Atklāj sportu laiku lokos

Alūksnes rajona pašvaldības administrācija saņēmusi ielūgumu uz izstādes "Latvijas sports laiku lokos" atklāšanu šodien, 15.jūlijā pulksten 17.00, Latvijas Sporta muzejā. Pirmo reizi dota iespēja ieskatīties sporta procesos no tālas līdz tuvai pagātnei.

Muzeja speciāliste Rita Apine secina, ka mūsu valsts sports ir kā dārzs, kas kopts un lolots kopš latviešu senajām rotaļām un spēlēm, no slidošanas ar kaula slidām uz Daugavas ledus līdz pirmajiem centieniem apgūt vingrošanu, peldēšanu, skriešanu, cīkstēšanos un svarcelšanu.


Izstādes ekspozīcija liecina, ka varam būt lepni par sasniegumiem sportā. Līdz ar citām tautām arī latvieši pirmo reizi izgāja olimpiskajā arēnā V Olimpiskajās spēlēs, kas 1912.gadā notika Stokholmā. Tajās Haralds Blauss pirmo reizi izcīnīja olimpisko bronzas medaļu šaušanā uz māla baložiem. Viņam sekoja desmitiem citi sportisti ar lielu fizisku un gara spēku apveltīti, kuri zem dažādu valstu karogiem nebrīvē un brīvē cīnījās par uzvarām. Viņu vārdus un sasniegumus, kā arī visaptverošu ieskatu sportā var gūt izstādē.

Vietējās ziņas