikta meža cūku vakcinācija. Acīmredzot arī mājas cūku saslimšana ir saistīta ar fermā ienesto infekciju no meža cūkām ar mednieka apģērbu vai citādi. Tāpēc divos Alūksnes pagastos un citos novados, kuros ir noteikta klasi8skā cūku mēra inficētā teritorija, pagaidām nekādi  papildus pasākumi netiks veikti. Slimības skartajā Dagdas novada saimniecībā ir likvidētas un sadedzinātas astoņas cūkas,” informē Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā joprojām ir jānodrošina cūku turēšana telpās, izslēdzot jebkuru kontaktu ar meža dzīvniekiem. Pie ieejas novietnē jābūt dezinfekcijas paklājiem. Mājas cūku pārvietošana karantīnas zonā ir jāsaskaņo ar Pārtikas un veterināro dienestu. No inficētās teritorijas ir aizliegts izvest tur nomedīto mežacūku gaļu. Dienestā tiek turpināta nomedīto mežacūku laboratoriska izmeklēšana.

 

Pārtikas un veterinārais dienests, veicot pastiprinātas mājas un meža cūku laboratoriskās pārbaudes, ir konstatējis, ka Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, 3 meža cūkām apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne. Tāpat Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne apstiprināta 3 mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā 6 km attālumā no robežas ar Baltkrieviju. Šobrīd laboratoriski tiek pārbaudītas vēl 3 atrastās nobeigušās meža cūkas.

Vietējās ziņas