Ātrajā palīdzībā ievieš vienotu darba samaksu 2

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā, kur iekļaujas arī Alūksne un Ape, ir pabeigta vienotas darba samaksas ieviešana. Tagad atalgojums ātrās palīdzības brigāžu personālam visos reģionos ir izlīdzināts pēc vienotiem principiem, novēršot būtiskās atalgojuma atšķirības, ar kādām tika pārņemts brigāžu personāls no pašvaldībām.

NMP dienesta komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša norāda, ka iepriekš vietām šīs atšķirības bijušas pat 100 latu robežās par vienu un to pašu pienākumu veikšanu.

"Turpmāk NMP dienesta brigāžu personāla atalgojumu veidos amatalga, kas atšķirsies atkarībā no darba stāža un darbinieka ikgadējā darba novērtējuma. Tāpat paredzētas normatīvajos aktos noteiktās piemaksas par darbu naktīs un par darbu īpašos riska apstākļos. Vienotās atalgojuma sistēmas mērķis ir turpmāk nodrošināt stabilu, noturīgu personāla sastāvu vienotajā dienestā, motivēt darbiniekus papildināt savas zināšanas un pilnveidot kvalifikāciju, kā arī stiprināt un uzlabot NMP brigāžu darbu reģionos un lauku teritorijās," uzsver I.Bukša.

Šobrīd NMP dienestā strādā jau vairāk kā 2700 darbinieki, kuri lielākajā daļā valsts teritorijas 24 stundu režīmā nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem pirmsslimnīcas posmā.
NMP dienesta vecākā feldšere Irēna Oldere no Alūksnes atzīst, ka atalgojuma sistēmas sakārtošana gaidīta jau sen.

"Par vienu un to pašu darbu ir jāsaņem vienāds atalgojums. Neatkarīgi no tā, kurā Latvijas vietā brigāžu mediķi brauc pie pacientiem uz izsaukumiem, mūsu zināšanām un prasmēm palīdzēt jābūt vienādām, ar pacientiem jāstrādā pēc vienotiem algoritmiem, tāpēc arī atalgojumam nevajadzētu būt atšķirīgam," uzskata I.Oldere.

Komentāri 2

Nav, nav Alūksnē vidēji tikai 3 - 4 izsaukumi; ir krietni vairāk.... Un arī šeit nereti ir 15 izsaukumi diennaktī. Protams, ka Rīgā, salīdzinot ar citām pilsētām, izsaukumu skaits ir lielāks, un tādēļ Rīgas brigādēm ir lielāka procentuālā piemaksa.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 20:02

cita puse

1. Labi teikts - "mūsu zināšanām un prasmēm palīdzēt jābūt vienādām''. Bet vai šīs prasmes ir vienādas?

2. Vai tiešām mediķiem rajonos un lielajās pilsētās jāsaņem vienāds atalgojums? Ja, piemēram, Rīgā brigēde diennaktī apkalpo vidēji 15 izsaukumus, bet Alūksnē 3 - 4

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 18:51

Vietējās ziņas