Atliek cerēt uz “ziedot.lv” atbalstu 1

Palīdzības programmai ir izstrādāti jauni noteikumi, tāpēc tikai pirms gadu mijas Zemkopības ministrija izsludināja jaunu konkursu par pārtikas piegādi. Tas nozīmē, ka, labākajā gadījumā, pirmās pakas varētu saņemt līdz ar pavasara atnākšanu.

Tieši bargākajos ziemas mēnešos, kad trūcīgajiem atbalsts ir visvairāk nepieciešams, pārtikas izdale ar Sarkanā Krusta atbalstu tiek pārtraukta. Lai gan Alūksnē tāpat kā daudzviet Latvijā pārtikas paku nepietika un radās domstarpības par to sadali, tā tomēr bija iespēja nodrošināt iztiku daudziem. Katru mēnesi pilsētā tika sadalītas 165 pārtikas pakas. Šim gadam paku saņēmēju skaits ir palielināts vairāk nekā par 20 procentiem, tomēr jau tagad aprēķini liecina, ka trūcīgo skaits būs  apmēram divas reizes lielāks. Tātad arī šajā gadā pārtikas paku nepietiks visiem un tās saņems tie trūcīgie, kuri pirmie pēc tām atnāks.

Arī portāla “ziedot.lv” rīkotā akcija “Paēdušai Latvijai” nespēj nodrošināt arvien augošo pieprasījumu. “Visas ģimenes, kuras decembrī ir aizpildījušas pieteikuma anketas, pretendē uz pakas saņemšanu arī janvārī. Turklāt klāt nāk jauni pieteikumi, kas visi tiek nosūti portālam “ziedot.lv”, kur pārtikas pakas tiek sadalītas, ņemot vērā to skaitu,” stāsta Alūksnes un Apes novada fonda pārstāve Helēna Luskjaviča. Viņa uzsver, ka jau tagad ir zināms, ka varēs saņemt apmēram 100 pakas. “Decembrī ziedotāji bija dāsni, tāpēc sadalījām 245 pakas. Grūti prognozēt, cik paku varēsim dalīt janvārī,” atzīst H.Luskjaviča.

Komentāri 1

XXX

Ja sis pakas dos tiem, kam patiesam tad jau paku pietiks. Nevis jaskatas ka degradejusies alkasi pirmie paker pakas un pec tam tirgo vinas centra.

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 11:59

Vietējās ziņas